| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (18)
Obiekty w okolicy
Chopina 24-24a
27
m
Wrocław
Wieniawskiego 1
46
m
Wrocław
Noskowskiego 2
56
m
Wrocław
Wieniawskiego 2
71
m
Wrocław
Wieniawskiego 4-4a
78
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Chopina 25

Biuro architektoniczne: Simon & Halfpaap (1 realizacja)
Architekt: Eugen Halfpaap (12 realizacji)
Inwestor: Walter Hentschel (1 inwestycja)
Wykonawca: Christoph & Unmack (1 realizacja)
Zbudowano: 1924
Dawniej: Willa Hentschel
Zabytek: A/2348/454/Wm 30 lipca 1991 r.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
max
 
+3 głosów:3
mamik
 
2018-11-22 10:06:42 (7 lat temu)
max
 
do mamik: Nie wygląda to dobrze. Obawiam się, że prywatni właściciele domu mogą mieć problem (szczególnie finansowy) z odbudową wg. wytycznych konserwatora o ile w sprawie nie pojawią się jakieś pieniądze z zewnątrz. A jeśli ubezpieczalnia wykaże nieprawidłowości przy prowadzeniu remontu to będzie jeszcze gorzej ...
Ale bądźmy dobrej myśli.
2018-11-22 10:31:05 (7 lat temu)
do mamik: Uff... po opisie z artykułu do którego link podał Max obawiałem się, że z pierwszego piętra i poddasza prawie nic nie zostało.
2018-11-22 10:49:23 (7 lat temu)
mamik
 
do max: Nie jest źle jak na pożar drewnianego domu. Obawiałem się, że spaliło się wszystko do fundamentów.
2018-11-22 11:25:45 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Wacku, brawo za szybką reakcję. Czy pan na zdjęciu jest od nas ?
2018-11-22 11:37:19 (7 lat temu)
Fotopoalnin w akcji?
2018-11-22 11:39:51 (7 lat temu)
Szkoda , piękna ta willa jest. Oby to nie był początek jej końca...
2018-11-22 11:45:51 (7 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Nie widać wnętrza, ale jak na pożar budynku o konstrukcji drewnianej - nie jest źle. Do odtworzenia.
Mogła równie dobrze zostać kupka popiołu na podmurówce.
2018-11-22 11:52:29 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+7 głosów:7
do ZPKSoft: Dziękuję. Ode mnie na Chopina pół godzinki rowerkiem :)
Gościa nie znam, ale myślałem że od nas, więc gnałem do kompa aby być pierwszym ;)
2018-11-22 11:40:58 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Może jest z konkurencji?
Kiedy konwersowałem z moim informatorem podszedł do mnie i zamieniliśmy kilka słów.
2018-11-22 11:51:48 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Nie dość że reakcja błyskawiczna to zdjęcia lepsze niż w niektórych mediach!
2018-11-22 13:04:19 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
do Wacław Grabkowski: Czyli FP dopinguje również do wzmożonej aktywności fizycznej ;-)
2018-11-22 11:44:05 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: Prawdziwy fotopolanin, dotrze wszędzie tam gdzie potrzeba, nawet na rowerze. A na rozwiązanie zagadki tego pana poczekamy ;-)
2018-11-22 11:45:14 (7 lat temu)
do zygmunt_ra: Tak. Lubię niekiedy oderwać tyłek od kompa :)
2018-11-22 11:50:02 (7 lat temu)
do fantom: Zerknij tu



Jeżeli ogień szedł od kuchni w górę, to zeżarł strop i poddasze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zżarł - zeżarł
2018-11-22 11:54:44 (7 lat temu)
do fantom: Odtworzenie tego dachu to będzie podobne do tego:
2018-11-22 11:55:20 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do fantom: Właśnie, kogo na to stać? Ale jak jest zabytkiem, to miasto pewnie pomoże.
2018-11-22 11:58:58 (7 lat temu)
fantom
 
do Wacław Grabkowski: Sporo elementów będzie do wymiany i jedyny problem to koszt.
2018-11-22 11:57:00 (7 lat temu)
Licho
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: To chyba normalne?
Na ogół od patrzenia na zdjęcia w „oficjalnych” mediach bolą oczy :-(
(chyba, że zdjęcia są pożyczone z FP ;-))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2018-11-22 13:22:51 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wiesz z tą reakcją u mnie nie do końca jest dobrze. Najbardziej boleję, że nie podjechałem rowerkiem na Kościuszki, kiedy facet chciał zdetonować garnek z saletrą i gwoździami w autobusie. Ten wypalony garnek sobie stał przy przystanku i wszyscy cykali, tylko mnie nie było :) Rowerkiem od mojego domu - 10 min.
To była poważna sprawa.
2018-11-22 15:51:32 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Warto tę willę przypomnieć sobie z lat 20. z czasów jej młodości, na jakim pustkowiu stała...


2018-11-25 09:57:11 (7 lat temu)
do Wacław Grabkowski: A ten zbiornik wodny na lewo istniał już wtedy?Willa mieszczańska, nie była wiejskim domem z oborą.
2018-11-25 10:01:05 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dariusz Łukasik: Kąpielisko powstało w 1929 r. i dom też nie był wiejski tylko miejski.
2018-11-25 10:06:42 (7 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Domek z katalogu, zbudowany z gotowych elementów – ale ani trochę mu to nie ujmuje.
2018-11-25 10:18:50 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Właśnie to stwierdziłem, była mieszczańska, a nie wiejska, w Cieplicach np. w obecnym centrum zachowało się kilka domów z oborami, niestety nigdy nie dostałem zgody na wejście i fotografie z bliska.
2018-11-25 10:33:55 (7 lat temu)
do Dariusz Łukasik: To drona musisz kupić i o nic nie pytać.
2018-11-25 10:52:47 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Może kiedyś, na teraz wolałbym szerokokątny obiektyw do panoram, i powoli myśl o kupnie nowego aparatu, mój po czterech latach zaczyna coś go lekko brać.
2018-11-25 12:31:03 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Chopina 25 na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet