| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Przedmiejska
1
3
2
2
4
6
10

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Przedmiejska

Dawniej: Bodelschwingh Weg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Może ktoś po tych urządzeniach rozpozna do czego to mogło służyć...?
2013-06-14 20:24:45 (13 lat temu)
Oliwia
 
+1 głosów:1
Ten zakład należał do centrali Handlu Rolnego (czy jakoś tak to się wtedy nazywało), późniejszy "Rolimpex" a ostatnimi czasy "Provimi Polska"". Holenderska firma zajmująca się produkcją pasz, koncentratów etc. dla rolnictwa. Przenieśli się z uwagi na koszty utrzymania zakładu we Wrocławiu, problemy z dojazdem dla samochodów ciężarowych (zakazy w mieście) do Środy Śląskiej lub Prusic. A ten zapach to nie kisiel a własnie pasze, czyli różnego rodzaju zboża + chemia dla rolnictwa. Dlatego tak śmierdziało "chemią" dookoła. Każdy zakład przetwarzający płody rolne do spożycia dla zwierząt tak specyficznie pachnie ;)
2013-07-05 19:50:33 (12 lat temu)
Licho
 
Nie kisielem, tylko landrynkami!
2015-09-24 15:19:27 (10 lat temu)
Nie ma już tego - została tylko pusta ściana budynku widocznego za tymi konstrukcjami.
2013-06-26 18:44:24 (13 lat temu)
Oliwia
 
+2 głosów:2
Zsypy i mieszadła zostały wywiezione do Środy Śląskiej lub Prusic. Jeszcze w tygodniu poprzednim stały silosy na tyle tego budynku. Dość dobrze było je widać z placu firmy "Mireks".
2013-07-05 19:53:40 (12 lat temu)
skrzypa
 
Przechodząc obok tego obiektu zawsze było czuć kisielem owocowym :)
2013-07-06 12:12:40 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Kiedyś to był Bakutil. Przerabiali resztki z pobliskiej rzeźni miejskiej.
2013-07-05 20:01:02 (12 lat temu)
Licho
 
Wedle decyzji o warunkach zabudowy (wrzesień 2014): „budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego”.
2015-09-24 15:20:44 (10 lat temu)
1 czerwca właścicielem działki zostało I2 Development
2016-06-07 14:22:22 (10 lat temu)
Licho
 
do Licho: Jak i późniejsza (październik 2014): „budowa budynku usługowo-biurowego”.
2015-09-24 15:25:06 (10 lat temu)
Licho
 
do Licho: No i jest pozwolenie na budowę. Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami.
2016-03-04 14:10:54 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Licho: Półki co nie widać aby coś się tutaj działo
2015-09-24 16:53:17 (10 lat temu)
Licho
 
do skrzypa: Od decyzji o warunkach zabudowy do inwestycji droga daleka. Nie ma gwarancji, że w ogóle się odbędzie.
2015-09-24 17:08:39 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Licho: Zgadza się
2015-09-24 17:13:11 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Cristoforo: Ooo dzięki znaczy trzeba robić fotki :-)
2016-06-07 15:11:52 (10 lat temu)
do skrzypa: Trzeba, ostatnio nie dojechałem tu na rowerze bo zasiedziałem się na Wyspie Słodowej (o 3 godziny za długo).
2016-06-07 16:29:20 (10 lat temu)
skrzypa
 
do Neo[EZN]: Budynek właśnie przeszedł do historii .
2016-08-06 11:36:40 (9 lat temu)
do skrzypa: Czyli rozpoczęła się budowa tych "nowych loftów".
2016-08-06 12:18:59 (9 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Na to wygląda . Fotkę z wyburzania mam jedną marki LG ale nieźle wyszło :-)
2016-08-06 13:04:45 (9 lat temu)
Oj chyba z całego tego zdjęcia to pozostały trzy budynki. Kamienica Legnicka 52, Legnicka 64 no i chyba budynek przedszkola Legnicka 60 ale nie jestem pewien czy to budynek sprzed 1945 roku..
2014-11-04 20:38:35 (11 lat temu)
do robertlaurent: Czyli te budynki przy ulicy Przedmiejskiej powstały już po wojnie?
2014-11-04 20:40:36 (11 lat temu)
Licho
 
do Columba livia: Wcale bym się nie zdziwił, gdyby któreś z tych hal były przedwojenne, trudno wyczuć. Stopień zniszczenia okolicznej zabudowy prawdopodobieństwo tego jednak zmniejsza.

Szkoda, że w kadrze się nie zmieścił biurowiec na końcu Przedmiejskiej :-)
2014-11-04 20:51:48 (11 lat temu)
do Licho: Mam go na innej fotce (choć tylko kawałek) - jeszcze ją wrzucę.
Co do starej zabudowy to chyba jednak wszystkie są powojenne -
2014-11-04 20:55:15 (11 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
1 lipca maja się rozpocząć prace w tym trójkącie. Inwestor I2, Projekt Legnicka, 265 mieszkań, obrazków na razie brak.
2016-06-15 13:56:20 (10 lat temu)
do mamik: Dobrze, że mamy sporo zdjęć tego regionu
2016-06-15 14:00:26 (10 lat temu)
Piotrek, wczoraj byłem na Legnickiej, ale nie miałem przy sobie aparatu. Te budynki w dużej części są już wyburzone. Podjechałbym, ale jestem po operacji zaćmy.
2016-08-06 20:04:03 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Skrzypa pisał o tym dziś rano - przy okazji zrobię fotki.
2016-08-06 22:44:02 (9 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: To życzę dobrego wzroku.
2016-08-06 23:03:11 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Dwa lata temu zrobiłem lewe oko wykładając z własnej kieszeni, a obecnie w prawe oko wsunęli mi soczewkę z ubezpieczenia. Zafascynowałem się tego rodzaju wymianą czegoś co siada w organizmie, może jeszcze coś wymienię na plastikowe :)
Gdyby jeszcze wbudowali mi w oko aparat fotograficzny, który działałby pod wpływem moich myśli...
2016-08-07 14:35:46 (9 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: LG się spisał :-) a swoją drogą warto by puścić Gołębia .
2016-08-07 19:19:53 (9 lat temu)
do Eugeniusz S.: Dziękuję. Wolałbym takie życzenia po śląsku :) Mam nowe oczy, to jest życie! Dwie soczewki - akryl hydrofobowy, genialny materiał. Podziękowania pilotom kanadyjskim z II światowej, którym wyciągano z oczu kawałki pleksi i zauważono, iż nie powodowały zakażenia.
Kilka par okularów poszło do kubła.
2016-08-07 08:58:56 (9 lat temu)
do Eugeniusz S.: Też życzę Ci bardzo dobrego wzroku. Zdrowie do tymu co tako marzy.
2016-08-07 20:48:48 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Ojciec kilka lat temu też miał operację na zaćmę i na NFZ musiał czekać 2 lata w kolejce - nie miał tyle cierpliwości więc zrobiliśmy zrzutę i zrobił prywatnie... To smutne że tak długo czekało się na taką operację nie mając kilku tysięcy złotych w portfelu. Może teraz już jest z tym lepiej (wątpię).
2016-08-07 11:58:14 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Ja już też jestem po operacji wiem co odzyskałem , te okulary na koniec nie pomagały.
2016-08-07 13:02:42 (9 lat temu)
Licho
 
do Wacław Grabkowski: Uważaj, żebyś nie skończył jak Generał John A. B. C. Smith ;-)
2016-08-07 16:51:51 (9 lat temu)
do Licho: Gdyby Edgar P. jeszcze żył chętnie bym sobie z nim pogawędził :)
Mam głęboką pewność, że już w niedalekiej przyszłości człowiek nie będzie się składał jedynie z ciała. Znajdą się tacy, których intelekt będzie wspomagany czymś, co już jest w części wymyślone, a będzie doskonalone i niezbędne w wielu tajnych przedsięwzięciach.
2016-08-07 20:44:37 (9 lat temu)
Licho
 
A zabudowy wyższych numerów Przedmiejskiej jak nie mieliśmy, tak nie mamy :-P
2016-07-04 22:19:26 (9 lat temu)
do Licho: Nie ma bo dalej są dwie przeszkody - od strony ulicy brama a za bramą buda - być może z cieciem. Od strony torów kolejowych wielka nastawnia (nie pogonią?).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2016-07-04 22:20:39 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Ej, tam w głębi jest biurowiec, żadnej bramy po drodze nie ma.
2016-07-04 22:44:04 (9 lat temu)
2016-07-04 22:53:43 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Hmm. Fakt, że ostatni raz tu byłem 12 lat temu, ale zupełnie tej bramy nie kojarzę. Musi być zawsze otwarta :-P
2016-07-04 23:04:57 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Na razie budowa zabezpieczenia wykopu – ścianek szczelinowych.
2017-02-10 20:40:22 (9 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
No wiesz, budują bardzo stary budynek, to musi potrwać ;-)
2019-01-12 20:49:10 (7 lat temu)
max
 
Po lewej na dole "moja" stacja diagnostyczna :)
2024-10-12 20:40:24 (rok temu)
do max: Widać że jest w tym miejscu od bardzo dawna.
2024-10-12 20:40:59 (rok temu)
max
 
do Columba livia: To nie było miłe ;)
2024-10-12 20:42:21 (rok temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Przedmiejska na archiwalnych mapach i planach
Ulica Przedmiejska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet