| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Pompa miejska

Detale zewnętrzne

Obiekty w okolicy
Mapy i plany
7
m
Wolbrom
Fontanna
14
m
Wolbrom
Pomnik Jana Kilińskiego
39
m
Wolbrom
Rynek 16
49
m
Wolbrom
Rynek 17
50
m
Wolbrom

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pompa miejska

Zbudowano: XIX w.

Pompa miejska została wybudowana najprawdopodobniej w okresie 1854-56.  Z zapisów pochodzącyc z 1857 r., wynika, że: "... w mieście było 215 drewnianych domów oraz 8 murowanych, a władze wolbromskie w 1858 r., podjęły decyzje, dotyczące reparacji pompy w rynku oraz wbudowaniu dwóch nowych..."

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
4elza
 
+1 głosów:1
Czy nazwa tego obiektu nie powinna brzmieć "Pompa miejska"?, a nie studnia...
2023-06-24 06:17:47 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
"Studnia z pompą" proponuję.
2023-06-24 07:44:31 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Powinno być tylko pompa wody , bo jak będzie na wsi to by musieli my pisać pompa wiejska.
2023-06-25 07:57:16 (3 lata temu)
Dana
 
do 4elza: Chyba jednak studnia miejska z pompą umieszczoną na pokrywie.
2023-06-24 06:49:40 (3 lata temu)
4elza
 
2023-06-24 07:00:02 (3 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do 4elza: No to gdzieś trzeba będzie poprawić :) Dla mnie pompa oznacza jedynie sposób czerpania wody ze studni; inne sposoby to np. żuraw czy kołowrót. Więc chyba jednak "Studnia miejska". Chętnie poznam zdanie fachowców, bo rzeczywiście należałoby to ujednolicić.
2023-06-24 07:31:24 (3 lata temu)
4elza
 
do Dana : Też chętnie poznam, bo mam wątpliwości. Jednak wydaje mi się, że studnia powinna mieć zadaszenie, nieco inną konstrukcję..., np tu:

2023-06-24 07:57:07 (3 lata temu)
max
 
+3 głosów:3
do Dana : Proponuję jednak nazwę "pompa miejska". Jakkolwiek domyślamy się, że pod pompą znajduje się studnia to jej na zdjęciu nie widać. Określenie studnia sugerowałbym pozostawić dla tego typu obiektów: ,
2023-06-24 08:07:24 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do max: No nie wiem ..., a jeżeli studnia będzie miała kołowrót, to wtedy obiekt nazwiemy "kołowrót miejski"? Może słuszna jest propozycja Jarosława Dubowskiego, że nazwę obiektu można nieco rozbudować - np. "Studnia miejska z pompą (czy kołowrotem)"
2023-06-24 11:39:35 (3 lata temu)
max
 
+3 głosów:3
do Dana : Moim zdaniem takie "siekanie" nazw obiektów nic dobrego nie wniesie a tylko skomplikuje wyszukiwanie na stronie. Dwa zalinkowane przeze mnie zdjęcia pokazują studnię bez żadnych ułatwień "wydobywczych" i taką z kołowrotem. Mogłaby się pewnie jakaś z żurawiem pojawić ... i co wtedy? "studnia miejska z pompą", "studnia miejska z kołowrotem", "studnia wiejska z żurawiem", "studnia zamkowa bez niczego"... Bądź tak miła i przyznaj, że to nas doprowadzi do absurdu.
Jeśli na zdjęciu mamy pompę, to nazywajmy obiekt "pompa", jeśli studnię, to nazywajmy "studnia" niezależnie od technologii wydobycia z niej wody.
2023-06-24 19:46:25 (3 lata temu)
Dana
 
+4 głosów:4
do max: Byłam tak miła i przemyślałam Twoje argumenty. Nie ukrywam, że najbardziej przemawia do mnie ten o skomplikowaniu wyszukiwania na stronie. W końcu coś więcej zawsze można umieścić w opisie. Poddaję się ;
2023-06-24 20:34:33 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
do Dana : Cieszę się. Znaczy nie z tego, że się poddajesz ... :)
2023-06-24 20:48:18 (3 lata temu)
max
 
do Dana : Nie wiem, czy zwróciłaś uwagę, ale jeden z użytkowników z właściwym sobie wdziękiem obdarzył Cię zaszczytnym mianem "ruskiego spychacza", o czym uprzejmie donoszę (przedostatni komentarz do zdjęcia ).
2023-07-02 12:51:02 (2 lata temu)
4elza
 
do Eugeniusz S.: A jak to będzie pompa brudnej wody...;-)
2023-06-25 08:04:15 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do 4elza: Woda jest wodą i jest mokra.
2023-06-25 08:32:41 (3 lata temu)
Dana
 
+5 głosów:5
do max: Mi to nevadí , ja mam ...... , powiedzmy, swoje lata. Owszem, zauważyłam i ubawiłam się po pachy - to o niemieckich fotach też mnie nieco rozśmieszyło i przez moment nawet pomyślałam, że zacznę poszukiwać np. przedwojennych zdjęć Wrocławia czy Szczecina u Hiszpanów albo w Australii. A tak na poważnie: niektórych użytkowników ja po prostu nie zauważam :)
2023-07-02 13:34:20 (2 lata temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
do Dana : Gdyby to było tak proste, nie zauważać. Co zaś do "pompostudni" to ja tam nazywam takie obiekty pompami i tak kategorią takich obiektów jest studnia, więc po co to powielać w nazwie, skoro można zawęzić nazwą charakter obiektu?
2023-07-02 13:46:59 (2 lata temu)
Dana
 
do Darek Pawlak: Już się z tym pogodziłam. Miałam obiekcje, bo na podwórzu mojego rodzinnego domu była studnia z pompą. Jako dzieci bawiliśmy się przy pompie, ale po wodę zawsze chodziło się do studni (nie do pompy).
2023-07-02 14:06:46 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 2 lata temu)
Pompa miejska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet