| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Nastawnia WN
54
m
Wrocław
Wiadukt kolejowy (ul. Trzebnicka)
68
m
Wrocław
Szalet
82
m
Wrocław
Szczelina przeciwlotnicza (Powstań...
91
m
Wrocław
Sale gimnastyczne
79
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Niewielkie prefabrykowane schrony mieszczące jednego żołnierza potocznie nazywane były przez żołnierzy Wehrmachtu Kochtopfe (garnek Kocha). Służyły jako stanowiska strzeleckie (otwarte od góry lub wyposażone w strzelnice) , stanowiska obserwacyjne lub indywidualne schrony dla wartowników strzegących koszar, urzędów, obiektów przemysłowych czy stacji kolejowych. Miały chronić znajdującego się w nich żołnierza przed ostrzałem z broni ręcznej, odłamkami wybuchających pocisków artyleryjskich i bomb lotniczych, dawały też wartownikom możliwość ukrycia się przed deszczem i wiatrem, pozwalając obserwację terenu przez wąskie szczeliny obserwacyjne.
Zmieniłbym nazwę obiektu "Bunkier" na "Schron przeciwlotniczy".
2021-01-18 16:16:52 (5 lat temu)
Szczeliny sa tak wąskie że lufy karabinu byś nie wystawił a standardowy k98 jest dłyższy niż średnica schronu.Typowe urycie jak robi się gorąco a wizjery aby zobaczyć czy już można wyjść.
2021-01-18 16:32:02 (5 lat temu)
Takie obiekty miały swojego wartownika którego zadaniem było mieć szeroko otwarte oczy i uruchomienie systemu przez telefon czy inny sygnał(syrena,flara) jak coś wypatrzył.Sam wartownik krył się w obiekcie bo co mógł zrobić?
2021-01-18 16:58:47 (5 lat temu)
do legion: Zmień tylko czemu stoją zawsze przy mostach i wiaduktach ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-01-18 16:25:15 (5 lat temu)
fck
 
do bonczek_hydroforgroup: Bo tam przenieśli je Polacy w latach 60.
2021-01-18 17:19:59 (5 lat temu)
do Dürgoy Marcin : Ok ale nadal nie wiem czemu stoją przy wjazdach na mosty i wiadukty ?
2021-01-18 16:46:53 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Przy takych obiektach stal ktoś na warcie, obiekty sluźyly jako schron podczas nalotu na most, stacjie...itd itp.
2021-01-18 16:57:45 (5 lat temu)
do Dürgoy Marcin : Zmieniłem
2021-01-18 17:00:35 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet