| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Henrykowska
1
17
2
8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Henrykowska

Dawniej: Heinrichauer Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
foxi
 
Wózek dla Tereski
2019-05-03 10:30:05 (7 lat temu)
TW40
 
do foxi: !
2019-05-03 20:02:00 (7 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Wózek dla Tereski
2021-01-14 20:12:37 (5 lat temu)
TW40
 
do Dürgoy Marcin : !!!
2021-01-14 21:08:13 (5 lat temu)
† ☻
 
Jakiś magnes w tym krawacie jest czy co ?
2010-02-18 13:39:21 (16 lat temu)
dud
 
Pewnie tak, i przy okazji pokazuje kierunek tej drugiej rosnącej wierzby.
2010-02-18 13:54:17 (16 lat temu)
pawulon
 
do dud: Czyli już wiemy - tamta wierzba to odmiana zwana \"magnetowierzbą\" ;-)
2010-02-18 13:56:37 (16 lat temu)
dud
 
Przyciąga do dzisiaj:)
2010-02-18 13:58:52 (16 lat temu)
Berni
 
Potem spożywczak przerobiono na konfekcję
2011-12-11 21:44:45 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:4
Fotopiesek :)
2011-12-11 22:26:00 (14 lat temu)
Bańki na mleko! Kto je pamięta, ten typ baniek wyparł takie zamykane przy pomocy kabłąków! Pieski lubiły obsikiwać takie banie.
2011-12-12 00:47:30 (14 lat temu)
do † KazimierzP: Ja mam inne skojarzenia - bańki z kabłąkiem - skup mleka, bańki jak na zdjęciu - dystrybucja.
2011-12-12 06:53:59 (14 lat temu)
Berni
 
Te z kabłąkiem rolnicy wystawiali na wsiach na specjalnych stoiskach wieczorem po wydojeniu krów, a rano zabierał je wóz z mleczarni
2011-12-12 08:19:05 (14 lat temu)
do Berni: Nie znasz się :P Wieczorem to lądowały w studni. Na specjalnym podwyższeniu (żeby mleczarz z wozu nie musiał schodzić) stawiano je rano razem z mlekiem z porannego udoju.
2011-12-12 08:23:25 (14 lat temu)
Najpierw były z kabłąkiem!;-) Najdłużej utrzymały się z kabłąkim w sklepach te w których była "nalewana" śmietana - były mniejsze od tych z mlekiem.
2011-12-12 09:23:52 (14 lat temu)
foxi
 
Pani Jola B. via FB pisze tak: Uśmiałam się oglądając, bo przy tym sklepie na rogu Nyskiej i Henrykowskiej, to pewien rolnik sprzedawał robione przez siebie masło - z nocnika. Tak mu się podobał ten " pojemnik" ;-)
2019-05-03 10:34:38 (7 lat temu)
Taką bańkę z pod sklepu kolega zwędził zrobił dziurę w dnie i strzelaliśmy z karbidu.Dekiel ze 30 metrów leciał.
2021-01-15 16:54:45 (5 lat temu)
dud
 
+1 głosów:1
Po, założona lata 60. Okna jeszcze przedwojenne, które też zostały już wymienione.
2013-12-29 12:43:59 (12 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Pawilon handlowy przyległy do kamienicy idzie do rozbudowy (pozwolenie na budowę uzyskane za entym podejściem).
2017-04-08 15:34:17 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Jest pozwolenie na remont Henrykowskiej 15, pewnie kolorów przybędzie.
2016-07-13 17:16:28 (9 lat temu)
Licho
 
… i utracie ładnego muralu.
Ta Żabka wprowadziła się tutaj ledwie wczoraj,
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-01-20 19:44:23 (8 lat temu)
do Licho: To dlatego tyle rupieci w śmietniku po prawej ;)
2018-01-20 20:00:51 (8 lat temu)
Licho
 
Raczej tak.
2018-09-23 18:21:53 (7 lat temu)
do Licho: Jeżeli tak to nieźle się trzyma jak na swój wiek (ponad 80 lat) - co prawda ruch niewielki ale zim było już sporo.
2018-09-23 19:37:15 (7 lat temu)
dud
 
To jest nasz, a te niemiecki
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: jest dobrze
2018-10-12 14:39:14 (7 lat temu)
dud
 
do dud: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-10-12 14:41:30 (7 lat temu)
do dud: No tak, nie wyglądał dobrze już w latach 60...
2018-10-12 22:07:56 (7 lat temu)
To budynek na rogu ulic Nyskiej i Jesionowej. Starej robinii już nie ma - chyba wszystkie stare wycięli i w ich miejscu posadzili młode robinie.
2021-02-13 21:38:44 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Widok na ul. Henrykowską.
Podwórze przy ul. Henrykowskiej. W dali widoczne Kamienice nr. 17 - 15.
1955
-
1959
1955
-
1959
1959
-
1969
1960
-
1975
1969
-
1975
1983
-
2004
1983
-
2018
2023
-
2023
2018
-
2023
Ulica Henrykowska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet