| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Most kolejowy k/elektrociepłowni
Obiekty w okolicy
Obiekt do identyfikacji.
101
m
Wrocław
Kąpielisko "Westend"
115
m
Wrocław
Budynek magazynowo- techniczny
116
m
Wrocław
Bunkry mostowe / wschodnie
127
m
Wrocław
Słup energetyczny
202
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Super! Widać, że obecnie jest tu teren jakiejś firmy. Da się tu jakoś dostać? Zostało coś z tego kąpieliska przy samej rzece?
2013-02-26 19:12:46 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Z kąpieliska raczej nic nie zostało ale przejdę się tam za miesiąc dokładnie.
2013-02-27 00:03:26 (13 lat temu)
sq6odk
 
+2 głosów:2
Chyba już tu nikt nie zagląda, ale spróbuję....Czy ktoś dysponuje rzetelną informacją (przekrój poprzeczny mostu, zdjęcia), które udowodniłyby istnienie Scheiben Steg (zwana także ulicą Portową)? Tak, wiem - od strony północnej istnieje do dziś "kładka" i niby ona mogłaby robić za ów mityczny Steg, ale na planach niemieckich (niektórych - końcówka lat 30-tych i do 45) widnieje ona po stronie południowej. Na Polskich planach 45-46 również (ale te pewnie bazują na planach niemieckich). Nadmienię tylko, że obejrzałem dość dokładnie ów most i od strony południowej oprócz nieczynnego rurociągu parowego nie ma nic. Nie ma miejsca na filarach mostu na dodatkową przeprawę, nie ma też śladów na nitowanej konstrukcji mostu aby po południowej stronie byłyby kiedyś podpory pod kładkę jak po stronie północnej - a więc? Ktoś? Coś?
2023-09-22 21:38:52 (2 lata temu)
sq6odk
 
Znalazłem :) I tylko dla ścisłości: Coś co nazywasz ciepłociągiem, owszem biegnie wzdłuż mostu kolejowego, ale to są dwie grube rury (tłoczenie i powrót) tzw. II magistrali ciepłowniczej zasilającej Zachód Wrocławia. Magistrala biegnie wciśnięta pomiędzy dwiema nitkami mostu kolejowego. Wcześniej pisałem o nieczynnym rurociągu parowym, który biegł po południowej stronie mostu kolejowego. Zasilał on w parę.... Zakłady Mięsne (obecna Magnolia). Druga nitka parowa biegła do Herbapolu - od wczesnych lat 2000 też nieczynna i na terenie EC zdemontowana, dalej - nie wiem.
2023-10-07 23:22:45 (2 lata temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do sq6odk: Ciekawe. Wygląda na to że rurociąg parowy powstał w miejscu tej kładki, widać ją na zdjęciu lotniczym
2023-09-23 10:52:39 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do sq6odk: Byłem dzisiaj przy tym moście i spotkałem tam bardzo fajnych ludzi (pozdrawiam!) którzy obchodzili urodziny jednego z nich, poczęstowali mnie bułką, ogórkami i kiełbaską. A na południowej / wschodniej stronie mostu faktycznie nie widać żadnej konstrukcji - nawet tego ciepłociągu ale na zdjęciu lotniczym z 1944 roku widać coś w rodzaju "kładki" albo ciepłociągu (i być może na nim była kładka albo ciepłociąg powstał w miejscu kładki). Na tym zdjęciu widać od strony elektrociepłowni że mogło być wejście ale od strony Szczepina wygląda na to że to raczej mógł być ciepłociąg bo dochodzi do jakiejś budowli.

Mogło też być tak że obecne przęsła są powojenne - widać że górne części filarów są betonowe i przęsła mogły powstać po 1945 roku i te przęsła mogą być szersze od ich poprzedników a poprzednie były węższe i dodatkowo obok nich mogła znajdować się kładka - Scheiben Steg.
2023-09-23 20:51:10 (2 lata temu)
sq6odk
 
do Neo[EZN]: Dzięki... doprawdy nie wiem, jak ja tego zdjęcia nie znalazłem wcześniej :(
2023-09-27 13:37:14 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do sq6odk: Od strony Nadodrza były schodki na tę kładkę -
2023-09-28 10:15:20 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do sq6odk: Tu jest porównanie 1944 - 2022 na którym widać że południowe przęsła mostu znajdują się w miejscu kładki - (są szersze niż te stare).
2023-09-29 10:35:37 (2 lata temu)
sq6odk
 
do Neo[EZN]: Omamo... co to za dokument? Który rok? Gdzie można znaleźć całość? Mogę się zrewanżować tylko informacją "na dziś": Rurociąg GEM fi 1,00 (1000mm) mający swoje ujście pod lustrem wody jest eksploatowany do dziś - odprowadzane są nimi wody opadowe i roztopowe (po oczyszczeniu) z większości terenu EC.
2023-10-07 12:49:03 (2 lata temu)
sq6odk
 
do Neo[EZN]: Neo[EZN} - jesteś WIELKI! Dzięki jeszcze raz :)
2023-10-07 12:38:45 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do sq6odk: To fragment jednego z wielu planów na stronie MPWiK - jest tam sekcja archiwalnych planów. Niestety nie zapisałem z którego roku jest ten plan ale pewnie go znajdziesz. Dzięki za informację - fajnie że poniemiecka infrastruktura przydaje się do tej pory.
2023-10-07 17:00:18 (2 lata temu)
To jednak wschodnie przęsła bo w tle widoczna elektrociepłownia
2020-09-09 14:55:09 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Piękne....p.s. samo się chwali ☺☺☺
2021-11-03 19:27:11 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Kolejowy most przy elektrociepłowni, po prawej stronie tereny elektrociepłowni, w tle port.
Most kolejowy k/elektrociepłowni
1944
-
2004
2004
1944
-
2004
2004
-
2005
2004
-
2012
2006
-
2012
2012
-
2014
2012
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2017
2014
-
2017
Most kolejowy k/elektrociepłowni na innych zdjęciach
Most kolejowy k/elektrociepłowni - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet