| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Buska
2
12
7
9
19

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Buska

Dawniej: Rosegger Strasse
Ulica Buska (Roseggerstr.) powstała w drugiej połowie lat 20. XX wieku. Biegnie od al. Hallera do ul. Sztabowej. Jej przedwojennym patronem był austriacki pisarz Peter Rosegger (1843-1918).

Powojenna nazwa wywodzi się od miasta Busko-Zdrój w województwie świętokrzyskim.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ta chałupa ma adres przy Buskiej.
2014-08-20 20:38:32 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Marek Potocki: Wrocławski geoportal pokazuje Hallera 53a i tak pewnie jest bo budynek powstał zanim zbudowano ulice Mielecką, Buską i Stopnicką
2014-08-20 21:20:31 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: No to widać mi się zdawało. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś to wesołe towarzystwo w tym budynku mieszkało. Coś trochę jak z Grzesiuka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2014-08-20 21:31:18 (11 lat temu)
do Marek Potocki: Ja widywałem tu często panów bez włosów siedzących na tym murku i pijących piwo, czasem bywali głośni - to to wesołe towarzystwo?
2014-08-20 21:36:53 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Niewykluczone, kwestia pokolenia ;)
2014-08-20 21:41:22 (11 lat temu)
esski
 
3. Wymiary zdjęcia a. (aktualizowany 14.10.2009) Za standardowe wymiary fotografii przyjmuje się obraz o wymiarach 1300x975 pikseli (dla matrycy 3:2) lub 1200x900 pikseli (dla matrycy 4:3) i odwrotnie przy kadrze pionowym.
2013-03-03 21:42:55 (13 lat temu)
czarek
 
Kiedyś w 2009 roku po opublikowaniu tego zdjęcia dostałem maila z Francji z zapytaniem o ludzi , którzy mieszkali w latach 50-tych na ul.Buskiej. oto treść :
Jestem francuzem i szukam od 5 lat informacje o mojej rodzinie ktora
prawdopodobnie miszkala na ul. Buska 13-5, we Wrocławiu w 56 roku. Czy
wie Pan czy ten budynek nadal istnieje jak 50 roku? Czy wie Pan czy
mieszkaja starzi ludzi co mogłą pamietać czy mieszkala rodzina
CZAPSKI? Dziekuję bardzo za odpowiedżi i pozdrawiam.
"Pradziadek mial na imie Józef Czapski (1wsza zona Maria
Knobloch, 2ga Emilia)
córka Barbara."
Może ktoś mieszkał na Buskiej we Wrocławiu w latach 50 -tych
2014-09-09 22:02:14 (11 lat temu)
esski
 
do czarek: Czarek, podmień zdjęcie na większe.
2014-09-09 22:07:51 (11 lat temu)
czarek
 
do esski : OK
2014-09-09 22:14:22 (11 lat temu)
czarek
 
do esski : Podmieniłem na większe
2014-09-14 19:49:54 (11 lat temu)
skrzypa
 
+3 głosów:3
Mam kilka fajnych zdjęć lotniczych z powrotu z wakacji będę miał chwile to wrzucę :)
2013-10-06 12:15:39 (12 lat temu)
Nawydziwiało się - znaczniki są "do góry nogami".
2013-10-06 16:18:02 (12 lat temu)
Moja rodzinna okolica :) Się zmieniło ostatnimi laty...
2013-10-06 16:37:16 (12 lat temu)
do Marek Potocki: Od tego 2005 roku chyba niewiele?
2013-10-06 19:24:11 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dziwna sprawa Piotrze: na tym zdjęciu napisy na znacznikach są w w lustrzanym odbiciu i do "góry nogami". Menu też jest w lustrze, he, he.
2013-10-06 19:27:50 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Wyprowadziłem się w 2000 roku. Wtedy nie było jeszcze (albo się budowały) budynków po lewej stronie Buskiej, a w miejscu tej podkowy przy Pretficza straszyły parterowe magazyny.
2013-10-06 19:34:05 (12 lat temu)
do † Festung: Dziwne, bo na sąsiednim laptopie jest dobrze.
2013-10-06 19:29:25 (12 lat temu)
do Danuta B.: Festung coś źle nacisnął - ja nie pomogę :(
2013-10-06 19:38:49 (12 lat temu)
do Marek Potocki: W miejscu tej "podkowy" były warsztaty - od 2000 roku faktycznie się sporo zmieniło ale od chwili wykonania tego zdjęcia - do tej pory prawie bez zmian.
2013-10-06 19:39:40 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Zjawisko to występuje na wszystkich zdjęciach "lotniczej" serii. Ki czort?
2013-10-06 20:28:01 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Bo już niemal wszystko co się dało zabudowali. Jeśli dobrze pamiętam, w pierwszej kolejności rozprawiono się z hotelem robotniczym przy Buskiej i zbudowano dom z brązowym dachem między Sztabową a Pretficza. Dzo dziś jeszcze się trzymają garaże po prawej stronie.
2013-10-06 20:26:16 (12 lat temu)
do Marek Potocki: Tak - prawie wszystko co się dało to zabudowali i zabudowali bardzo chaotycznie... A w miejscu tego domu na lewy od Buskiej było boisko - koledzy bardzo ubolewali nad tym, że zabrano im miejsce do gry w piłkę.
2013-10-06 20:51:44 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Wiem coś o tym. A na piaskownicy w której się wychowałem teraz stoi plomba. Swoją drogą ciekaw jestem co stało się z kamiennym korytem, które stało przy czteropiętrowym bloku na Stopnickiej.
2013-10-06 20:56:07 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Druty kolczaste ?
2016-02-21 17:26:43 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Pewnie telefoniczne albo energetyczne a mur to może być tym murem "ogrodnika" o którym pisał Czarek.
2016-02-21 19:47:54 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 10 lat temu)
Ulica Buska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet