| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (9)
Obiekty w okolicy
Śniadeckich 50
41
m
Wrocław
Śniadeckich 53
44
m
Wrocław
Most Zaleski
61
m
Wrocław
Śniadeckich 51
70
m
Wrocław
Śniadeckich 48b-c
88
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mamik
 
+1 głosów:1
2011-03-08 08:59:40 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do mamik: Aż przykro się robi czytając takie wypowiedzi historyków ...
2011-03-08 10:17:54 (15 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Mnie też niemiło zaskoczyli opiniami, ze trzeba zdjąć zlikwidować itp. Przecież tego prawie nie widać.
2011-03-08 10:40:50 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do mamik: To jest niejednoznaczny problem. Najgorszym wyjściem będzie zniszczenie zabytku. Możnaby go zdjąć, ale tylko pod warunkiem że trafi do muzeum, a na jego miejsce powędruje i d e n t y c z n a kopia bez swastyki. Mogę bowiem sobie wyobrazić sytuację, że pojawi się tu kilku gorących patriotów z dłutkiem i po prostu zdewastuje płaskorzeźbę.
2011-03-08 11:02:43 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do WW: A czy takie rzeczy nie lepiej jest po prostu zostawić w spokoju? W czym tkwi problem? Historii nie zmienimy a swastyka nie jest na tyle widoczna, żeby kogoś raziła. To element przeszłości a czy przeszłość można zmienić? W dodatku sam symbol swastyki ma swój znacznie starszy rodowód niż epoka nazizmu. W Danii jest tego sporo na budynkach bo to symbol szczęścia. A jak ja sobie postawię na domu swastykę to pewnie w sądzie się sprawa skończy.
2011-03-08 11:22:18 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Ale oczywiście, że najlepiej zostawić w spokoju. Tylko że masz wielu dogmatyków, którzy po przeczytaniu w prasie o tym niesłychanym skandalu nie będą mogli nad tym przejść do porządku dziennego, tym bardziej, że po ich stronie stoi chyba też prawo. Wyobraź sobie również możliwe manipulacje ze strony tabloidów i prawicowej prasy \"Wrocławski konserwator zabytków broni nazistowskich symboli\" a także możliwe działania pozaprawne (oblewanie farbą, skucie). To czarny scenariusz, ale jak najbardziej możliwy - o przykłady nietrudno.
2011-03-08 12:33:07 (15 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do WW: Prokuratura wkracza do akcji - jak widać nie ma innych problemów Żadnego z tych walczących nie razi widocznie swastyka nabazgrana obok tablicy pamięci profesorów UJ na budynku sądu. Jakis debil kiedyś namalował, któs trochę starł ale nieskutecznie. I codziennie obok tego przechodzą sędziowie i prokuratorzy ;-) Zdjęcia na razie nie ma.
2011-03-09 09:24:00 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do mamik: Niestety, przeczucie mnie nie myliło. Generalnie wynika to z tego, że wszyscy boją się medialnego bicza.
2011-03-09 10:47:15 (15 lat temu)
† ☻
 
+4 głosów:4
do WW: \"Ciekawostką, którą zauważył Maciej Łagiewski, jest to, że można łatwo oszacować, kiedy herb powstał. Musiało się to stać pomiędzy rokiem 1933 (dojście nazistów do władzy), a 1938 (wtedy zmieniono herb miasta na dwupolowy).\" - rzeczywiście jedynie tęga głowa jest w stanie dokonać takich obliczeń. Chapeau bas!
2011-03-09 11:55:11 (15 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do † ☻: Po takim \"odkryciu\" prokuratura będzie miała trochę łatwiej ;-)
2011-03-09 12:15:29 (15 lat temu)
† ☻
 
+3 głosów:3
do mamik: Ze swojej strony mogę dodać, że transformator powstał w roku 1935 a autorem projektu jest nie kto inny jak Rycho Konwiarz, który prawdopodobnie w tym samym czasie tworzył projekt innego ciekawego obiektu - pomnika SA-manów w Parku Wschodnim , tamtejsza swastyka zniknęła ostateczni kilka lat temu. Ot takie zrządzenie losu, że swastyki Konwiarza okazały się nader trwałe w krajobrazie tego piastowskiego grodu.
2011-03-09 12:22:01 (15 lat temu)
max
 
+3 głosów:3
do † ☻: No cóż ... Pan Dziennikarz ma swoje pięć minut (to już dwa, co z tego że prawie identyczne, artykuliki), prokuratura też ma co robić (no bo Pan Dziennikarz zawiadomił). A dalszy rozwój wydarzeń? Na przykład: Pan Zenek, wysłany przez któregoś z dyrektorów Tauronu (zapewne właściciela trafostacji)obawiającego się zarzutu propagowania faszyzmu, przy pomocy przecinaka i młotka rozwiązuje problem. Pan Dziennikarz ma temat na następne teksty (nieznani sprawcy zniszczyli ... itp), po czym wszyscy zgodnie dochodzą do wniosku, że nie ma sprawy, w końcu ta budka nie figuruje w rejestrze zabytków ...
2011-03-09 13:43:57 (15 lat temu)
mamik
 
+6 głosów:6
do max: Po drodze może być jeszcze list gończy za Konwiarzem. IPN nie takie numery robił.
2011-03-09 13:58:00 (15 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
do mamik: Bogu dzięki, że coś mnie tknęło i innych nie opublikowałem.....
2011-03-10 09:20:34 (15 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Innych zdjęć tego herbu , czy innych herbów z podobnymi dodatkami?
2011-03-10 09:41:27 (15 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+5 głosów:5
do mamik: Innych herbów we Wrocławiu - dziennikarz, autor programu przekonał mnie by się nimi nie chwalić...
2011-03-10 10:20:47 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Niestety, takie wnioski wypływają z całej historii.
2011-03-10 11:33:13 (15 lat temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
Zdjęcie na pewno pochodzi z lat 1933-1938 ?
2011-09-26 13:59:46 (14 lat temu)
zuf
 
A niech cie! Mam identyczne ujęcie 15 min później...
2011-03-09 16:04:11 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zuf: No widzisz, tym razem ja zgarnę szóstki i piątki z plusem! ;)
2011-03-09 16:06:04 (15 lat temu)
zuf
 
Tośmy się minęli... :)
2011-03-09 16:03:13 (15 lat temu)
do zuf: No ładnie, o mały włos miałbym kolejne zdjęcie od schowanego w krzakach Zufa!
2011-03-09 16:04:57 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Trzeba by próbować o różnych porach dnia i różnym oświetleniu, bo na bonczkowym zdjęciu lepiej wyszła. Mimo, ze samo zdjęcie mniejsze.
2011-03-09 16:15:48 (15 lat temu)
zuf
 
do Danuta B.: Mam trochę lepsze ujęcie Czy nie? (Nie mogę pozwolić żeby Neo spił całą śmietankę :))
2011-03-09 16:20:09 (15 lat temu)
do Danuta B.: Słońce swieciło prawie prostopadle na tę ścianę. Tam trzeba iść najlepiej rankiem bo wieczorem to może być cień sąsiedniego budynku.
2011-03-09 17:30:44 (15 lat temu)
† ☻
 
Herby Wrocławia umieszczane na budynkach użyteczności publicznej były zazwyczaj swobodną interpretacją oficjalnego wzorca, a zwłaszcza te z okresu międzywojennego jak np. ten na ścianie budynku BZ WBK w Rynku. Herb ze swastyką w tle nigdy nie był obowiązującym wzorcem, ani tez nic nie wiadomo o jakichś propozycjach umieszczenia jej w herbie, widoczny na fotografii egzemplarz był więc wymysłem Konwiarza, który jak wiadomo lubił się mizdrzyć gauleiterom.
2011-03-09 18:47:53 (15 lat temu)
† ☻
 
Ten herb będzie następny do kasacji no bo jak to tak, PRLowskiego orła nigdy w herbie Wrocławia nie było, trzeba to zlikwidować
2011-03-09 18:55:55 (15 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
Dopisałem do "Wrocławskich herbów"
2022-12-09 10:44:34 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet