| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Długa 15

Zawalenie się nabrzeża

Najbliższe obiekty nieistniejące
Długa 13
55
m
Wrocław
Długa 11
93
m
Wrocław
Wrocławska Wytwórnia Sprzętu Sport...
129
m
Wrocław
Michalczyka 3-5
149
m
Wrocław
Szkoła Ludowa
209
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Długa 15

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2021
Dawniej: Nabrzeże przeładunkowe firmy Caro und Sohn
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
mamik
 
+1 głosów:1
Nabrzeże w okolicy widocznego autobusu obsunęło się.
2017-05-04 11:55:34 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do mamik: Znana jest przyczyna ?
2017-05-04 12:39:01 (9 lat temu)
mamik
 
do ZPKSoft: Pewnie brak remontu i wysoki poziom wody
2017-05-04 12:52:26 (9 lat temu)
do mamik: No tak, ostatnie wielkie remonty koryta i nabrzeża Odry ominęły ten rejon Wrocławia.
2017-05-04 19:31:16 (9 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Historyczne zdjęcie ;-)
2017-05-09 16:19:51 (9 lat temu)
fantom
 
Wyjechać stąd łatwo nie będzie. Chyba że jakiś mały drifting wokół własnej osi..
2017-05-06 12:06:15 (9 lat temu)
Świetne!
2017-05-05 13:33:50 (9 lat temu)
Podobno barki pociągnęły to nabrzeże, więc ulica się zapadła.
2017-05-05 13:35:24 (9 lat temu)
Miałem mało czasu i słaby sygnał, gdyby startować bliżej to by można bliżej podlecieć…
2017-05-05 14:26:22 (9 lat temu)
Piękne! Nie sądziłem, że aż tak ładnie to będzie widać.
2017-05-06 11:11:49 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Podziękował.
2017-05-05 13:36:20 (9 lat temu)
do Corvus monedula: Podziwiam ludzi puszczających ptaszki. Trzeba ciągle trzymać nerwy na wodzy, przy starcie i przy lądowaniu. Ciekawe skąd puściłeś, z mostu Dmowskiego?
2017-05-06 11:06:22 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Corvus monedula: Zdjęcie jest rewelacyjne. Nikt takiego nie zrobił, a były tam różne stacje telewizyjne.
2017-05-06 11:12:50 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Z placu św. Mikołaja. Kilka budynkków po drodze, stąd sygnał słaby.
2017-05-06 11:07:49 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: To tylko źle o stacjach TV świadczy :-)
2017-05-06 11:26:46 (9 lat temu)
Nie sądziłem, że zapadł się aż taki kawał nabrzeża.
2017-05-06 11:13:23 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Stąd dobrze widać, że autobus wpadł w dziurę, a więc pod tą niby ulicą była pusta przestrzeń. Ale mogło być tak, że rzeka wybrała ziemię spod jezdni. Zastanawiam się także nad rolą barek w tej katastrofie. Być może tu cumowały. Jeżeli cumy chwytały się betonowych podpór, to mogło tak być, że wzbierająca woda podniosła barki i jedna cuma się urwała, co spowodowało np. dryf barki i kolizję z drugą jednostką, a to uwolniło siłę, która pociągnęła krawędź nabrzeża w stronę rzeki i ulica się zapadła. Tak mogło być, ale to tylko moja teoria. Poczekamy na oficjalną diagnozę specjalistów.
2017-05-06 11:39:51 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Musiało podmyć grunt pod drogą. Ziemia pod nabrzeżem nie była niczym zabezpieczona. Ciekawe, jak to przetrzymało 1997 rok.
2017-05-06 11:42:20 (9 lat temu)
do Corvus monedula: Tu są te barki i nieszczęsny autobus

Nie wiem czy wolno cumować przy takim nabrzeżu?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2017-05-06 11:44:07 (9 lat temu)
To na pewno będzie remont? (pytam bo trochę wątpię w to że ktoś to nabrzeże odbuduje... to spory koszt...).
2019-06-28 09:56:01 (6 lat temu)
To nabrzeże jeszcze przedwojenne. Pamiętam końcówkę lat 60 tych jak były tam zatopione do połowy barki poniemieckie.
2019-06-28 11:31:49 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: Na pewno →
Mógłby się inwestor nadrzecznego osiedla dołożyć…
2019-06-28 10:58:08 (6 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
Czemu przypisujesz do czegoś, czego na zdjęciu nie ma?
2020-12-23 09:25:28 (5 lat temu)
Licho
 
Na remont mamy podobiekt :-)
2021-02-07 19:36:32 (5 lat temu)
Westend
 
+1 głosów:1
do Licho: Zrobione, choć nie było łatwo. Obiekt podwójnie schowany.
2021-02-07 20:02:19 (5 lat temu)
Licho
 
do Westend: Fakt :-)
2021-02-07 21:42:02 (5 lat temu)
Licho
 
Tak.
2021-03-21 14:31:30 (5 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Ale się zmieniło. Ostatnio byłem w Obi równo rok temu i cyknąłem przy okazji. Było tak

A jeszcze wcześniej

2021-09-29 09:44:07 (4 lata temu)
Licho
 
… i miejsce pod kolejne osiedle ;-)
2022-03-28 23:27:18 (4 lata temu)
do Licho: Jeśli się nie obsunie...
2022-03-29 07:02:11 (4 lata temu)
Licho
 
do bonczek_hydroforgroup: Co się ma obsunąć?
2022-03-29 07:45:54 (4 lata temu)
do Licho: Mam na myśli teren .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2022-03-29 08:30:06 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Długa 11
Nocny widok nabrzeża
1969
-
2005
1969
-
2008
2007
-
2008
2008
-
2019
2015
-
2019
2020
-
2020
2020
-
2021
2020
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
Długa 15 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet