| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Afgańska
2
14
3

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Afgańska

Dawniej: Hatzfeld Strasse, Henryka Rutkowskiego
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
Widzę że pomnik przetrwał zawieruchę, ale dotyczy czegoś innego obecnie.
2014-12-14 00:22:20 (11 lat temu)
Dana
 
Wózek dla Tereski :)
2016-09-22 18:53:05 (9 lat temu)
Brockau
 
Na zdjęciu widoczne są kamienice 4-6 przy Bahnhofstrasse ( Semaforowa) a narożna kamienica przypisana była do Hatzfeldstrasse 1 (obecna Afgańska) a druga miała nr 2.
Ponadto na zdjęciu widoczny jest dystrybutor paliwa - Tankstelle (na rogu Bahnhofstrasse róg Kirchstrasee obecna Biegła)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie informacji
2024-05-08 22:30:15 (2 lata temu)
Dana
 
do Brockau: Info wykorzystałam w opisie pod zdjęciem. Czy narożna kamienica to rzeczywiście Hatzfeldstr. 1 ? Tu znowu jest wskazanie na nr 2 przy Semaforowej
2024-05-09 08:42:34 (2 lata temu)
Ale szybko - w zeszłym roku powiedziałem żonie że pewnie za rok, dwa będzie tu nowy dom. Dziwne że nie będzie miał części podziemnej.
2018-11-26 10:38:23 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Brochów chyba będzie kolejną sypialnią Wrocławia. Gdzie nie spojrzysz rusza kolejna budowa.
2018-11-26 18:07:46 (7 lat temu)
Tomasz Br
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Tam gdzie jest duża działka i jest możliwość stworzenia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych na świeżym powietrzu TBS nie buduje podziemnych parkingów (np. Wileńska, Cedrowa czy Leonarda da Vinci). Pewnie chodzi głównie o koszty budowy i późniejsze utrzymanie.
2018-12-04 00:15:45 (7 lat temu)
Licho
 
do Wacław Grabkowski: Domy mają stać po samą granicę miasta. Na razie tych budów mało jest.
2018-11-26 18:25:51 (7 lat temu)
Ulica Afgańska pamięta chyba cesarza, ale ta kostka jest dziś wartościowa, przypuszczam że ulica w końcu jest przeznaczona do wyasfaltowania.
2018-12-02 18:13:36 (7 lat temu)
Tomasz Br
 
+1 głosów:1
Ulica ma zachować taką nawierzchnię, jako element "historyczny". Podobnie jak pobliska Pakistańska i łącząca je Wietnamska. Być może nowa zabudowa i protesty mieszkańców, którzy raczej woleliby prostą drogę pod domami doprowadzą do powstania asfaltówki.
2018-12-03 23:50:32 (7 lat temu)
max
 
Ten sklep powstał pewnie w czasach, gdy Brochów był jeszcze zapomnianą przez Boga I ludzi dzielnicą. Obowiązujący od 2004 MPZP przeznaczył ten obszar pod budownictwo wielorodzinne.
2018-12-02 15:50:10 (7 lat temu)
Tomasz Br
 
+1 głosów:1
Sklep powstał w połowie lat siedemdziesiątych. Był to SUPERSAM SPOŁEM POŁUDNIE. W 1977 roku pracowała w nim moja mama - kierowniczką była pani Graniczkowska z Wilczego Kąta, a jej zastępczynią pani Oczkowicz z Brochowa. W latach 90-tych po likwidacji sklepu przez jakiś czas obiekt był pusty, była w nim także hurtownia materiałów budowlanych CERMAG i jeśli dobrze pamiętam hurtowania wody mineralne. Później pawilonem zainteresowała się BIEDRONKA i tak jest do dziś. Zgoda na budowę sklepu z pewnością była podyktowana potrzebą tego typu obiektu w centrum osiedla oraz dostępnością dużego pustego placu powstałego po usunięciu zniszczonych kamienic.
2018-12-03 23:31:01 (7 lat temu)
Po prawej stronie nie było kamienic, ale tereny były przeznaczone pod zabudowę i gdyby nie wybuch wojny z pewnością byłby zabudowane.
2018-12-03 23:33:39 (7 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do max: Pawilon jest peerelowski.
2018-12-02 16:56:02 (7 lat temu)
max
 
do Licho: To przypuszczenie czy wiedza? Nie przypuszczałem, że jest tak stary.
2018-12-02 17:58:23 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do Licho: Potwierdzam, był tu duży sklep spożywczy. Kierowniczką była mama mojego serdecznego kolegi z Wilczej, który miał ksywę "Kataryniarz".
2018-12-03 08:26:13 (7 lat temu)
Licho
 
do max: Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że kojarzę go jeszcze sprzed liftingu.
Biedronka zresztą raczej nieczęsto buduje sklepy, zazwyczaj adaptują istniejące budynki.
2018-12-02 18:26:58 (7 lat temu)
Licho
 
do Licho: Obecność schronu pod sklepem zresztą potwierdza tezę o peerelowskim rodowodzie.
2018-12-02 18:28:08 (7 lat temu)
do Tomasz Br: Tak, zgadza się. Znałem tę panią.
2018-12-04 12:07:15 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Przy Afgańskiej przewrócił się ten dźwig.
Jak wieje, to dźwig trzeba obchodzić z daleka.
2019-03-09 10:20:59 (7 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Mnie ciekawi to czy taki dźwigowy musi zejść z dźwigu kiedy mocno wieje? (jeżeli tak to jak mocno musi wiać? :)
2019-03-09 13:05:11 (7 lat temu)
do Columba livia: Jak mocniej wieje, operator musi przerwać pracę, bo traci precyzję operowania żurawiem i stwarza niebezpieczeństwo przede wszystkim dla pracujących przy obsłudze na dole. Do tego wystarczy zwykła obserwacja. Operator ze względu na odpowiedzialność sam o tym decyduje. Takim pierwszym sygnałem, że może byc taka konieczność, jest informacja meteorologiczna o możliwości wystąpienia wiatru o prędkości w porywach dochodzącej do 10 m/s.
Teoretycznie żuraw powinien być odporny nawet na silny wiatr, podczas bezczynności jego ramię obraca sie swobodnie. Uwzględnia się to w obliczeniach przy projektowaniu posadowienia żurawia i jego balastowania.
2019-03-09 16:16:01 (7 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
Ja tak zachowam się jak male dziecko... Ja cię, ale dźwig..!
2019-04-05 22:31:02 (7 lat temu)
do Mikrob: Fotodźwig dla Mikroba?
2019-04-05 23:10:39 (7 lat temu)
do Mikrob: ☺☺☺ który..ten Liebherr ?? to jest jeścze malutky...pracowalo sie i przy wiekszych....
2019-04-06 08:18:00 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To są dwa odrębne budynki nr 2-6 i 8-14. Zmieniam numerację i przypisanie zdjęć.
2024-08-08 14:22:49 (rok temu)
do ZPKSoft: Dzięki.
2024-08-08 14:57:00 (rok temu)
Licho
 
No raczej ciężko. Żeby coś sensownego tu zbudować trzebaby chyba wyburzyć dalej wzdłuż Sygnałowej – a najbliższy budynek (poczta) jest w ewidencji zabytków (plan miejscowy zaś na tamtej działce przewiduje tylko pocztę).
2019-07-29 22:55:38 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Afgańska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet