| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† Festung
 
+2 głosów:2
Z zamieszczonego rewersu karty QSL dowiadujemy się, że wrocławski nasłuchowiec SP6-023 o imieniu Frank, czyli Franciszek, wysłał do czeskiej stacji klubowej OK1KPR w Pradze potwierdzenie nasłuchu jej pracy telegraficznej z radziecką stacją klubową UA2KAW z Kaliningradu. Znamy datę i godzinę przeprowadzonego nasłuchu, raport o słyszalności i dane o odbiorniku wrocławskiego amatora. Ustaliłem, że w owym czasie było we Wrocławiu dwóch amatorów Franciszków: mój sąsiad Franek Borzymowski SP6DB, którego klucz zamilkł na zawsze w 2009 r. i Franciszek Górski SP6FV, od 1980 mieszkający w Bielsku-Białej (obecny znak SP9FV). Z pobieżnego porównania pisma stawiam na nieżyjącego kolegę z ul. Wiązowej.
2011-09-25 00:52:18 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
To jest bodaj jedyne zdjęcie wrocławskiej siedziby dolnośląskiego okręgu Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza, w 1950 r. przekształconego w Ligę Przyjaciół Żołnierza, a od 1962 r. w LOK. Prezentowana widokówka została wykorzystana jako tzw. karta QSL nasłuchowca o znaku nasłuchowym SP6-023. Zjawisko wykorzystywania ogólnodostępnych pocztówek jako kart potwierdzających obustronną łączność (lub nasłuch) było powszechne, bowiem legalne wydrukowanie własnych kart QSL graniczyło z cudem. Przy okazji dodam, że autor wspomnień o Sadowicach, Feliks Schön, jako drukarz, nocami, w tajemnicy, drukował takie karty dla swoich kolegów z klubu LPŻ. Mam w swoich zbiorach kilka takich właśnie kueselek. Co do znaku SP6-023, to niestety, mimo usilnych poszukiwań wśród wrocławskich oldtimerów, nie udało mi się ustalić tożsamości tego nasłuchowca. I na koniec: w siedzibie przy ul. Szymanowskiego nie było żadnej komórki radiowej – pierwszy wrocławski radioklub był przy ob. ul Piłsudskiego 72, w budynku, który można obejrzeć np. tu:
2010-09-29 14:26:08 (15 lat temu)
wito,
 
Pamiętam jak na wrocławskim paśmie lokalnej TV, pan Pacha, bodajże prowadził program dla krótkofalarzy.
2010-09-29 14:46:22 (15 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do wito,: Pan Henryk ma się bardzo dobrze, co niedzielę o 21 w Edusacie ma godzinny program zat. \"Krótkofalowcy bis\". Zajrzyj na jego stronę: i przy okazji obejrzyj film \"Łoś 2\".
2010-09-29 15:30:57 (15 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do † Festung: SP6ARR? [']
2011-09-25 07:49:54 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
2011-09-25 11:38:54 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Na queselce jest pieczątka QSL managera okręgu szóstego (czyli ówczesne woj. opolskie i wrocławskie), którym był Hubert Trzaska, obecnie: . Nieżyjący już niestety p. Ziemowit Bogatkowski, autor wielu zdjęć na FP, mówił, że profesor egzaminując studentów, zawsze zadawał jedno pytanie dot. krótkofalarstwa. Zdjęcie prof. Trzaski z 1955 r. :
2012-01-18 13:59:47 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
Tadeusz SP6SD zmarł w październiku 1993 r.
2011-09-25 11:58:59 (14 lat temu)
Otto Hahn? Ten może co Nobla w 1944 dostał?
2014-08-09 09:08:41 (11 lat temu)
Dariusz Milka
 
+2 głosów:2
Karta nasłuchowca z Prudnika potwierdzająca łączność stacji niemieckiej D4BKK ze stacją z Hiszpańskiej Afryki Zachodniej lub Północnej EA9MC, w pasmie 40 m telegrafią. Ciekawostką jest fakt że współcześnie czytelność (zrozumiałość) jest określana skalą 1 - 5; tu mamy 6 z zaznaczeniem że spadła (zaniki) do 5 a wskutek zakłóceń atmosferycznych (pewnikiem burza) do 2. Odbiornik bezpośredniego wzmocnienia z 2 stopniami wzmacniacza m.cz.
2014-08-09 13:23:52 (11 lat temu)
† ☻
 
do Jarosław Dubowski: Chyba nie, noblista miał taki podpis
2014-08-09 09:50:54 (11 lat temu)
do Dariusz Milka: Ta karta jest mi szczególnie bliska, gdyż też jestem krótkofalowcem SP6AKL i mieszkam właśnie w Prudniku. Niestety nie udało mi się zlokalizować miejsca zamieszkania tego nasłuchowca. Sprawdzałem nazwisko (niezbyt czytelne) w książce adresowej z 1937 roku Otto Hahn (jeśli jest właściwe) nie istnieje. Szkoda
2018-02-23 19:57:41 (8 lat temu)
4 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet