| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dom Naukowca
Obiekty w okolicy
Curie-Skłodowskiej 27-25 - Targowa...
31
m
Wrocław
Krasnal „Polidenciak”
39
m
Wrocław
Plac Grunwaldzki 23 - Targowa 24
40
m
Wrocław
Curie-Skłodowskiej 29
44
m
Wrocław
Pompa (hydrant)
54
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Dom Naukowca jest pierwszym wieżowcem wybudowanym po roku 1945 we Wrocławiu, jego budowa była kolejnym etapem zagospodarowywania, zniszczonej całkowicie w roku 1945, przestrzeni placu Grunwaldzkiego . Zgodnie ze swoją nazwą mieszkania w tym budynku były przeznaczone dla pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej, na parterze natomiast urządzono sklepy i różne punkty usługowe. Projekt budynku powstał w pracowni wrocławskiego Miastoprojektu w roku 1958, wykonany przez zespół w składzie: Edmund Frąckiewicz, Jadwiga Grabowska-Hawrylak oraz Igor i Maria Tawryczewscy. Budowa trwała dwa lata – od roku 1959 do roku 1961. Początkowo był to wieżowiec dziewięciokondygnacyjny jednak w roku 1961 zdecydowano o dobudowaniu dziesiątej kondygnacji. Elewacja budynku charakteryzuje
więcej
Zwycięzca plebiscytu w 1960 r.
dodano: 2005-06-21, autor: bonczek_hydroforgroup
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
ZPKSoft
 
Dom Naukowca i budynek D1.
2013-02-23 15:37:01 (13 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
Podmiana
2017-04-27 21:14:42 (9 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: Przypisane, dziękuję :)
2013-02-23 15:55:17 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do mar: :-)
2013-02-23 16:04:28 (13 lat temu)
mar
 
do vigo: Dziękuję :)
2017-04-27 22:23:56 (9 lat temu)
Ismena
 
Zdjęcie będzie późniejsze niż np. dwa kolejne, ponieważ na parterze jest już "Hawanka", a na kolejnych dwóch jest jeszcze "Społem". Dokładnej daty nie znam, ale "Społem" chyba został przeniesiony do większego lokalu na nowopowstały "Manhattan".
2025-11-14 23:40:26 (7 miesięcy temu)
2015-01-16 23:34:38 (11 lat temu)
Dariusz Milka
 
+2 głosów:2
Zdjęcie jest z roku 1965 - widoczny plakat XX lecia Odzyskania Ziem Zachodnich, a także koncert wrocławskiego zespołu "Błękitne Cienie" w Hali.
No a potem słynna "Hawanka" na dole.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawki
2015-01-17 12:29:02 (11 lat temu)
Coś jest nie tak...zdjęcia w powiększeniu od jakiegoś czasu zdecydowanie tracą na jakości...o co kamman?
2015-04-12 11:02:51 (11 lat temu)
labeo7
 
do bonczek_hydroforgroup: Tylko te zdjęcia co wrzuciłem, czy ogólnie?
2015-04-12 11:06:18 (11 lat temu)
Jazzek
 
Widać też jak zrywany jest bruk z ullcy, którą przetnie nowy budynek.
2016-08-20 23:10:49 (9 lat temu)
do Jazzek: Faktycznie - po prawej jest ulica Ludwisarska którą likwidują... a w oddali jakieś stare zabudowania.
2016-08-20 23:22:38 (9 lat temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: A to nie jest dawna ul. Targowa? Jakoś się pogubiłem w tym zdjęciu.
2016-09-01 22:11:23 (9 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Targowa była mniej więcej w miejscu napisu MA
2016-09-01 22:23:37 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Miałem na myśli Targową - wydaje mi się, że to jednak Targowa
2016-09-01 23:00:46 (9 lat temu)
vigo
 
do vigo: A Ludwisarska była za budynkami D-1 i D-2
2016-09-01 22:26:22 (9 lat temu)
Mało ludzi chce mieć zdrowe zęby skoro nie widać śladów potarć :)
2016-09-10 11:52:56 (9 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
Przypisałem też do pl. Grunwaldzkiego.
2020-10-18 15:00:24 (5 lat temu)
Anneob
 
do vigo: Bardzo dziękuję Koledze :)) Tu się tak wiele i diametralnie zmieniło, że miałem wątpliwości jak i gdzie, przypisać.
2020-10-18 15:12:34 (5 lat temu)
Nie podoba mi się to malowanie... dużo bardziej podoba mi się z białymi paskami...
2025-09-24 11:46:11 (9 miesięcy temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
W związku z tym zdjęciem mam pytanie: Czy mogę w ogóle opublikować na stronie FP zdjęcia z tej książki, ponieważ album ma niecałe 50 lat (zdjęcia mogą być nawet o 10 lat starsze, ale nie są osobno datowane)? Jeśli tak, to poprosiłabym o założenie nowego źródła. Proszę też - w miarę możliwości - o uściślenie datowania powyższego zdjęcia. Założyłam, że mogło być zrobione z "Manhattanu", czyli gdzieś po 1970.
2025-11-14 23:31:06 (7 miesięcy temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Ismena: Źródło dodane, jeżeli nie ma nigdzie zastrzeżenia praw autorskich to można publikować.
2025-11-14 23:56:07 (7 miesięcy temu)
Ismena
 
do Columba livia: Dzięki. Autorzy zdjęć podani są zbiorowo, nie pod poszczególnymi zdjęciami. Jest wprawdzie adnotacja w książce "Copyright by Polska Agencja Interpress. Warszawa 1978", ale chyba wszystkie książki w PRL taką miały. Zresztą nawet nie wiem, czy ta firma jeszcze istnieje.
2025-11-15 00:14:53 (7 miesięcy temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do Columba livia: Zastrzeżenie praw autorskich nie jest konieczne. Zdjęcie czy inny utwór jest chroniony i tak, do 70 lat po śmierci autora. Autor oddając zdjęcie do publikacji nie sprzedaje praw autorskich. Po prostu otrzymuje wynagrodzenie za wykorzystanie i tyle. Wydawnictwo nie może nimi dysponować.
2025-11-15 15:42:24 (7 miesięcy temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do mooz: Obecnie nie jest konieczne - od czerwca 1994 ale my piszemy o publikacji z 1978 roku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawa daty
2025-11-15 16:30:51 (7 miesięcy temu)
Ismena
 
do mooz: Ale zdjęcia nie są w żaden sposób podpisane. Nie wiadomo, kto jest ich autorem i kiedy właściwie je zrobiono.
2025-11-16 20:44:56 (7 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
do Ismena:
Nie warto martwić się na zapas. W razie jakichś roszczeń, zawsze można usunąć.
2025-11-16 20:47:10 (7 miesięcy temu)
Ismena
 
+2 głosów:2
do yani: Dzięki za dobre słowo :) Do tej pory wstawiałam głównie swoje zdjęcia, właśnie żeby uniknąć takich rozterek, ale w tej książce znalazłam kilkadziesiąt ujęć, których na FP nie było, a PRL mamy chyba najsłabiej udokumentowany.
2025-11-16 21:20:19 (7 miesięcy temu)
yani
 
do Ismena:
:)
2025-11-16 21:27:48 (7 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 3 dni temu)
Tego słupa już chyba nie ma.
1983. Zbieg ul. M.Skłodowskiej - Curie z pl. Grunwaldzkim - rondo Reagana. Widok w kierunku Mostu Zwierzynieckiego. W centrum, zabytkowy, drewniany tramwaj ...
1956
-
1960
1956
-
1966
1961
-
1966
1961
-
1970
1961
-
1970
1961
-
1970
1969-1970
1961
-
1973
1968
-
1973
1968
-
2004
1970
-
2004
Dom Naukowca - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet