| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Hala Państw
Obiekty w okolicy
Hala filmowa A
37
m
Wrocław
Brama główna
65
m
Wrocław
Dziedziniec wejścia głównego Teren...
66
m
Wrocław
Most łukowy
72
m
Wrocław
Pawilon Czterech Kopuł
87
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Hala Państw

Obiekt jest w trakcie remontu
Architekt: Richard Konwiarz (74 realizacji)
Zbudowano: 1939
Dawniej: Staatenhalle
Wybudowana na zbliżające się Targi Wrocławskie 1939 r. Zaprojektowana przez Richarda Konwiarza przy współudziale Harrego Weißa oraz Oscara Zimbala. Projekt powstał w 1937 roku, zatwierdzony został w październiku 1938 roku i wtedy zaczęto budowę kończąc wiosną 1939. Hala to plan prostokąta 67 m X 41.5 m. Samo pomieszczenie wystawiennicze miało kubaturę 25 X 50 X 12. Na frontowej elewacji wejście zdobiła rzeźba Demeter trzymająca kulę ziemską a na niej postać Merkurego (aut. Fritz Theilmann)
b/h/2007
Wrocław 10 - 14 maj 1939
dodano: 2007-10-02, autor: bonczek_hydroforgroup
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Zajrzałeś do remontowanego pawilonu po prawej?
2014-01-01 21:48:42 (12 lat temu)
max
 
do Neo[EZN]: Tylko przez płot. Mało widać :(
2014-01-01 22:13:35 (12 lat temu)
Licho
 
Budynki B i C CTA będą miały remontowaną elewację.
2016-09-10 15:17:07 (9 lat temu)
Marek W
 
+3 głosów:3
Marek Łaziarz "Czterej pancerni i pies. Przewodnik po serialu i okolicach" wyd. Torus, Wrocław 2006, str. 55-56: "W Żaganiu znajduje się szpital znany widzom z odcinka VI - Most. Do nakręcenia sceny randki Janka i Marusi w przyszpitalnym parku wykorzystano teren przylegający do Klubu Garnizonowego Żagań-Las. Doskonale widoczny w tle budynek Klubu przy ul. Żarskiej pamięta jeszcze czasy, kiedy wypoczywali w nim niemieccy oficerowie stacjonujacy w Żaganiu (...) Sceny rozgrywajace się w szpitalnych wnętrzach nakręcono we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Korytarz szpitalny to jeden z korytarzy wytwórni, a sala, w której leżeli ranni pancerni, to pokój konferencyjny sąsiadujący z z gabinetem dyrektora wytwórni. We Wrocławiu powstał także krótki fragment, w którym Marusia tańczy przed Jankiem Lezginkę. Ten fragment opisywanego wyżej spotkania zrealizowano w parku Szczytnickim przylegajacym do wytwórni filmowej."
2019-05-31 19:39:42 (7 lat temu)
vigo
 
Budynek po odnowieniu murów - wygląda jakby oszczędzano na farbie pokrywającą elewację.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2019-09-23 16:34:45 (6 lat temu)
mamik
 
+3 głosów:3
Powróciła dawna nazwa i ponownie jest to Wytwórnia Filmów Fabularnych
2024-01-05 08:51:07 (2 lata temu)
Ciekawe zdjęcie, może to Kino OKO??
2021-07-28 00:58:55 (4 lata temu)
Dopisałem do obiektu wystawy, jest chyba więcej zdjęć z tego zestawu?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: inter.
2022-05-09 22:54:41 (4 lata temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Też pierwsze skojarzenie miałem z kinem. Myślę, że dosyć charakterystyczny sufit może pomóc w identyfikacji.
2021-07-28 01:54:26 (4 lata temu)
max
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: To wnętrze Hali Państw.
2021-07-29 15:36:18 (4 lata temu)
labeo7
 
do max: Dzięki, też sprawdzałem ten obiekt, ale to pierwsze zdjęcie wnętrza na FP.
2021-07-29 17:37:49 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Hala Państw - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet