| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wnętrza

Eksponaty Muzeum Narodowego

OBIEKTY - Wnętrza

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
kate16
 
Czyje to sarkofagi? Henryka II, Henryka IV , Bolesława Rozrzutnego i ?
2013-02-10 16:43:57 (13 lat temu)
kate16
 
do Cristoforo: No ale sarkofagów jest 4, 3 rozpoznałam ale ten czwarty?
2013-02-10 17:09:31 (13 lat temu)
do Cristoforo: Ta pokrywa sarkofagu Bolesława III Rozrzutnego była kiedyś pomalowana?
2013-02-10 17:59:35 (13 lat temu)
do kate16: Henryk IV Probus, Bolesław III Rozrzutny, Henryk II Pobożny i Matylda (Mechtylda) Głogowska.
2013-02-10 17:25:18 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Tak. Większość płyt przykrywających książęce tumby lub sarkofagi było malowanych. Tutaj jeden z przykładów
2013-02-10 18:21:19 (13 lat temu)
do Cristoforo: To dlaczego obecnie nie są pomalowane? Tak było w oryginale?
2013-02-10 18:26:43 (13 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: W oryginale było pomalowane. Swoje zrobił upływ czasu. Płyty mają po kilkaset lat. Są ustawione poziomo, przez co zbierały tony kurzu. Stały w reprezentacyjnych częściach świątyń więc wypadało je odkurzać - wyobraź sobie ile brudu uzbierało by się na nich do tej pory, gdyby ktoś ich nie traktował mokrą szmatą na bieżąco :)) No i pewnie w ten sposób razem z kurzem bo jakimś czasie pozbyto się i polichromi.
2013-02-10 18:33:54 (13 lat temu)
kate16
 
do Cristoforo: Przydały by się kopie tych sarkofagów w kościołach z których zostały zdemontowane.
2013-02-17 19:51:21 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do kate16: Bardzo dużo różnych zabytków z kilku wrocławskich kościołów znajduje się w Muzeum Narodowym i muzeum w Zamku Królów Pruskich - z jednej strony to dobrze ale z drugiej chciałoby się, żeby jednak znajdowały się na swoim "oryginalnym" miejscu.
2013-02-17 19:57:32 (13 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Ja bym najchętniej widział te tumby i sarkofagi na swoim pierwotnym miejscu. Nie kopie, a oryginały. Są to w końcu nagrobki i powinny znajdować się tam gdzie je postawiono.
2013-02-17 20:12:36 (13 lat temu)
kate16
 
do Cristoforo: Oryginalne nagrobki sa dosyć cenne więc kopie były by wystarczające.
2014-01-01 17:27:31 (12 lat temu)
do Cristoforo: Też bym chciał żeby tak było... zastanawiam się dlaczego te wszystkie obrazy czy rzeźby z paru wrocławskich kościołów - np. św. Elżbiety - nie trafiły z powrotem na swoje miejsce...?
2014-01-01 19:11:34 (12 lat temu)
kate16
 
do Neo[EZN]: Może dlatego że gdyby wróciły na swoje miejsce to muzeum świeciło by pustkami?
2014-01-02 17:30:24 (12 lat temu)
sebasr
 
do kate16: Przede wszystkim warszawskie muzea... Nie byłoby działu sztuki średniowiecznej, gdyby oddali wszystkie eksponaty.
2016-03-03 21:50:44 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Patio w Muzeum Narodowym, byc może w dniu otwarcia placówki.
2020-04-06 10:35:53 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Taki jest też opis : Otwarcie MM :)
2020-04-07 11:19:26 (6 lat temu)
do Desperado: Ale zdjęcie przypisane jest do Muzeum Miejskiego
2020-04-07 11:27:17 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: MM to nie MN a wtedy MŚ ;-)
2020-04-07 18:48:01 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Oj tam, jesteście strasznie drobiazgowi :)
2020-04-07 18:51:09 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: To nie drobiazgowość, ja to miejsce zawsze rozpoznam bez pudła. Niemal wychowałam się w tym muzeum, przez lata cotygodniowy spacer z ojcem zawsze kończył się w patio tego przybytku ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: "się"
2020-04-07 19:22:07 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Tu mamy tumbę w prezbiterium kościoła św. Wincentego a nie w muzeum. Trzeba "przestawić wajchę".
2021-10-13 16:06:31 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Tu też nie muzeum.
2021-10-13 16:08:06 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Przestawiłam wajchę, bo tumba wówczas nie była w muzeum.
2022-02-13 20:49:28 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Tu też przestawiona wajcha.
2022-02-13 20:53:12 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Ścieżka przypisań jest dla mnie dziwna. Krypta nie znajduje się w budynku muzeum, chodzi chyba o kryptę w kościele na pl. Nankiera ? Ponadto jak krypta może być podobiektem tumby ?
2022-05-15 22:29:29 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do ZPKSoft: Widzę, że już zmienione. Teraz wygląda sensownie ;-)
2022-05-15 22:37:10 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Wyprostowałem przypisując do kościoła bo mi w czasie przypisywania zły obiekt portal wskazał! Ale dziękuję za uwagę.
2022-05-15 22:38:03 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do † KazimierzP: Kaziu, materiał bardzo ciekawy. Nie wiedziałam, że cokolwiek zostało z tej krypty.
2022-05-15 22:40:35 (4 lata temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak się "spodobałem" księdzu Andrzejowi którego prosiłem o pokazanie kaplicy Hochberga, że zaproponował mi odwiedzenie krypty. Z radością się zgodziłem. Powiedziano mi też, że w polu między kolumnami w nawie północnej tuż przy wejściu do krypty ma powstać duży fresk o Henryku Pobożnym.
2022-05-15 22:47:27 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
2024-11-04 19:00:46 (rok temu)
max
 
do ZPKSoft: Wygląda na to, że zabytkowe terazzo (lastriko) zabezpieczono na jakiś czas jakąś wykładziną pcv:
2024-11-04 21:58:03 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2024-11-04 18:58:30 (rok temu)
Nie wiem gdzie przypisać to zdjęcie. Podałam opis za źródłem tłumaczony przez google i oryginalny.
2025-12-08 13:40:11 (6 miesięcy temu)
2025-12-08 14:26:14 (6 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do Polska z lotu ptaka: Przypisałam. Znalazłam informację, że obecnie rzeźba znajduje się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu więc i tam przypiszę. Pozostaje pierwotna lokalizacja .
2025-12-08 14:31:30 (6 miesięcy temu)
do da signa: Ja bym przypisał tu i tam.
2025-12-08 17:55:14 (6 miesięcy temu)
do Polska z lotu ptaka: Przypisane jest do obu muzeów. Chciałabym jeszcze do kościoła, z którego pochodzi, ale nie mogę namierzyć tej miejscowości.
2025-12-08 17:57:08 (6 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do da signa: Jeśli pow. strzeliński to Kowalów, kościół św. Urszuli. Może ktoś przetłumaczy .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2025-12-08 18:23:09 (6 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Przypisałam, choć z artykułu wynika, że 100 % pewności , że stamtąd rzeźba pochodzi nie ma. " analiza dokumentów związanych z nabyciem rzeźby dla Schlesisches Museum für Kunstgewerbe und Altertümer we Wrocławiu w 1915 roku wykazała, że ​​nie można potwierdzić ani zaprzeczyć pochodzeniu podanemu przez sprzedawcę"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: cytat
2025-12-08 19:21:49 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Sala z sarkofagami.
Warto zwiedzić Muzeum Narodowe nie tylko dla jego eksponatów (które są bardzo ciekawe - rzeźby, obrazy, sarkofagi, przedmioty codziennego użytku, stare zamki...
1885
-
1948
1885
-
1950
1948
-
1970
1958
-
1992
1974
-
1992
1990
-
2011
1990
-
2011
2011
-
2013
2013
-
2013
2013
-
2013
Wnętrza - obiekty i wydarzenia
Wnętrza w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet