| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Modra
2
6
8
10
12
12
26
16
20
22
24
26
28
28
32
30
32
34
34
52
36
38
40
42
46
50
51
53
57
61
63

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Modra

Dawniej: Mudra Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Na ul. Ignuta jest już woda na parterach.
2010-05-22 13:59:48 (16 lat temu)
skrzypa
 
To tam, gdzie te punktowce w oddali
2010-09-05 18:10:57 (15 lat temu)
To już lepiej jak leżały na kupie - mogli zrobić jakieś lapidarium w Parku Zachodnim i postawić je tak żeby było widać napisy a tak wszystko odwrócono "do góry d..." i napisów nie widać...
2016-06-24 19:50:09 (10 lat temu)
U mnie w czasie okupacji Niemcy utwardzali ulice macewami. Dopiero w 2010 roku zostały wydobyte spod ulic i powstało to .
2016-06-25 09:48:25 (10 lat temu)
Licho
 
1. Artur Żmijewski (PL)
Tytuł: Bez tytułu



Projekt Artura Żmijewskiego polega na wykorzystaniu znalezionych płyt nagrobnych porzuconych obok cmentarza Żydowskiego, w miejscu gdzie dziś znajduje się Park Zachodni. Cmentarz ten został przekształcony w teren parkowy na mocy wydanej w 1948 roku instrukcji Ministerstwa Ziem Odzyskanych, pozwalającej na likwidację cmentarzy niemieckich w ramach akcji „odniemczania”. Znalezione płyty artysta ustawi na terenie sąsiadującym z Parkiem Zachodnim, jako pamiątkę wypartej przeszłości miasta. W jego akcie nie chodzi jednak o wybielanie historii, ale o wypełnienie dziur. Kilka innych bardzo zniszczonych płyt artysta potraktował jako materiał rzeźbiarski i swoją drobną interwencją rzeźbiarską postara się przywrócić ich znaczenie dla naszej zbiorowej pamięci. Cały zamysł, składający się z dwóch ”epizodów rzeźbiarskich” - jeden pomnikowy, drugi stricte rzemieślniczy - dotyczy pamięci tego, co wyrokiem władz komunistycznych zostało wyparte z historii miasta. Tym czymś jest wspólna różnym narodom pamięć o tragicznej historii miasta i jego mieszkańców, skądkolwiek by do niego nie przybyli.
2016-06-25 23:13:48 (10 lat temu)
Siloy
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Ten projekt to porażka. Ale pomysł nie nowy, płyty z grobowców były już dawno wykorzystywane po wojnie w różnych miejscach miasta.
2016-06-24 20:57:20 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Siloy: Największą porażką jest to, że to jest INSTALACJA ARTYSTYCZNA.
2016-06-24 23:25:30 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Siloy: Ale tak jak Piotrek wspomniał lepiej że zostały wykorzystane w taki sposób bo wcześniej były wywalone na wielkiej stercie i nikt się nimi nie interesował a kilka walało się wzdłuż ulicy Pilczyckiej .
2016-06-25 15:57:49 (10 lat temu)
do Rado-NDM: Niemcy mieli okazję zadbać o groby swoich bliskich, ale tego nie zrobili, a na nas zrzuca się winę za nagrobki. Są pragmatykami.
Na cmentarzu ewangelickim przy Krakowskiej w l. 60. odbył się mecz zainspirowany przez dzieci z Brochowa. Piłką była czaszka ludzka. Przerwałem ten mecz i nieźle oberwałem. Za kogo się biłem?
2016-06-25 18:26:35 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do Rado-NDM: Oczywiście, Niemcy są cacy w kontaktach, ale kultura szwankuje, wydaje się, że Polacy są dla nich problemem, bo blokują im kontakty z Rosją. Mnie boli najbardziej, to że Żydzi nie dają świadectwa miłosierdzia Polaków i ich wielkiego serca do skrzywdzonych.
2016-06-25 20:21:03 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do skrzypa: W tamtych czasach Brochów był dla mnie "dziki". Weszli jednak na teren naszych zabaw. Pomimo, że Niemcy chcieli spalić mojego ojca, a mojej matce wyrwali wszystkie zęby nie chowałem nienawiści. Tu chodzi o kulturę, która istnieje pomimo próby zniszczenia. Czaszka jako piłka to było okrucieństwo nieuświadomione. Walka z tymi z Brochowa odebrała mi odwagę na kilkanaście lat. Nie osądzam, znam ludzi stamtąd i są OK.
2016-06-25 18:50:18 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Ja bym je sam zakopał i zmówił modlitwę. Przecież jesteśmy jednym wysypiskiem śmierci, która wymyśla coraz to nowe sposoby umierania. Wszystko ulega rozpadowi...
2016-06-25 19:42:10 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Wacław Grabkowski: Hm nie ważne za kogo ale granie w piłkę ludzką czaszką to lekkie przegięcie wszak dziecko trzyletnie już rozumie co to jest .
2016-06-25 18:37:38 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: U mnie Niemcy zniszczyli cmentarz żydowski razem z cmentarzem ewangelickim, który był obok.
2016-06-25 19:41:03 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Wacław Grabkowski: Zgadza się tak było jak my zaczęliśmy się w 1986 roku wprowadzać na Kolistą to dosłownie resztki drewnianych trumien i ludzkich kości walały się po całym osiedlu
2016-06-25 19:28:04 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 10 lat temu)
Ulica Modra - obiekty i wydarzenia
2
51
53
63
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet