| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
AP we Wrocławiu twierdzi, że jest to niezrealizowana wersja wieży. Różniąca się szczegółami z tym, co wybudowano. W takim razie datowanie musiałoby być wcześniejsze.
2022-06-22 11:08:56 (4 lata temu)
Dodałem współczesne zdjęcie miejsca jego zakopania.
2011-03-09 14:45:40 (15 lat temu)
do † jaxan: Ciekawam tego, ale gdzie to zdjęcie? Widzę tylko to, które dodał kiedyś Poli
2011-03-09 15:22:43 (15 lat temu)
do Danuta B.: Dopisałem do obiektu - teraz widać.
2011-03-09 15:28:39 (15 lat temu)
Mateusz
 
To jest zdjęcie z zakopywania czy odkopywania?
2011-12-12 18:18:43 (14 lat temu)
do Mateusz: Myślę ze zakopywania.Po wojnie mieszkańcy Rędzina go wymacali i przy pomocy walajacej się wszędzie amunicji próbowali rozmienić na drobne i do punktu skupu oddać.Oddaliśmy do NRD uszkodzony takim wybuchem.
2019-12-30 19:57:24 (6 lat temu)
do Dürgoy Marcin : Zawęziem datowanie - pomnik odnaleziono i odkopano w 1947 roku. Pomnik poszedł na złom a "odkrywcy" ponoć legitymowali się sfałszowanym zezwoleniem na wydobycie przetopienie pomnika. Ogólnie teorii i legend na temat losów pomnika jest kilka ale data wydaje się wiarygodna bo znajduje potwierdzenie w archiwach Wojewódzkiego Wydzialu Kultury i Sztuki, gdzie odnotowano fakt odnalezienia pomnika w tym czasie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-05-09 16:14:42 (6 lat temu)
Kram
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-04-30 10:47:01 (9 lat temu)
2020-01-01 19:36:06 (6 lat temu)
Kram
 
+2 głosów:2
Gwoli ścisłości, to jest przepust melioracyjny.
2025-07-05 09:17:55 (11 miesięcy temu)
† jaxan
 
+2 głosów:2
Obóz Służby Pracy Rzeszy w Lesie Osobowickim. RAD 8/112.
2017-07-29 10:35:13 (8 lat temu)
Bubziom
 
+2 głosów:2
Ten sam lokal. Może komuś ułatwi.
2022-09-21 20:31:12 (3 lata temu)
Wer auf die preußische Fahne schwört, hat nichts mehr, was ihm selber gehört.
2020-10-15 22:34:01 (5 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Ja bym tego nie wyrzucał
Te przedmioty mogą już tam nie istnieć, a to zdjęcie jednak je dokumentuje, choc idealne nie jest
2017-05-11 23:43:26 (9 lat temu)
Słup energetyczny. Widać go (wraz z sąsiednimi) na zdjęciu
2018-04-10 10:29:57 (8 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Dodałem znacznik tego miejsca - jako, że ktoś już wcześniej założył obiekt na tą drugą lokalizację pomnika.
2020-05-09 16:55:34 (6 lat temu)
do zygmunt_ra: Odgrzewany niemiecki kotlet. Trąci niemiecką megalomanią.
2020-05-09 21:07:11 (6 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Grunt, że skończył w jedynie słusznym miejscu, czyli w piecu hutniczym - tyle naszego za I rozbiór ;-) A histora tego pomnika - choć wcześniej znana i opisana - ale urwana na FP - także jak ktoś zainteresowany, to sobie doczyta teraz i tutaj.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-05-09 22:14:57 (6 lat temu)
adablo1
 
+4 głosów:4
Szkoda ze nie zachował się ten pomnikt chociaż z racji wykonania!
2020-05-23 21:26:43 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Wieża wzniesiona w 1902 r.
2023-04-05 15:15:09 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
39 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Las Osobowicki - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet