| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Jemiołowa

Dawniej: Yorkstrasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Iriszka7
 
+1 głosów:1
Mało kto ma zachowaną taką tarczę
2024-01-10 13:58:29 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Iriszka7: Jeszcze wyszywana, a nie z gumowymi napisami.
2024-01-10 15:06:12 (2 lata temu)
4-cyfrowy numer telefonu?
2024-01-10 18:05:36 (2 lata temu)
mamik
 
do Jarosław Dubowski: Tak, w całym mieście wtedy takie były. W pierwszej połowie lat 70. jeszcze były 5-cyfrowe.
2024-01-10 18:17:41 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do Jarosław Dubowski: Tak, w 1966 mieliśmy taki, chociaż w niektórych rejonach miasta już przed tym rokiem były 5-cyfrowe.
2024-01-10 18:24:05 (2 lata temu)
do mamik: To przed wojną i w czasie wojny były pięciocyfrowe choć nie wiem jak to się przekładało na liczbę abonentów ale może też wtedy było ich więcej niż 40 lat później ;)
2024-01-10 23:14:38 (2 lata temu)
do Jazzek: Ja miałem już z gumowymi ale fartuszek nosiłem chyba tylko w pierwszej klasie, potem to znieśli.
2024-01-10 23:15:20 (2 lata temu)
Monika (LittleBlack)
 
+1 głosów:1
Fajny strój gimnastyczny :)))
2011-01-09 23:54:13 (15 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Monika (LittleBlack): Skromny i nader przyzwoity :-)
2011-01-10 01:34:55 (15 lat temu)
do Julo: ... i zapewne bardzo wygodny podczas robienia tzw. fikołków ;) O ile w ogóle takowe były robione.... Sądząc po wyposażeniu sali to te dziewczynki bardziej \"fruwały\" niż po podłodze się turlały ;)
2011-01-10 10:59:04 (15 lat temu)
mar
 
do Monika (LittleBlack): Dziewczynki wyrabiały sobie silne ręce, przydatne później przy pracach domowych. Podciągnięcie się na drążku, kółkach czy poręczach wymaga silnych rąk. :)
2011-01-10 11:10:50 (15 lat temu)
do mar: Dziękuję za info :) Fajnie wiedzieć :)
2011-01-10 11:15:50 (15 lat temu)
† ☻
 
To sala na poddaszu
2013-02-26 10:37:44 (13 lat temu)
czarek
 
do † ☻: Dawniej było tu liceum V , potem szkoła podstawowa nr 33 , a na końcu LO VII
2013-02-26 19:16:11 (13 lat temu)
sebasr
 
Okna z prawej mogą też wychodzić na podwórze. Do dzisiaj można je zobaczyć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-04-15 00:39:43 (7 lat temu)
Okna wychodzą na podwórze. Widać to na pocztówce:
2021-05-16 20:52:47 (5 lat temu)
do Iriszka7: Z drugiej strony też takie były
2021-05-16 21:25:33 (5 lat temu)
Roy
 
wg mnie trochę nie do końca precyzyjny opis. Ogród był w dziedzińcu szkoły. Poza tym szkoła stoi bezpośrednio przy Kruczej a więc jamnik nie mógł zasłonić szkoły przy Kruczej. Mógł jedynie zasłonić widok z miejsce z którego robiono zdjęcie.
2020-05-02 23:10:47 (6 lat temu)
do Roy: Tak, choć budynek szkoły z tego miejsca został już częściowo przysłonięty budynkiem mieszkalnym z II poł. lat 30. - później (w latach 60.) "jamnikiem".
2020-05-03 01:10:14 (6 lat temu)
czarek
 
Na planie z 1939r.jest zaznaczona planowana budowa linii tramwajowej na ul Kruczej i dalej Kwasna ale do budowy chyba nie doszło. Krótki odcinek podobno istniał aż do Mieleckiej.
2020-05-03 17:47:51 (6 lat temu)
do czarek: Nie sądzę żeby w 1939 roku chcieli przedłużyć linię do Kwaśnej - rok wcześniej skrócili ją do ulicy Wróblej. Tu jest mapka z tym torowiskiem - a tu je widać - nawet z tramwajem
2020-05-03 19:36:02 (6 lat temu)
Jazzek
 
Korekta datowania, budynek na pierwszym planie oddano do użytku w roku 1906.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2021-11-26 08:42:35 (4 lata temu)
W lewym górnym rogu to wejście do szkoły przy ulicy Jemiołowej. Wejście do liceum jest za plecami fotografowanej grupy.
2021-05-16 20:57:48 (5 lat temu)
Iriszka7
 
+1 głosów:1
Między pierwszym i drugim oknem widoczny jeszcze napis "Knaben Aborte", czyli "Ubikacje dla chłopców. Drugie okno było drzwiami. Z głównego budynku do sali gimnastycznej przechodziło się pod arkadami
2024-01-10 13:32:36 (2 lata temu)
Licho
 
„isko” się zgadza. Targowisko.
2019-05-19 00:49:06 (7 lat temu)
do Licho: Ooo, odrodzenie targowiska? Ale numer!
2019-05-19 00:58:19 (7 lat temu)
Licho
 
do vigo: Uzasadnieniem jest kiepski stan techniczny budynku, co brzmi wiarygodnie. Ale skoro to jest taka ruina, to wrażenie robi to, że komyś w ogóle przyszło do głowy, żeby przenosić tu liceum plastyczne (był taki pomysł).
2021-09-02 11:10:41 (4 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Licho: Nazwę zmieniłem bo przez 3 lata nikomu się nie chciało ;-)
2021-09-02 12:44:50 (4 lata temu)
vigo
 
2020-12-21 16:47:48 (5 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do vigo: Ale to jest chyba lepsze. Podmienić ?
2020-12-21 19:39:37 (5 lat temu)
Tamto jest trochę przekontrastowane. Ale poza tym to to samo...
2025-02-10 19:57:54 (rok temu)
Prawdopodobnie to tył budynku zachodniej pierzei. Do rozpoznania :)
2021-11-26 05:43:11 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Okazuje się że wschodniej. Na tym zdjęciu jest jeszcze wolna działka ale sąsiednie budynki już stoją. Szczęśliwie ten budynek po prawej przetrwał wojnę.
2021-11-26 08:36:59 (4 lata temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: Brawo, rozpoznać kamienicę na miejscu, gdzie jej jeszcze nie ma, to niezła sztuka ;) Dodałem znacznik do nr 64.
2021-11-26 08:55:47 (4 lata temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: O to super. Są jeszcze dwa zdjęcia budynków na Jemiołowej.
2021-11-27 04:36:17 (4 lata temu)
do Jazzek: Dzięki choć to było proste :) To moje rodzinne strony a na Jemiołowej tylko przy Kruczej były działki które zabudowywano w latach 20. i 30.
2021-11-27 17:34:54 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: Poprawię datowanie bo na zdjęciu z 1935 roku tego budynku jeszcze nie ma, najwcześniej to 1936 rok a może i nawet 1937.
2021-11-27 17:38:47 (4 lata temu)
Prośba o poprawienie jeśli coś źle skojarzyłem ale od lewej jest nr 64, pośrodku nr 66 a z prawej nr 68?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-11-27 04:47:40 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Dokładnie tak. Rewelacyjne są te zdjęcia, moje rodzinne strony.
2021-11-27 17:25:40 (4 lata temu)
Iriszka7
 
+1 głosów:1
Michał, profesor Danuta Dębicka. Pozdrawiam
2025-11-11 12:56:19 (7 miesięcy temu)
Michał Kazimierski
 
+1 głosów:1
do Iriszka7: Masz rację! Aż wywlokłem dla pewności książkę wydaną z okazji 50 siódemki. Poprawione! ;-)) PS. Te chodaki, spódnica z wojskowego koca i getry... :-D
2025-11-11 14:19:53 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
38 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Ul. Jemiołowa - widok na szkołę herr Erwina i powojenny budynek o adresie Jemiołowa 51-55
Gajowice, ulice Jemiołowa i Grochowa.
1910
-
1944
1910
-
1957
1936
-
1963
1960
-
2003
1963
-
2003
2005
-
2008
2005
-
2008
2008
-
2009
2008
-
2010
2009
-
2010
Przedmioty związane z Ulica Jemiołowa
Ulica Jemiołowa - obiekty i wydarzenia
33-35 34
68
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet