| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)
Obiekty w okolicy
Hercena 12
18
m
Wrocław
Hercena 16
19
m
Wrocław
Kniaziewicza 12
29
m
Wrocław
Hercena 10
31
m
Wrocław
Miejska Biblioteka Publiczna
42
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Gdzieś tu była siedzba Harcerzy.
2012-11-08 22:45:16 (13 lat temu)
Marek Potocki
 
+2 głosów:5
FotoPolska Street View :)
2013-05-18 12:21:27 (13 lat temu)
Rafał T
 
+4 głosów:4
Od kadrów Street View bolą mnie źrenice, wolę fotopolskie : )
2013-05-18 19:02:01 (13 lat temu)
s_mile
 
do Marek Potocki: Słuszna uwaga, trzeba będzie chyba zaprzestać wykonywania zdjęć z ulic. Możemy co prawda zrobić staranniejszy i ciekawszy kadr albo w bardziej odpowiednim momencie, ale GSV ma przewagę masowości swoich ujęć.
Na szczęście cała siła Fotopolski w kolekcji zdjęć archiwalnych.
Ale co ma robić ktoś, kto się tym aspektem nie zajmuje? I którego nie interesuje tzw. "dokumentowanie inwestycji"?
Widzę kilka rozwiązań:
- fotografia "pakietowa" obiekt: widok ogólny, brama, detal, klatka schodowa, podwórko itd.;
- ujęcia porównawcze do archiwalnych?
- pójście w stronę ujęć "artystycznych", nastrojowych, specyficzna pogoda i oświetlenie, nietypowe ujęcie;
- obróbka techniczna zdjęć;
- hdr, zdjęcia nocne?
- poszukiwanie miejsc gdzie Google JESZCZE (pytanie jak długo) nie dotarło?
- otwarcie szerzej furtki kategorii "wydarzenia"? (brrr...)
Jakieś inne pomysły?
2013-05-18 14:34:50 (13 lat temu)
mamik
 
do s_mile: Zawsze będziemy szybsi od Googli bo możemy zdjęcia robić codziennie, a oni do wielu miejsc nie docierają np na Kurzy Targ i na Szewską nie wjechali.
2013-05-18 14:42:14 (13 lat temu)
WW
 
+7 głosów:7
do s_mile: Nie zgadzam się, nie ma porównania jeżeli chodzi o jakość zdjęć i kadrów (oczywiście, jeżeli są dobrze wykonane, a Twoje z pewnością do takich należą).
2013-05-18 15:36:14 (13 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do s_mile: A tam od razu zaprzestać. Takie zdjęcie za kilkadziesiąt lat będzie cenniejsze niż złoto. Moje spostrzeżenie nie miało charakteru zarzutu.
2013-05-18 16:38:09 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do s_mile: Moim zdaniem jest dla nas sporo roboty:
- inwestycje - tutaj google nigdy nie będzie szybsze
- opisy obiektów, daty powstania, inwestorzy
- wnętrza budynków
- detale
- fotografie z okien, dachów
- fotografie archiwalne
- filmy
- dodatkowo możemy wrzucać zdjęcia na darmowych licencjach (w google nie można sobie pobrać zdjęć panoramicznych i robić z nimi co się chce)
2013-05-18 18:27:47 (13 lat temu)
s_mile
 
do mamik: Zawsze? A ja się obawiam, że to kwestia czasu:
Co najwyżej możemy - jak już napisałem uprzednio - być staranniejsi w samym kadrze i czasie robienia zdjęcia.
2013-05-18 15:01:39 (13 lat temu)
mamik
 
do s_mile: No ale "plecaki Googla" na Kurzy Targ i Szewską nie dotarły, chociaż to centrum miasta i pełno tam firm które mogłyby się zareklamować przy okazji ( w końcu po to wymyślono Street View ;-). Będziemy szybsi bo krócej trwa u nas czas od zrobienia zdjęcia do publikacji. W Googlu mają tyle danych do przetworzenia, że ten czas będzie dłuższy.
2013-05-18 15:53:11 (13 lat temu)
s_mile
 
do WW: Dziękuję.
2013-05-18 18:42:16 (13 lat temu)
s_mile
 
do WW: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-05-18 18:42:52 (13 lat temu)
s_mile
 
do WW: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-05-18 18:43:02 (13 lat temu)
s_mile
 
do Marek Potocki: Dla wyjaśnienia: absolutnie nie odebrałem Twojego komentarza jako zarzutu. Już wcześniej podnosiłem problem "zagrożenia" konkurencją Google'a i tylko mi się to przypomnialo po przeczytaniu Twojego postu.
2013-05-18 18:41:52 (13 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
do Marek Potocki: Szczególnie że google w wielu miejscach aktualizuje SV. Z tego co wiem nie ma możliwości podejrzenia poprzedniego widoku, więc widok z 2013 roku pozostanie tylko na FP. Poza tym jakość naszych zdjęć też jest lepsza
2013-06-20 10:08:56 (13 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Nie chcę jątrzyć, ale sam przyznałeś swoją wypowiedzią, że z ulic zostaliśmy wyparci. Ale co do meritum zagdzam się z Tobą.
Dodam jeszcze, że nie zaprzestanę swojego focenia - bo mi to po prostu sprawia przyjemność. A dopóki znajdują się osoby, które to doceniają ma to również sens. Ukłony dla Wszystkich Dyskutantów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: brakująca spacja
2013-05-18 18:46:55 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+7 głosów:7
do s_mile: Czasem w ulicy jest stary tor tramwajowy albo studzienka - google nie napisze nic ani o torze ani o studzience ani o historii ulicy czy domu :) Nie wyciągnie też z szafy starych zdjęć.

Dodatkowo wystarczy zobaczyć, że jakość w panoramach nie jest rewelacyjna a dodatkowo wiele budynków ledwo widać jeśli są jakieś drzewa między jezdnią a domem - my podejdziemy do płotu albo wejdziemy na podwórko - oni nie. Do tego każdy może dodać komentarz i napisać coś o danym miejscu. FP służy innym celom choć działania google i nasze w paru procentach się zazębiają.

Co by się nie działo - dalej robię swoje. Już raz mnie ktoś porządnie zrobił w balona a i tak się nie poddałem :)
2013-05-18 20:32:25 (13 lat temu)
augiasz
 
+4 głosów:4
do Bałuciorz: Znacznie lepsza, poza tym co innego jest naszym celem (dokumentacja), więc google wg mnie nie stanowi żadnej konkurencji
2013-06-20 10:18:51 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 13 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet