| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - MPO, WPO ALBA SA

2007-2008 Rozbiórka bazy WPO ALBA SA

Najbliższe obiekty nieistniejące
Traugutta 70
89
m
Wrocław
Stacja paliw "Bliska"
174
m
Wrocław
MPEC - Centrum Ciepłownictwa
182
m
Wrocław
Nieużywane torowisko tramwajowe (u...
215
m
Wrocław
pl. Wróblewskiego 1
238
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

MPO, WPO ALBA SA

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2008
Dawniej: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, MPSUK, WPO, WPO Alba SA
Początek wrocławskiego MPO to czerwiec 1945 rok. Pierwszymi organizatorami i pracownikami zakładu byli inżynierowie Bajan i Nazarewicz oraz pracownicy Wedycki, Kozera, Dubesko, i Zarobek.
b/h/
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Reprodukcja jest duża, prawie czerwona, trudno mi było bardziej rozpłaszczyć książkę, środkiem wyszedł cień, może ktoś umie go usunąć.
2013-10-09 18:55:22 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Bardzo trudno jest usunąć ten cień - trzeba zostawić. Można go nieco zminimalizować ale jest z tym trochę "pałowania".
2013-10-09 19:37:27 (12 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Niestety, w połowie roboty straciłem cierpliwość.
2013-10-09 20:31:33 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
do Mariusz Brzeziński: Niebo i dół to pikuś, z budynkiem kłopot. Jak ktoś chce poćwiczyć, prześlę duży skan.
2013-10-09 20:36:27 (12 lat temu)
YouPiter
 
+3 głosów:3
Możesz przesłać Danusiu, jak otrzymam w końcu mój komp, to się przyłożę. Faktem jest jednak, że u dołu tych aut się nie da zretuszować na błysk. Jak poprawię, to zamelduję. Jeśli by się nie spodobało śmiało wyrzucajcie i wrócimy do oryginału. O.K. ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-10-12 20:16:06 (12 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Mnie też możesz przesłać oryginał, pobawię się w wolnej chwili. Szkoda że ta kreska jest zielona a nie czara, ale to nie tragedia.
2013-10-12 21:25:22 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
do pawulon: Ona zielona, bo neutralizowałam czerwoną dominantę. Podeślę czerwony skan, tak jest szara - kombinujcie.
2013-10-12 21:28:21 (12 lat temu)
vorwerk
 
+2 głosów:2
Takie tam wrzuciłem do ukrytych --> do ewentualnej podmiany.
2016-04-21 22:19:14 (10 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do vorwerk: Podmienione.
2016-04-21 22:25:18 (10 lat temu)
czarek
 
W latach 1972-3 pracowała moja mama w tym budynku , bylem tutaj parę razy . Nawet dostałem kombinezon roboczy na warsztaty w szkole
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawiłem datowanie
2016-04-21 22:28:22 (10 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
To były czasy gdy na Tarnogaju wszystkie ulice były dorze odsnieżone(Gazowa,Kamieniecka,Złotostocka ,Ząbkowicka i Klimasa).Kilku szoferów mieszkało na Tarnogaju i pracę zwyczajowo zaczynali i kończyli na terenie zamieszkania.
2021-02-07 14:50:25 (5 lat temu)
Ciekawy jest ten niski budynek w oddali - wygląda na poniemiecki, ciekawe czy taki był "oryginalnie" czy nie odbudowali wyższych kondygnacji?
2020-10-26 22:16:55 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: To budynek nr 70 przy Traugutta. O ile pamiętam, parter przedwojennej kamienicy przetrwał jakoś wojnę. Podobne partery kamienic istniały także w innych miejscach. Np. ‘’Foto Irys’’ przy pl. Wróblewskiego (fragm. dawnego NSDAP), przy Traugutta - róg Prądzyńskiego, u wlotu na Szybką, przy Prądzyńskiego 10-16 itd. ‘’Pawilon’’ przy Traugutta 70, przeżywał największy rozkwit, gdy w latach 70 był tu punkt napraw RTV i sprzedaż pierwszych telewizorów barwnych. W witrynie stało ich po kilka (włączonych). Wysyłam kilka zdjęć tego obiektu. Już go nie ma. Przedłużono Mierniczą.
2020-10-27 15:06:18 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
,,…Pierwszy Dyrektor MPO hr. Romuald Nazarewicz podczas wojny, był kimś ważnym, bo skupiał wokół siebie, wielu byłych żołnierzy. Zatrudniał ich w swojej Firmie, głównie, jako robotników. Społecznik całą duszą. Pozyskiwał fundusze na odbudowę. Między innymi, organizował w Firmie bale i rauty charytatywne (była tam piękna sala balowa i … winda). Pewnego razu nie zjawił się w pracy. Znikła także jego rodzina i ślad po Nich, zaginął…’’
2021-01-06 02:38:26 (5 lat temu)
Miałem podobny ( ), bardzo wygodnie jeździło się takim po wrocławskich ulicach - wygodniej niż rowerem crossowym który mam teraz i który ma amortyzowane siodełko ale to nie to samo...
2021-01-05 17:39:37 (5 lat temu)
Anneob
 
Mój Syn nie zdążył go kupić. Za następnym przyjazdem. Sklep, dość szybko, zlikwidowano.
2021-01-05 17:47:45 (5 lat temu)
Licho
 
Korzystając z okazji – czy ktos mnie może oświeć, kiedy funkcjonowała nazwa MPO? Bo w ciągu ostatnich 40 lat nigdy, ale może kiedyś wcześniej?
2021-02-07 12:41:22 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Licho: Na pewno w l. 60. XX w. bo od tego momentu pamiętam a dokąd - może nawet do 1980. Tego już nie pamiętam. Mamy fotkę z bramą MPO .
2021-02-07 13:46:42 (5 lat temu)
Licho
 
do ZPKSoft: Ha, tam jest „MPOW”, czyli jeszcze jedna nazwa więcej :-)
2021-02-07 13:59:04 (5 lat temu)
Było Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Wrocławia(jak wywozili na Bardzką)później było Miejskie Przedzięiorstwo Oczyszczania,w latch osiemdiesiątych Miejskie Przedsiębiorstwo Sanitarnych Usług Komunalnych a później WPO Alba.Muszę odszukać stare umowy na wywóz nieczystości.
2021-02-07 14:23:37 (5 lat temu)
Biało-nieieska tablica (na lewo pod klimatyzatorem).Wisiał tam kabel gdzie po powrocie śmieciarki,szambiarki piaskarki się podłaczały i zakładowy komputer odczytywał trasę pojazdu.
2021-02-07 14:30:33 (5 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Między MPSUK a WPO Alba było jeszcze WPO :-)
2021-02-07 17:14:27 (5 lat temu)
do Licho: Poglądaj rzeczy w MPO
2021-02-07 17:20:18 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Zdjęcie pokazujące główny budynek biurowy na terenie nieistniejącej dziś bazy przedsiębiorstwa oczyszczania miasta. Zdjęcie z albumu "ALBA historia gospodar...
Ul. Traugutta. Po lewej, wlot na Mierniczą. Po prawej, plac po Albie z budową Angel City. Dalej, budynki 70 - 68. Jeszcze bez przedłużenia Mierniczej.
1949
-
1964
1949
-
1964
1964
-
1988
1976
-
2000
1998
-
2000
2004
-
2006
2004
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2007
2006
-
2007
Przedmioty związane z MPO, WPO ALBA SA
MPO, WPO ALBA SA - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet