| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Aleja Pracy
1
25
2
7a
24
24b
26
27
29
27a
27c
31
35
32
34
36
40

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Aleja Pracy

Dawniej: Roon Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Jazzek
 
Widoczne tu 5 masztów wzdłuż al. Pracy zostało usuniętych dopiero wczoraj (5/12/17)
2017-12-06 12:29:18 (8 lat temu)
do Jazzek: Do czego służyły te maszty?
2017-12-09 18:21:16 (8 lat temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: W mojej pamięci nie ma nic na ten temat. Nie były to typowe flagowe maszty o przekroju okrągłym (raczej jak segment blachy trapezowej), no i z tego co widziałem aluminiowe.
2017-12-11 15:40:57 (8 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Zielony teren to działka należąca kiedyś do Verony, a od wiosny tego roku do Profit Development. Chyba stoi tam jakiś bilbord z reklamą ich inwestycji. Trwają prace nad MPZP więc na razie jeszcze nie będą budować.
2015-09-11 15:12:09 (10 lat temu)
Licho
 
do mamik: Mają pozwolenie na budowę – budynek biurowo-hotelowy.
2016-09-10 15:00:41 (9 lat temu)
skrzypa
 
Przy takim ISO nie ma szumów, dziwne ...
2015-09-09 20:38:42 (10 lat temu)
Monika (LittleBlack)
 
+1 głosów:1
Tu mamy ISO 1250, w moim aparaciku zaledwie 100 .... może kiedyś dorobię się lepsiejszego sprzętu... ;)
2015-09-10 21:26:55 (10 lat temu)
do skrzypa: Bardzo dobra matryca - z tym obiektywem 14-24 f2.8 można robić nocne zdjęcia z ręki.
Spójrz na ISO na tym zdjęciu
2015-09-09 20:40:48 (10 lat temu)
Licho
 
do skrzypa: Eeee tam, ja teraz taką czułość nazywam niską ;-)
2015-09-09 21:35:08 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: Przy 6400 widać lekkie zaszumienie ale rzeczywiście super sprawa chętnie bym przytulił taki obiektyw :-) .
2015-09-09 20:48:37 (10 lat temu)
do skrzypa: Tu też widać szum ale było ciemno - jedyne światła to te kilka lampek nad jezdnią i to tylko na jednym drucie bo na drugi spadło drzewo. Obiektyw dobry ale niestety drogi dlatego kupiłem używany...
2015-09-09 20:51:56 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: A daj jakiś namiar pooglądam sobie chociaż :-)
2015-09-09 20:54:23 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Nie narzeka -- canonowy odpowiednik jest ponad dwukrotnie droższy inie ma na rynku używanych. Fajne szkło, gdyby nie jego cena.
2015-09-09 22:10:40 (10 lat temu)
2015-09-09 20:55:40 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: Super sprzęt niestety w tej cenie dla mnie nieosiągalny :-(
2015-09-09 21:00:53 (10 lat temu)
do skrzypa: Dlatego najlepiej kupić używany.
2015-09-09 21:05:50 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: No to moja żonka ma problem cha, cha :-)
2015-09-09 21:07:49 (10 lat temu)
do Licho: Może i niska ale detali już mniej niż na ISO 100 :(
2015-09-09 21:39:22 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Licho: No tak ale ISO 6400 moim obiektywem też nie przedstawia się aż tak źle i obiektyw dwa razy tańszy :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-09-10 16:42:11 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Ha, ja jestem w o tyle lepszej sytuacji, że canonowe matryce sobie lepiej na wysokich czułościach radzą. Choć przy wysokich i tak na ogół trzeba odszumiać.
2015-09-09 21:57:06 (10 lat temu)
do Licho: Jak dla mnie to canon gorzej wypada -
2015-09-10 19:43:52 (10 lat temu)
Licho
 
do skrzypa: W cieniach trochę muli jednak.
Niezależnie od ceny 14-24 bym ci i tak nie polecał, pełnoklatkowy szerokokątny na APS-C się marnuje, a i pożytek z niego niewielki, bo przestaje być szeroki.

ISO 12800 bez odszumiania:
2015-09-10 16:53:55 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Jakkolwiek EOS 5D III jest bardziej wypaśny i bardziej pro, to EOS 6D ma lepszą jakość obrazu, zwłaszcza jeśli o szumy chodzi.
Nikon (Sony) wypada lepiej do ok. ISO 400, powyżej lepiej wypada Canon -- kwestia różnicy w konstrukcji, przy bazowej czułości w Canonach dominują szumy łapane między matrycą, a przetwornikiem (które są niezależne od czułości), a w Nikonach przeważają szumy matrycy, a one są wzmacniane razem z sygnałem i wraz ze wzrostem czułości rosną.
2015-09-10 21:18:20 (10 lat temu)
esski
 
do Licho: Szumy...czulosc...tak czy siak 99% społeczeństwa nie ma pojęcia o czym piszesz i w sumie po co piszesz. Szkiełko w telefonie wystarczy. Bo i po co im wiecej.
2015-09-10 21:24:47 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do esski : Odnoszę wrażenie, że na FP dominuje ten pozostały procent :-P
2015-09-10 21:28:32 (10 lat temu)
esski
 
do Licho: Co widac na dość licznie reprezentowanej grupie zdjec. Szczególnie wyróżniają się tym kilkudniowy goscie.
2015-09-10 21:32:14 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
Ciekawostka.
Patron kościoła redemptorysta św. Klemens Hofbauer (Dworzak) swoją osobą i pracą łączył trzy narody: czeski, polski i austriacki.
Pochodził z Moraw. Przeżywał razem z Warszawą burzliwe chwile jej historii przełomu XVIII i XIX wieku: Sejm Czteroletni i uchwalenie Konstytucji 3 Maja (1791), Targowicę (1793), drugi i trzeci rozbiór Polski (1793, 1795), batalie napoleońskie i utworzenie Księstwa Warszawskiego (1806-1815). Skazany przez zaborców na wygnanie…
2015-09-16 15:51:58 (10 lat temu)
Licho
 
Po prawej stronie jest tabliczka z nazwą ulicy :-)

I co ciekawe jest to pierwsze zdjęcie tego budynku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2016-02-02 15:42:05 (10 lat temu)
Jazzek
 
W oknie parteru po lewej odbija się przeciwległy kościół pw. Klemensa Dworzaka.
2016-02-04 13:28:03 (10 lat temu)
do Licho: Dziękuję.
2016-02-02 15:45:18 (10 lat temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Budynek fundacjiFriedmanna, projekt Konwiarza
2016-02-02 18:56:59 (10 lat temu)
StaSta
 
Pośród dziatwy stoi niżej podpisany:)
2016-04-21 17:28:48 (10 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
Ja myślę że pośrodku w górnym szeregu :)
2016-04-22 06:08:21 (10 lat temu)
ŁukaszGrzelik
 
+1 głosów:1
Trafiony, zatopiony :) Czekamy a następną zagadkę :P
2016-04-23 12:08:59 (10 lat temu)
do StaSta: Może to ten na samym dole drugi od lewej? :)
2016-04-21 20:25:46 (10 lat temu)
StaSta
 
+1 głosów:1
do trz (tedesse): Jeżeli mnie pamięć nie myli, to tak:)
2016-04-22 08:20:26 (10 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
Ostatnio trafiłem w Toruniu na świetny (zapewne przedwojenny) słup ogłoszeniowy ale ...padła już bateria w aparacie ! Może następnym razem się uda :-)
2016-10-26 21:03:47 (9 lat temu)
Co on taki poobgryzany, głodny ktoś był. (Wiem, ząb czasu go nadgryzł)
2016-10-26 22:03:39 (9 lat temu)
do antypuszka©: Mogły go nadgryźć i ząb czasu i wiatr wojny. Ta okolica oberwała dosyć mocno w 1945
2016-10-26 22:56:40 (9 lat temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Może nie "fundację Gotthelfa", tylko Fundację Bożej Pomocy.
2017-05-05 17:14:03 (9 lat temu)
StaSta
 
Kiedy ja uczęszczałem do tej szkoły (w latach 50-tych ub. wieku), sali gimnastucznej jeszcze nie było, nie było również gimnazjum (i znowu nie będzie). To była po prostu "szesnastka", czyli SP nr 16.
2017-12-02 16:19:17 (8 lat temu)
Licho
 
do StaSta: Teraz to jest filia SP 109.
2017-12-02 19:52:53 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Budynek układem, rozmieszczeniem i ilością okien przypomina przy Al. Pracy 27-29 - od strony ulicy.
2021-06-23 09:28:20 (5 lat temu)
labeo7
 
do ZPKSoft: 1 i 2 piętro podobne, parter inny, ale może przebudowany. Okna na budynku nr 33 chyba bardziej podobne do tych ze zdjęcia? Może uda się w AB znaleźć adres fundacji.
2021-06-23 20:55:16 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do labeo7: Nr 33 ma widoczną krawędź okien piwnicznych czego nie ma na fotce NN.
2021-06-23 21:03:08 (5 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Sprawdziłem w AB1937 i fundacja jest pod nr 31-33 Być może współczesne okienka piwniczne to efekt powojennej odbudowy?
2021-06-24 00:20:15 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
22 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Aleja Pracy - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet