| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Produkty zakładów LHW

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Historia prawdziwa
dodano: 2009-12-11, autor: bonczek_hydroforgroup
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
gregorr
 
Znalazłem na YT filmik z przejazdu Latającego Ślązaka. Widoczny jest nawet wiadukt w Zgorzelcu
2013-11-18 23:59:48 (12 lat temu)
do gregorr: Świetne! A co to za miejsce na początku filmu? Też Zgorzelec?
2013-11-19 00:04:10 (12 lat temu)
gregorr
 
0 głosów:1
do Neo[EZN]: Raczej Görlitz, ale głowy nie dam
2013-11-19 00:07:27 (12 lat temu)
do gregorr: Skojarzyły mi się te widoki z zakładem produkującym wagony kolejowe w Goerlitz.
2013-11-19 00:14:35 (12 lat temu)
gregorr
 
do Neo[EZN]: Przypadkiem nie tam był produkowany ten skład?? Normalnie przecież jeździł z Berlina do Bytomia z pominięciem Zgorzelca. Być może filmik jest z jazd testowych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatkowy komentarz
2013-11-19 00:23:42 (12 lat temu)
do gregorr: Spójrz na to - - budynki wyglądają identycznie jak na tym filmie!
2013-11-19 00:28:40 (12 lat temu)
gregorr
 
do Neo[EZN]: Brawo za spostrzegawczość!!!
2013-11-19 00:54:11 (12 lat temu)
Brockau
 
Dyskusja historyczna ale nie mająca nic wspólnego z trasą tego pociągu, gdyż nie jeździł on przez Zgorzelec. Już sam opis pod zdjęciem wskazuje, ze nie mógł jeździć przez Zgorzelec
2024-05-23 21:51:52 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
do Brockau: Dyskusja jest o filmie z jazd testowych, film niestety zniknął z YT.
2024-05-24 06:59:04 (2 lata temu)
Soravia
 
2024-05-24 11:11:34 (2 lata temu)
Brockau
 
„Fliegender Schlesier” przejeżdżający przez Legnicę na fotografii wykonanej przez Carla Bellingrodta w 1936 r.
2024-05-23 21:40:43 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Podmiana + prawidłowa data.
2022-09-14 10:42:18 (3 lata temu)
Chyba w Berlinie.
2020-06-08 19:27:13 (6 lat temu)
Gandalf
 
... lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa: tłusta oliwa. Julian Tuwim "Lokomotywa" ale chyba nie o to chodziło ? :)
2020-06-08 19:45:52 (6 lat temu)
do ritterswalder: Obiektem jest pociąg - nie lokalizacja. Możliwe, ze Berlin
2020-06-08 19:54:27 (6 lat temu)
Brockau
 
Zdjęcie mogło być wykonane do 31 sierpnia 1939 roku, gdyż z chwilą rozpoczęcia wojny z Polską zawieszone zostały wszystkie pociągi pośpieszne kursujące w Rzeszy, które przejęte zostały do transportu wojska. Na zdjęciu widać pasażerów a nie wojsko. Więcej na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie informacji
2024-05-23 21:55:57 (2 lata temu)
do Brockau: Wg tego artykułu ostatni raz taki pociąg mógł przewieźć cywilnych pasażerów 21.08.1939
2024-05-23 22:27:44 (2 lata temu)
Brockau
 
do Neo[EZN]: Czy zauważyłeś, że do takiej daty autor - autorzy w Wikipedii - dali uwagę potrzebny przypis.
2024-07-15 21:03:55 (rok temu)
Wincenty Miros
 
+2 głosów:2
Ciekawostką na tym zdjęciu jest to, że trzecia lampa jest umieszczona między przednimi oknami kabiny. W latach 60-tych XX w. lampę umieszczono nad oknami kabiny co umożliwiło dodanie trzeciego okna.
2022-11-06 10:50:17 (3 lata temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Oryginalny podpis pod zdjęciem jest niezbyt słuszny - to pudło lokomotywy typu 1E, (a nie E3), których wyprodukowano 8 sztuk - 7 w oparciu o zaimportowane podzespoły angielskie, 1 z zastosowaniem polskich podzespołów. Ostatecznie lokomotywy tego typu doczekały się na PKP oznaczenia serii EP 02.
2022-11-06 12:22:06 (3 lata temu)
Woj11
 
do mirekjot: Czyli tutaj mamy albo EP 02-07 lub EP 02-08
2022-11-06 13:50:55 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Rok produkcji 1979
2023-01-12 22:01:07 (3 lata temu)
Woj11
 
Ten egzemplarz wyprodukowano w 1971 r.
2023-01-12 21:56:02 (3 lata temu)
Woj11
 
Wieża z wersji H. Można zawęzić na 1943-44
2024-10-30 18:20:27 (rok temu)
Po lewej stronie suwnica z ciekawym odbierakiem prądu.
2024-10-31 11:24:18 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: ... a po prawej fragment hali W-1 - ta po lewej to W-3.
2024-10-31 11:28:02 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
"Furgajoncy Pieron" kursował do 21 sierpnia 1939
2025-11-11 19:33:09 (7 miesięcy temu)
Ciekawa mapa z zaznaczoną kolorem granicą z czasów przed I WŚ.
2025-11-12 07:24:31 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
2026-06-23 15:12:25 (4 dni temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie byłem pewny czy to w ogóle Wrocław, stąd podpiąłem pod produkty LHW, ale super, że udało się zidentyfikować. Dałem znacznik.
2026-06-23 17:38:16 (4 dni temu)
do labeo7: A ja jeszcze dopisałem do dwóch obiektów.
2026-06-23 21:26:47 (4 dni temu)
26 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Wnętrze kabiny w pociągu w Cieplicach (obraz może być w lustrzanym odbiciu).
Lokomotywa wyprodukowana przez LHW - zdjęcie prawdopodobnie zostało wykonane właśnie w tym zakładzie.
1900
-
1913
1900
-
1920
1910
-
1935
1910
-
1935
1920
-
1930
1925
-
1935
1925
-
1935
1930
-
1935
1930
-
1944
1930
-
1944
Przedmioty związane z Produkty zakładów LHW
Produkty zakładów LHW - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet