| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Pomnik Kolonialny
90
m
Wrocław
Restauracja Paschkego
104
m
Wrocław
Pomnik Daniela Friedricha Schleier...
133
m
Wrocław
Restauracja "Casino"
171
m
Wrocław
Teatralna 24
196
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Belweder

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Karl Schmidt (4 realizacje)
Zbudowano: 1867
Zlikwidowano: 1945
Dawniej: Belvedere
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Stenek
 
Jest i lodziarz po lewej, jest na wprost sklep z dywanami, piękny widok, domów po prawej dziś juz nie ma, a Wzgórze ....niszczeje :-(
2014-08-05 22:01:34 (11 lat temu)
do Stenek: Tego po prawej nie ma i tych po lewej też nie...
2014-08-05 22:10:40 (11 lat temu)
Stenek
 
do Neo[EZN]: Oj tak, niestety ....
2014-08-05 22:48:39 (11 lat temu)
Ciekawostka - hałda przykrywająca fontannę. To chyba początek jej przeróbki na kwietnik, którym została na przełomie lat 30. i 40..
2014-07-11 22:53:38 (11 lat temu)
Stenek
 
Szkoda, ze do dziś nie odbudowano tej wieży
2014-07-11 23:25:36 (11 lat temu)
do Cristoforo: Oglądam zdjęcia tej budowli już od kilkunastu lat a dopiero teraz dowiedziałem się o tym, że fontannę przebudowali na kwietnik :) Czyli po wojnie odwrócili ten proces.
2014-07-11 23:37:42 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Mamy całkiem sporo zdjęć w wersji kwietnikowej :) Ciekawe dlaczego wtedy zasypano fontannę.
2014-07-11 23:45:22 (11 lat temu)
do Cristoforo: Może zmieniły się upodobania? Zauważyłem, że w latach 30. i 40. było zamiłowanie do roślinności egzotycznej - - często widuje się palmy na zdjęciach z uzdrowisk, restauracji itd... Szkoda, że ta moda nie przetrwała do dziś bo lubię palmy :)
2014-07-12 00:53:54 (11 lat temu)
robertlaurent
 
+1 głosów:1
To prawda. Aż żal bierze że to co powinno przynieść chlubę naszemu miastu i zachwycać, straszy. Po co sprzedawali.
2014-11-24 19:51:04 (11 lat temu)
Jac64
 
2015-04-17 10:18:04 (11 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Jac64: Ale o wiele lepszy.
2015-04-17 16:37:26 (11 lat temu)
Dana
 
Mam nadzieję, że nie ma dubla: ja nie znalazłam. Jeśli jest, proszę moje usunąć.
2016-02-23 07:17:09 (10 lat temu)
vigo
 
A może fachowiec od tramów potwierdzi, czy prawidłowo zidentyfikowałem doczepę ? (nie jestem w 100% pewny)
2016-04-26 21:57:31 (10 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
OOOOO znalazł sie był kupiec który dał więcej odemnie :)
2016-04-26 23:04:15 (10 lat temu)
Odnosze wrazenie, ze nalezaloby nieco "podpicowac" scaner!
2016-04-27 11:41:33 (10 lat temu)
Stenek
 
Pięknie, Wzgórze Sakwowe w tle, szkoda, że tej wieży do dziś nie odbudowano
2016-05-04 21:48:07 (10 lat temu)
piotram
 
+1 głosów:1
do vigo: Doczepa jest przerobiona z takiego typu jak na tym zdjęciu: (na foto jest silnikowy, ale niczym się nie różniły). To nie jest berolina.
2016-05-04 10:50:08 (10 lat temu)
do esski : Jasny gwint, to tylko mieć nadzieję na to, że to Vigo przebijał mnie na ebay z tymi zdjęciami z albumu tramwajowego z lat 40. (podróż z zaj. Grabiszyńska na Sępolno :)
2016-04-26 23:07:51 (10 lat temu)
vigo
 
do esski : To był rewanż ;-)
2016-04-26 23:18:51 (10 lat temu)
vigo
 
do esski : Kiedy licytowałem serię trzech zdjęć, interesowało mnie tylko to z tramwajem. Popularnych ujęć ratusza i dworca nie miałem zamiaru wrzucać na stronę. Tymczasem okazało się, że na zdjęciu ratusza jest moment przebudowy torów w rynku (cenne ujęcie dla "tramwajarzy"), a na zdjęciu budynku dworca widać szyby wentylacyjne schronu, o czym nie miałem pojęcia. Lubię takie niespodzianki ;-)
2016-04-27 10:37:05 (10 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: I jeszcze coś - tablica kierunkowa z boku, może kiedyś znajdzie się zdjęcie ze zbliżeniem takowej... Końcówka wojny to trochę zmian we wrocławskich tramwajach - powoli montowano panografy nożycowe i montowano znaczek "H" na słupkach przystankowych (odpowiednik powojennego "T") - tutaj widać takie
2016-04-26 23:11:30 (10 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Przykro mi, ale nie (choć próbowałem)
2016-04-26 23:17:23 (10 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do vigo: Dworzec po przebudowie wejścia głównego, toć to niezwykle rzadki jak nie jedyny okaz ukazujący wejście bez schodków.
2016-04-27 10:48:26 (10 lat temu)
vigo
 
do cracusiac: To znaczy ?
2016-04-27 11:51:39 (10 lat temu)
do vigo: Zlikwidowac paski, ktore pokazuja sie przy skanowaniu a ktore widac na zadjeciu zamieszczonam na FP . Chyba na orginale ich nie ma. Jezeli sa to bardzo przepraszam za krytyke. /Jezeli zdjecia byly "drukowane" drukarka atramentowa to moze byc wina drukarki/.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-04-27 11:54:20 (10 lat temu)
vigo
 
do cracusiac: Skan jest z maleńkiej odbitki 7x5 cm i niestety paski są na oryginale. I tak zdjęcie było retuszowane ( a przepraszać nie ma za co - bo takie uwagi są cenne na przyszłość) ;-)
2016-04-27 12:02:41 (10 lat temu)
do vigo: No to sie wyjasnilo.
San z odbitki 6x8cm;
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-04-27 12:05:07 (10 lat temu)
vigo
 
do piotram: Dzieki za pomoc ;-)
2016-05-04 12:56:32 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek :)
2016-12-14 20:48:16 (9 lat temu)
labeo7
 
Przy okazji informacja, może wzgórze Partyzantów przestanie wreszcie straszyć
2017-01-05 19:36:41 (9 lat temu)
do labeo7: Całe szczęście... dobrze że ktoś pomyślał o odpowiednim zapisie w umowie dzierżawy bo gdyby nie to to byśmy mieli przez lata ruinę w centrum miasta.
2017-01-06 12:31:03 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
24 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Ta pocztówka nie została wysłana, ale zapisana jest takim samym pismem jak pozostałe.
Jedno z ostatnich zdjęć Belwederu wykonane latem 1944. Za niespełna rok zostaną tylko ruiny. Ulicą Piotra Skargi jedzie LH Standard ze zmodernizowaną doczep...
1858
-
1870
1858
-
1870
1866
-
1893
1863
-
1900
1863
-
1900
1863
-
1900
1863
-
1900
1890
-
1890
1890
-
1897
1890
-
1897
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet