| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Restauracja "Zum Lindenpark"
348
m
Wrocław
Kasyno Oficerskie
374
m
Wrocław
Gospoda "Zur Heinrichsburg"
537
m
Wrocław
Most pontonowy
678
m
Wrocław
Plac targowy
1065
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stocznia Kozanów

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1900
Dawniej: Werftanlage Cosel
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
znicz
 
+1 głosów:1
Dla ścisłości na Kozanowie była stocznia,na co wskazuje pochylnia i podpis w górnej części fotografii schiffwerft-stocznia
2014-01-12 11:50:00 (12 lat temu)
do znicz: Ta stocznia była tutaj - ?
2014-01-12 20:54:03 (12 lat temu)
derkrieg
 
+2 głosów:2
To nie jest Port Miejski tylko dawna stocznia na Kozanowie. W oddali widać Las Pilczycki i Osobowicki
2020-02-02 17:02:20 (6 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Stocznia na Kozanowie?
2012-11-12 15:29:25 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:2
Port Popowice
2012-11-12 17:13:42 (13 lat temu)
Krzysztof J
 
+2 głosów:2
Bardziej stocznia na Kozanowie.
Nowy basen stoczni Caesara Wollheima. Z czasopisma Fuer Alle Welt, 1902.
2012-11-13 18:32:34 (13 lat temu)
† ☻
 
do Krzysztof J: Zdecydowanie Kozanów, widać to po kształcie basenu, no i oczywiście oryginalny podpis sugerujący przynależność do zakładu Wollheima
2012-11-13 21:09:18 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do † ☻: Czyli to jest to miejsce: ?
2012-11-13 21:20:16 (13 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Tak jest
2012-11-13 21:21:41 (13 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
To jest koparka, która zsunęła się do wody.
2013-12-18 22:03:04 (12 lat temu)
Jerzy51
 
Do jaxan: Kto pod kim dołki kopie ...... :) Czy operator był w kabinie ?.
2014-02-12 12:23:53 (12 lat temu)
skrzypa
 
Był i cudem się uratował ale biedaczek pewnie zmarzł okropnie
2014-06-20 18:47:49 (12 lat temu)
Czyli to jest widok z podobnej strony -
2014-06-20 23:47:14 (12 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: Troszkę się tutaj zmieniło na przestrzeni lat ale na bank to jest ta sama strona co z linku :-)
2014-06-21 12:05:17 (12 lat temu)
siggi
 
+1 głosów:1
To niestety nie jest Kędzierzyn-Koźle, tylko Kozanów-Wrocław
2015-01-01 18:46:51 (11 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do siggi : Dzięki, coś mi z tym "bei Breslau" nie pasowało, ale nie pomyślałem o Kozanowie :)
2015-01-01 18:49:47 (11 lat temu)
siggi
 
do siggi : Proszę przenieść !
2015-01-01 18:50:53 (11 lat temu)
labeo7
 
Nie wiem jaka ulica może być na zdjęciu dolnym, z lewej?
2015-01-01 18:56:00 (11 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do labeo7: Labeo luknij na to zdjęcie: - to przedłużenie Pałuckiej. Przy zakręcie na lewo od budynku 44, domy są dobrze widoczne.
2015-01-01 19:00:20 (11 lat temu)
labeo7
 
do Hellrid: Chyba masz rację, że jest to ten zakręt.
2015-01-01 19:19:36 (11 lat temu)
jutuu1
 
+1 głosów:1
Ta ulica kiedyś nazywała się Kozanowska, w pewnym czasie Kozoniowska .
W lewo biegła ulica Zagajnikowa. Jej przedłużeniem był podjazd pod wał. Dzisiaj jest on wyasfaltowany i prowadzi do Odry do przyszłej mariny.
W prawo droga biegła w stronę dzisiejszej kamienicy na Pałuckiej. W latach 70 po prawej stronie przy kamienicy była pętla autobusu 103.
2015-01-19 19:39:59 (11 lat temu)
Krieg
 
Przyjacielu gdzie się znajduje ta droga.
Chodzę tam dosyć często, ale nie kojarzę tego miejsca, nawet dzisiaj byłem w tych rejonach.
2018-12-23 16:51:07 (7 lat temu)
esski
 
do Krieg: Twój przyjaciel nie odpowie na to pytanie, nie ma go wśród fotopolan jakoś tak od czterech lat.
2018-12-23 16:53:37 (7 lat temu)
wilkwroclaw
 
+5 głosów:5
Chciałbym bardzo podziękować wszystkim głosującym za tak dobre oceny :-) Proszę abyście traktowali moje zdjęcia raczej w kategorii dokumentu niż sztuki. Nie jestem fotografem i dysponuję dość skromnym sprzętem, ale staram się po prostu nadrabiać tematyką. Serdecznie pozdrawiam :)
2016-01-13 21:15:36 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do wilkwroclaw: To zdjęcie jest autentycznie ładne. Świetne światło. Jak widać i skromnym sprzętem można i to nawet nie starając się szczególnie :-)
2016-01-13 21:20:18 (10 lat temu)
do Licho: Oj tam oj tam, starałem się :P
PS - dzięki :)
2016-01-13 21:21:00 (10 lat temu)
do Licho: "Klimatyczne" - aż chciałoby się tam teraz przenieść :) /bo niedobrze się robi człowiekowi kiedy patrzy teraz za okno heh.../
2016-01-13 21:34:07 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: W górach znów prószy śnieg. Mam kilka zdjęć z Walimia z dziś, ale nie mogę wrzucić bo mam już na dziś blokadę :P
2016-01-13 21:35:36 (10 lat temu)
Widać pochylnię, na której za pomocą łańcuchów wciągano lub spuszczano do wody statki
2020-10-20 20:53:17 (5 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
Jesteś autorem zdjęcia? ;-)))
2020-10-20 13:22:46 (5 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Nie jestem. To tak z automatu, bo wcześniej dodawałem trochę swoich zdjęć
2020-10-20 20:47:44 (5 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do Vojtech Csernók: Tak myślałem... ;) Miałem podobnie.
2020-10-21 08:46:31 (5 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+2 głosów:2
do Arkadiusz K. (Arro): Pierwszy facet z lewej ma przepisową maseczkę na twarzy!
2020-10-21 09:50:01 (5 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do Vojtech Csernók: A ten w kapeluszu jakby na flecie grał ;)
2020-10-21 13:36:27 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
To jest kuźnia.Ten w kapeluszu z młotem na ramieniu czeka aż nagrzany materiał na kowadło położą.Tym małym młotkiem co leży na kowadle majster będzie wskazywał w które miejsce kapelusznik młotem ma przywalić.
2020-10-21 15:58:58 (5 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : To nie jest kuźnia, zdjęcia jest podpisane "Eisenschiffbauwerkstatt" Kuźnia była w innej części jest na tym zdjęciu:
2020-10-21 20:21:07 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
do Vojtech Csernók: Jest dolinka kowalska z wyciągiem i jest kowadło.To podstawowe wyposażenie kuźni.W podanym linku jest takie same wyposażenie i młot hydrauliczny a podobny kapelusznik z młotem w rękach.
2020-10-21 20:29:35 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Stocznia Kozanów, nowe nabrzeże w 1902 roku.
W miejscu widocznych na pierwszym planie elegancko ubranych, spacerujących osób http://fotopolska.eu/url.php?s=257 - zrobiłem dziś 3 zdjęcia, które chciałbym...
1850
-
1903
1850
-
1903
1903
-
1903
1903
-
1903
1903
-
1903
1900
-
1910
1900
-
1910
1900
-
1920
1900
-
1920
1900
-
1920
Stocznia Kozanów na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet