| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Kościuszki 133

2009-2012 - budowa budynków mieszkalnych

Detale zewnętrzne

Obiekty w okolicy
Sklep "Aldi"
21
m
Wrocław
Kościuszki 131
39
m
Wrocław
Prądzyńskiego 43a - Kościuszki 131...
49
m
Wrocław
Starostwo Powiatu Wrocławskiego
60
m
Wrocław
Kamienica "Miasto Lipsk"
75
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościuszki 133

Architekt: Paul Heim (52 realizacji)
Inwestor: Konsum un Sparenverein "Vorwärts" (1 inwestycja)
Zbudowano: 1922
Dawniej: Konsumverein Vorwärts, biurowiec PKS
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
zfred
 
Budynek z prawej to przychodnia lekarska przyzakladowa.Budynek w srodku na ktorym pisze "Transport towarowy" to biurowiec PPKS .
2021-11-24 21:52:32 (4 lata temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Pomóżcie rozpracować tę bazę PKS-u. Proponuję utworzyć z widocznych na zdjęciu budynków pojedyncze obiekty. Bo każdy ma swoją odrębną historię - ten po prawej to dawny dom towarowy (będzie nowe-stare foto), następny do dawny hotel Tauenzien. A wszystkie przypisać dodatkowo do bazy PKS, dodając znacznik obszarowy na mapu, bo przecie z tyłu były warsztaty. Co Wy na to?
2010-11-23 11:18:12 (15 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: Postaram sie wrzucic więcej skanów z tej firmy Deubag, bo chyba jeszcze coś zostało. Może to coś wyjaśni a może jeszcze bardziej zaplącze ;-)
2010-11-23 11:29:11 (15 lat temu)
do mamik: Deubag pod adresem Kościuszki 127 stanowi samodzielny obiekt, można wrzucać kolejne zdjęcia. Przy okazji powiększ swoje starsze. Czy ten budynek również wchodził w skład bazy PKSu?
2010-11-23 11:33:47 (15 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: Wydaje mi się, że ten budynek w oficynie PKS tez chyba należał do Deubag.
2010-11-23 11:35:36 (15 lat temu)
do mamik: Pierwsza próba zakreślenia na mapu obszaru bazy PKS. Zawierała nr 133-137, czyli raczej dzisiejsze Starostwo (nr 131) nie wchodziło w jej skład. Budynek o nr 131, dziś nieistniejący stał prawie obok 133. Zupełnie nieznane mi tereny z tamtych czasów.
2010-11-23 11:46:31 (15 lat temu)
do mamik: Spójrz, pierwsza próba zakreślenia na mapu obszaru bazy PKS. Zawierała nr 133-137, czyli raczej dzisiejsze Starostwo (nr 131) nie wchodziło w jej skład. Budynek o nr 131, dziś nieistniejący stał prawie obok 133. Zupełnie nieznane mi tereny z tamtych czasów.
2010-11-23 11:51:15 (15 lat temu)
mamik
 
do mamik: Źle mi się wydawało, nie należał.
2010-11-24 22:36:45 (15 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
Najciekawszym elementem tego budynku jest portal zdobiony rzeźbami Alfreda Vocke przedstawiające ludzi reprezentujących kilkadziesiąt różnych zawodów
2013-05-25 00:29:02 (13 lat temu)
zfred
 
+2 głosów:2
Budynek 131 Przychodnia lekarska przyzakladowa PPKS.
2021-11-24 21:56:43 (4 lata temu)
zfred
 
+2 głosów:2
Ta stacja paliw tez nalezala do PPKS.
2021-11-24 21:57:51 (4 lata temu)
zfred
 
+2 głosów:2
To nie magazyny prosto warsztat ciezarowek ciezkich ,na srodku gdzie otwarta brama znajdowal sie dolny warsztat ciezarowek lekkich .Czerwona nadbodowka na 1 pietrze to biura warsztatu na parterze to maszynownia "tokarki ,frezarki" dalej w prawo trzy okna to warsztat elektrykow samochodowych dalej w prawo to gorny warsztat lekkich ciezarowek,dalej w prawo dwupietrowy budynek to biurowiec ,dalej do polowy zasloniety jasny budynek to warsztat szkolny obok warsztat silnikow i pomp wtryskowych.
2021-11-24 22:13:19 (4 lata temu)
zfred
 
+1 głosów:1
Pomoge wam troche bo w latach 1974-1983 pracowalem w tej firmie nazywala sie wtedy "PPKS Wroclaw oddzial towarowo spedycyjny" siegala od ulicy Pulaskiego daleko w dole zdjecia az do tych czerwonych budynkow.Ten maly budynek to strozowka/dyspozytornia . Caly ten duzy wolny plac i ponizej tego betonowego plotu az do Pulaskiego byl parkingiem samochodow ciezarowych
obslugujacych tez PSK .
2021-11-24 21:48:31 (4 lata temu)
zfred
 
Po lewej pod znakiem byla brama wjazdowa "Oddzialu remontowego " PPKS remontowano tam karoserie autobusow ,produkowano resory do ciezarowek i autobusow ,byla tez tapicernia.
2022-01-08 18:36:43 (4 lata temu)
Anneob
 
do zfred: Jeszcze w latach 60-70 w (‘’wydzielonym’’ - jak i wszystkie) podwórzu kamienic przy Komuny Paryskiej 49-51 funkcjonował b. dobry, mały zakład mechaniczny- ślusarski. Ze spawarkami elektrycznymi i wytwornicami acetylenowymi. Mechanicy (‘’po cichu’’) informowali o ‘’współpracy’’ z zakładem PKS, za ich murem :))
2022-01-09 01:37:04 (4 lata temu)
zfred
 
+1 głosów:1
Widok miedzy biurowcem a przychodnia na warsztat dolny ciezarowek lekkich.
2021-11-24 21:59:45 (4 lata temu)
Anneob
 
do zfred: Dziękuję za informację. Ja, mam mieszane uczucia związane z PKS -Towarowym. Z jednej strony, w latach późniejszych, na warsztatach wykonywano nam przeróżne prace na frezarkach, tokarkach, autogenach itp. Za ‘’grosze’’. W latach wcześniejszych stali tu (na bramie) uzbrojeni w broń maszynową wartownicy w mundurach .Nie można było zbliżyć się do placu manewrowego. Nje lzja. Bronili nas ponoć przed szpionami z zachodu. Chichot historii. Kto to później przejął. Na własne życzenie…
2021-11-27 02:41:22 (4 lata temu)
zfred
 
Moj pierwszy zywiciel tu sie wyuczylem i potem pracowalem.
2021-11-22 20:51:11 (4 lata temu)
Anneob
 
do zfred: Cieszę się, że mogłem Koledze przypomnieć miłe wspomnienia z początków pracy zawodowej
2021-11-27 02:21:17 (4 lata temu)
Ismena
 
Włodzimierz Iljicz? Podobieństwo przypadkowe czy zamierzone? ;)
2023-06-07 22:22:41 (3 lata temu)
A na dole ten sam kowal co przy Rychtalskiej ;)
2023-06-08 11:45:51 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Ismena: To Janusz Korczak z dziećmi.
2023-06-08 07:00:21 (3 lata temu)
Anneob
 
do Ismena: Jak się kiedyś mawiało ,, wszak, Lenin wiecznie żywy’’ :) Ten światły kontynuator dzieła Wielkiej Rewolucji Francuskiej został dostarczony przez ‘’przyjaciół’’ do Rasiji. Jak już wspomniano, nie mógł ‘’pozować’’ artyście. Ale, co tam…
2023-06-08 15:59:20 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Nie no! Że ja też na to wcześniej nie wpadłem :)))
Janusz Korczak jako dekoracja kamienicy w 1922 roku w Breslau ...
Szacun za rozpoznanie!


2023-06-08 07:42:22 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do max: Masz racje ze to nie jest Korczak autorem portalu jest Alfred Vöcke atu masz opis portalu.
2023-06-08 11:37:10 (3 lata temu)
Ismena
 
do Anneob: Jeśli to przedstawiciele różnych zawodów to pewnie i nauczyciel z uczniami. A podobieństwo wzięło się prawdopodobnie z ówczesnej mody na takie strzyżenie :)
2023-06-27 13:40:45 (3 lata temu)
Anneob
 
do Ismena: To prawda :) Już w wielu kulturach starożytnych starano się zapisać jakoś, sztafetę zawodów i działania człowieka. Tu (jak zwykle u Germanów), zdobiono to w sposób dosadny i realistyczny. Podobne ‘’projekcje’’- ślady, działalności człowieka można zauważyć już w paleolicie, np. w Lascaux czy Altamirze.
2023-06-29 01:41:40 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
2024-11-19 15:06:26 (rok temu)
Anneob
 
Przeniesione.
2024-11-19 15:55:59 (rok temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ul. Kościuszki z latarniami gazowymi. Po lewej, kamienice nr 124 -124a-126 i dalej do 160. Po lewej, brama wspomagających warsztatów PKS-T (z symbolem). Po p...
Oficyna za głównym budynkiem Kościuszki 133.
2003
-
2007
2003
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
2008
-
2009
2008
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
Kościuszki 133 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet