| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Iglica

Remont iglicy 2016

Obiekty w okolicy
Wieża z wiader
49
m
Wrocław
Pawilon Wystawy Budownictwa Ogrodo...
69
m
Wrocław
Brama główna
77
m
Wrocław
Pawilon Czterech Kopuł
82
m
Wrocław
Krasnal „Ebi”
89
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama
więcej
12 październik 1948
dodano: 2005-11-13, autor: bonczek_hydroforgroup
Stalowa konstrukcja projektu Stanisława Hempla, która jest jednym z obiektów w kompleksie Hali Stulecia, przeszła już proces renowacji. Brak informacji o gatunku ...
dodano: 2017-02-08, autor: Neo[EZN]
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Mateusz
 
Po co ją kładli?
2011-07-11 18:33:45 (14 lat temu)
Pako45
 
+2 głosów:2
Została położona w celu przeprowadzenia konserwacji
2011-07-11 18:40:53 (14 lat temu)
Widoczny dźwig MOSTOSTAL WROCŁAW M9.Baza M9 mieściła się przy "Zwalonym Moście"Piękna róg Bogedaina.Operatorem tego dźwigu byy pan Ryszard.
2021-03-04 19:22:12 (5 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do Mateusz: Położyli ją, żebym stosunkowo łatwo stanął na samym szczycie.
2021-03-04 23:39:56 (5 lat temu)
Dagmara
 
Jak to stwierdził po wszystkim Andrzej Waligórski: "Iglica spokorniała, jakoś czuje się wyraźnie zawstydzona. Nic w tym zresztą dziwnego, została zdobyta przez dwóch dzielnych chłopców po... dwudniowej zaledwie znajomości" ;)
2022-04-16 13:25:59 (4 lata temu)
yani
 
Dopisałem autora.
2024-10-14 11:16:31 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
Wymiana, źródło, autor.
2022-08-30 23:45:53 (3 lata temu)
fantom
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-05-26 22:41:57 (6 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Marynarze przy iglicy we Wroclawiu :
2020-05-26 23:10:08 (6 lat temu)
Wincenty Miros
 
+1 głosów:1
Wrocław. Tereny wystawowe koło Hali Stulecia i Iglica.
2020-05-26 23:10:38 (6 lat temu)
ylooC
 
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-05-26 22:49:44 (6 lat temu)
Wincenty Miros
 
+1 głosów:1
do Wincenty Miros: Zdjęcie z roku 1948.
2020-05-26 23:14:36 (6 lat temu)
ylooC
 
do Wincenty Miros: Podziękował
2020-05-26 23:20:42 (6 lat temu)
Teraz w tym miejscu jest okrągły klombik z zielenią.
2020-11-26 00:57:25 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dziękuję za wiadomość :)) W latach 70, przez dwa lata z przyczyn zawodowych, przechodziłem w pobliżu w drodze na Rosenbergów. Wtedy ‘’cieszyłem się jak dziecko’’ z trzech powodów. Wspaniały, z przyszłością światową, wydawałoby się wtedy - komputerowy IASE. Hala Ludowa z ‘’Gigantem’’ i WFF. Martwił jedynie, brak spiżowego pomnika Artemidy na łowach z psami i oszczepem. Był przepiękny. Lekki, dynamiczny, godny Antyku.
2020-11-26 12:18:33 (5 lat temu)
vigo
 
do Anneob: Ale na szczęście wróciła ;-)
2020-11-26 12:24:20 (5 lat temu)
2020-11-26 12:50:04 (5 lat temu)
Anneob
 
do vigo: Nareszcie :)) Dzięki staraniom wielu szlachetnych Instytucji. Diana Gruppe in Scheitniger. Pomnik - rekonstrukcję Artemidy - Diany, sfinansowało i nadzorowało Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Polski Związek Łowiecki. Projekt wg. tysięcy pomiarów, porównań przestrzennych, zdjęć i symulacji komputerowej, wykonał Absolwent wrocławskiej ASP - artysta rzeźbiarz R. Zarycki w 2015r.

2020-11-26 15:15:21 (5 lat temu)
vigo
 
2020-11-26 15:54:00 (5 lat temu)
Anneob
 
do vigo: Zazdroszczę :)))
2020-11-26 17:26:53 (5 lat temu)
werty
 
Biały fiat 131 mirafiori piękny, moje marzenie
2020-11-29 19:39:28 (5 lat temu)
labeo7
 
Zmieniłem przypisanie.
2020-11-29 20:36:43 (5 lat temu)
Woj11
 
Dubel
2021-12-30 09:17:32 (4 lata temu)
esski
 
do Woj11: jakiś link?
2021-12-30 09:19:13 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
2021-12-30 09:31:56 (4 lata temu)
Stenek
 
Ech, chyba się wrocławianom już dość dobrze utrwaliła w tym miejscu ???
2022-12-31 20:47:38 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Dodałam też do WZO.
2026-02-03 09:29:08 (4 miesiące temu)
Darkow
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję
2026-02-03 17:20:18 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
43 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Delegacja Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici" z Ustronia w strojach cieszyńskich na Kongresie Zjednoczeniowym Związku Młodzieży Polskiej we Wrocławiu
Ul. Wystawowa. Byłe tereny wystawowe. Dalej, Hala Ludowa z Iglicą.
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
Iglica - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet