| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Traugutta 81
Obiekty w okolicy
Traugutta 79
20
m
Wrocław
Traugutta 83
21
m
Wrocław
Traugutta 77
38
m
Wrocław
Traugutta 85-87
50
m
Wrocław
Traugutta 80
54
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Witamy na portalu. Wspaniałe zdjęcie na dodatek z fotopieskiem :)
2012-11-23 09:31:26 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
I w dodatku profesja zawarta w nazwisku! (Vide strona użytkownika). Czekamy na kolejne wspaniałe zdjęcia.
2012-11-23 16:34:45 (13 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest przepiękne. Pokazuje ówczesny ‘’dobrobyt’’ (stroje). A jednak ludzie są radośni. Tuż po wojnie… W tle, widać kamienicę z restauracją przy pl. Wróblewskiego. Szkoda, że nie ma więcej zdjęć tego Autora.
2021-01-08 17:37:48 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Kamienica, która pamiętam z dzieciństwa. Marzyło mi się zamieszkać pod kolumnami :)
2015-08-20 10:14:28 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Mieli rewitalizować Przedmieście, nawet mieszkańcy dostali powiadomienia, jak to pięknie będzie, a wzięli się za Nadodrze. Chyba trzymają skansen dla filmowców, vide Miernicza :), bo na całym świecie już wiedzą, gdzie realizować scenariusze osadzone w tym okrutnym XX w.
2015-08-20 20:40:38 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: No Miernicza jest świetna, udało nam się wejść do kilku bram i obfocić co nieco. Tę ulicę też pamiętam z dzieciństwa. Niestety nie odnalazłam śladów po dawnym maglu, do którego chadzałam z mamą, niestety nie pamiętam numeru kamienicy a zejścia do lokali w suterenach są bardzo podobne.
2015-08-20 20:45:35 (10 lat temu)
Licho
 
Oficyna (zachodnia – nie wiem, czy to ta) będzie przebudowywana.
2016-12-03 10:28:43 (9 lat temu)
Licho
 
do Licho: „nadbudowa ,przebudowa budynku -oficyny dla potrzeb utworzenia miejsca aktywności społeczno lokalnej”
2017-02-04 11:09:58 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Oficyny prezentują się bardzo dobrze, szkoda tylko, że kamienica nadal niszczeje.
2019-12-18 10:30:12 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Trzeba przechylić głowę aby to obejrzeć ;-)
2021-01-08 17:05:20 (5 lat temu)
Anneob
 
Przepraszam. Dopiero zrozumiałem, o co chodzi. Wstawiłem zdjęcie poziome w pionie. Dziękuję za zwrócenie uwagi i poprawkę. ‘’Wyprostowałem’’ zdjęcie, ponownie :)
2021-01-10 15:49:58 (5 lat temu)
Anneob
 
do ZPKSoft: Z wielkim żalem obserwowałem stopniową degradację tej pięknej kamienicy. W dzieciństwie ‘’ganialiśmy’’ m.in. po niej. Nie było tych słupów zabezpieczających przypominających konstrukcje strychów. Nie mam pojęcia czy, w końcu, przerwano jej degrengoladę…
2021-01-08 17:47:00 (5 lat temu)
vigo
 
do ZPKSoft: Przewróciłem ;-)
2021-01-08 20:07:52 (5 lat temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
Firma C. H. Jerschke Breslau produkowała betonowe prefabrykaty, również elementy kanalizacji telekomunikacyjnej - do dziś niektóre wykorzystywane są przez TPSA/Orange. Orzeczeniem Ministra Odbudowy z dnia 4 lutego 1949r. zakłady przeszły na własność Państwa.
2021-01-08 18:05:00 (5 lat temu)
Anneob
 
do Jacy: Bardzo dziękuję Koledze za informacje. Czy wiadomo gdzie miała siedzibę (ulica)?
2021-01-08 18:18:18 (5 lat temu)
do Jacy: Tu jest bardzo ciekawa historia Wacława związana z tą firmą -
2021-01-09 13:55:59 (5 lat temu)
Jacy
 
do Anneob: Nie wiem czy Wrocławskie Zakłady Betoniarskie i Żelbetowe WROBET ul. Rychtalska 11 to nie jest następca tej firmy
2021-01-08 18:29:01 (5 lat temu)
Anneob
 
do Jacy: Bardzo dziękuję. Wydaje się, że i ten zakład - WROBET, produkujący m.in. sprężony beton (podobny jaki zastosowano na Most Pokoju) postanowiono unicestwić.
2021-01-09 00:02:21 (5 lat temu)
Na lewo odchodzi rura gazowa?
2025-05-31 21:38:14 (rok temu)
Anneob
 
W tym mieszkaniu, podobnie jak w moim i setkach innych kamienic, zachowały się do pewnego czasu, obydwa rodzaje ‘’rurek’’. Gazowych i ‘’pancerzy’’ instalacji natynkowych prądu stałego (nawet po wojnie). Podobnie jak przełączniki i gniazda. ‘’Rurki ze szwem, bywały wykonywane z blach stopowych na bazie ołowiu, cyny, antymonu, itd. Musiały być w miarę plastyczne. Natynkowe pancerze instalacji znalazły także zastosowanie, gdy elektryfikowano polską wieś (głównie drewniane ściany).
2025-06-03 18:27:19 (rok temu)
do Columba livia: Możliwe, albo rurka Bergmanna.
2025-05-31 22:30:41 (rok temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ul. Traugutta nr 81 - widok od skrzyżowania z ul. Mierniczą.
Oficyna kamienicy nr 81 przy ul. Romualda Traugutta.
1984
-
2006
1984
-
2006
2006
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2008
2008
-
2008
2008
-
2008
Traugutta 81 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet