| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wolny Obszar Celny
Obiekty w okolicy
Nabrzeże Zachodnie
163
m
Gdańsk
Krąg kierunkowy Baterii Wiejskiej
221
m
Gdańsk
Letnicka 35
349
m
Gdańsk
Wyzwolenia 1
357
m
Gdańsk
Przystanek kolejowy Gdańsk - Brzeź...
448
m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Jej budowa rozpoczęta została przez Prusaków w latach 1869-1870, i była ona jednym z pierwszych obiektów nowoczesnego systemu umocnień zabezpieczającego Gdańsk od strony morza.
Ta bateria obok Mewiego Szańca, czy fortu w Brzeźnie wchodziła w skład umocnień tradycyjnego ujścia Wisły.
Budowę baterii przerwano ze względu na wybuch wojny francusko-pruskiej, a zakończono w 1873 roku. Jednakże wymagała stałej modernizacji, ze względu na zmiany w technice i taktyce artylerii. Między innymi dostosowano stanowiska do dalekonoonych armat kalibru 210mm.
W roku 1906, w zestawieniu gdańskich baterii nabrzeżnych ta nasza nosiła numer 10, i za zadanie miała ostrzał Zatoki w kierunku Sopotu a także obronę wejścia do portu. Przestała pełnić swoją rolę militarną na mocy
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ej, ten obiekt ma swoją nazwę, konkretnie to "Bateria portowa" - niestety, nie jest wpisany do rejestru zabytków, ale można na jego temat znaleźć trochę informacji. Jeśli trzeba, to mogę przygotować opis :)
2015-11-27 11:30:38 (10 lat temu)
elmis
 
do Pomuchelskopp: Będę wdzięczna, bo ja nic nie znalazłam. Widocznie źle szukałam ;-)
2015-11-27 13:02:41 (10 lat temu)
do elmis: Wrzuciłem na początek nieduży wpis z Akademii Rzygaczy do opisu obiektu ale zawsze można go podmienić na bardziej rozbudowany. Swoją drogą, pracowałem w latach 1996-1997 na WOC i wtedy żadnej przepustki czy innego typu zezwolenia mieć nie musiałem, tyle że nie byłem wtedy jakoś zafascynowany fotografowaniem, więc okazja czmychnęła ... niestety.
2015-11-27 19:34:28 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Stary tekst Kasi w ARz :-) dobra, to ja spróbuję to ująć trochę inaczej, ale dajcie mi parę dni :)
2015-11-27 20:08:42 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: OK ;)
2015-11-27 20:37:30 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet