| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Biurowiec "Impel"
Obiekty w okolicy
Krasnal „Impluś”
14
m
Wrocław
Osiedle Ślężna Vita
38
m
Wrocław
Sklep „Biedronka”
77
m
Wrocław
Lipowa 44
83
m
Wrocław
Lipowa 42
101
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Biurowiec "Impel"

Obiekt jest w trakcie wyburzania
Dawniej: Elwro, Teleko
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Licho
 
+1 głosów:1
Pojawił się wniosek o PnB „rozbiórka budynku hali produkcyjno-magazynowej wraz z rozbiórką sieci ciepłowniczej, elektroenergetycznej i kkanalizacji teletechnicznej oraz zewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacji ogólnospławnej”. Inwestorem jest IPD Południe, a projektuje Maćków.
2018-03-16 19:00:35 (8 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Obiekt niewątpliwie fabryczny. Mamik ma starodawną książkę telefoniczną, może rozwikła tę zagadkę.
2013-02-20 22:14:59 (13 lat temu)
max
 
+2 głosów:2
Mam wrażenie, że nikt już nie pamięta o tym, że biurowiec Impelu to dawny budynek Elwro - to chyba wyjaśnia sprawę przemysłowych zabudowań?
2013-02-24 08:10:16 (13 lat temu)
sebasr
 
+1 głosów:1
Wyposażano tutaj m.in. mobilne mikrolaboratorium AW-11 (samochód dostawczy Nysa i przyczepa campingowa N-132 z Niewiadowa) w elwrowską aparaturę do badania jakości wody, Od lat 70-tych... Można znaleźć obrazki w necie...
2020-07-26 20:41:16 (5 lat temu)
mamik
 
do † Festung: Moja książka jest z 51 r. , a te budynki raczej późniejsze.
2013-02-24 00:07:13 (13 lat temu)
do max: Dobre wrażenie, dzięki za wyjaśnienie. Dopiszę dawną nazwę w tytule obiektu.
2013-02-24 13:30:43 (13 lat temu)
Włochu
 
sądzę że ani schron ani zbiornik. możliwe że związane z jakimiś mediami.
2014-02-18 00:33:53 (12 lat temu)
... "Stairway To Heaven" ... ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-02-18 12:31:50 (12 lat temu)
Mateusz
 
do Włochu: Nic tam nie ma. Nasyp i to wszystko. Ewentualnie jakieś pozostałości po fabryce na sąsiedniej działce.
2014-02-18 09:32:57 (12 lat temu)
do Mateusz: To po co by były te schody?
2014-02-18 09:35:42 (12 lat temu)
Mateusz
 
do Neo[EZN]: Bałem się tego pytania...
2014-02-18 11:00:25 (12 lat temu)
Włochu
 
+1 głosów:1
do Mateusz: i słusznie. bo w istocie to tam jest coś. a mianowicie węzeł ciepłowniczy.
2014-02-18 15:34:52 (12 lat temu)
Mateusz
 
do Włochu: Mam aktualną mapę do celów projektowych tego terenu i nie ma tam węzła. Jest tylko komora ciepłownicza 2x3m i to tylko na wysokości na której stoi fotograf. Pod górką oficjalnie nie ma nic.
2014-02-19 14:59:20 (12 lat temu)
Włochu
 
do Mateusz: wyraziłem się trochę nieściśle z tym węzłem - chodziło mi o tą komorę ciepłowniczą. to musi być całkiem dobra mapa skoro są podane nawet wymiary tej komory. no a pod górką faktycznie nie biegną żadne media (przynajmniej kataster o nich nie wspomina).
2014-02-19 15:20:00 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Oknomyjek :)
2014-05-14 19:35:28 (12 lat temu)
do ZPKSoft: To oficjalne imię, czy pseudonim artystyczny?
2014-05-14 19:36:08 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Marek Potocki: Na razie mój wymysł, faktycznego imienia nie znam.
2014-05-14 19:37:55 (12 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: W wykazach widnieje jako Impelek.
2014-10-22 10:43:43 (11 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Pora temu budynkowi zrobić więcej zdjęć bo ma być rozebrany i na jego miejscu powstanie nowy biurowiec
2018-08-24 09:39:57 (7 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Impel też dawny.
2022-10-28 12:58:09 (3 lata temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Wagon N 1346 ex Warszawa.
2022-10-29 14:42:05 (3 lata temu)
atom
 
do Licho: Aha, nie wiedziałem.
2022-10-28 13:10:27 (3 lata temu)
Licho
 
do atom:

Swoją drogą zaskakuje podwójny przystanek w tym miejscu. I ciekawe jest porównanie Lipowej 44 z obecnym wyglądem.
2022-10-28 13:13:45 (3 lata temu)
atom
 
do Licho: Biurowiec do wyburzenia?
2022-10-28 14:04:23 (3 lata temu)
atom
 
do Licho: Obejrzałem sobie ten budynek przy Lipowej 44. Mocno się zmienił :-)
2022-11-01 18:07:03 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do atom: Tak. Będzie wielkie bloczydło w jego miejscu.
2022-10-28 14:12:29 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do atom: Mocno, ale widać, że to jednak ten sam budynek.
2022-11-01 19:37:52 (3 lata temu)
mamik
 
Z biurowca połowa już tylko została.
2023-04-12 10:43:45 (3 lata temu)
Licho
 
do mamik: Szybcy są… przed świętami stan był taki sam jak tydzień wcześniej.
2023-04-12 12:24:26 (3 lata temu)
A jak oddzielają od betonu stalowe pręty?
2023-04-17 19:35:11 (3 lata temu)
Woj11
 
do Neo[EZN]: Być może kruszarka ma separator magnetyczny
2023-04-17 19:40:09 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Woj11: Nie, nie, raczej by te stalowe pręty by zapchali kruszarke. Widoczne fragmenty filarów z zbrojeniem poprostu widoczne noźyce hydrauliczne (po prawej) potną na kawalky i tym się beton i zbrojenie stalowe odzielą od siębie
2023-04-17 19:57:22 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: No, tak. Masz rację. Teraz sobie przypominam. Ogladałem swego czasu "Wyburzaczy" i tam to wyglądało jak piszesz
2023-04-17 20:16:20 (3 lata temu)
do Woj11: Stal jest dobrze ceniona w skupie zlomu, i kto da rade zliczyć ile jej naprawde bylo ☺☺☺
2023-04-17 20:32:04 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Ulica Ślężna, po prawej dawny budynek Elwro, obecnie "Impel".
Wyburzanie biurowca
1973
-
2012
1973
-
2013
2013
-
2014
2014
-
2019
2016
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2022
2019
-
2022
2022
-
2023
2023
-
2023
Biurowiec "Impel" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet