| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat legnicki
Obiekty w okolicy
Tkacka 11
13
m
Chojnów
Tkacka 6
31
m
Chojnów
Dąbrowskiego 3
33
m
Chojnów
Tkacka 3
34
m
Chojnów
Hotel MAX
50
m
Chojnów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Eee Sławku. Chyba nie zauważyłeś że można ściągnąć mój program do prostowania :) Tu masz link i popróbuj. 10 sekund i gotowe.
2014-11-16 21:37:19 (11 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: Ależ ja ściągnąłem Twój program i bawiłem się nim.
Ale tego akurat zdjęcia nie miałem ochoty prostować, tak mi się bardziej podobało.
To znaczy wcale mi się to zdjęcie nie podoba, ale taka wersja jest dla mnie najmniej obrzydliwa z wszystkich.
A jakże "naturalna", niejeden konserwatysta fotograficzny powinien być zachwycony ;-) Powinienem jeszcze ukryć szczegóły w cieniach i spalić niebo...
2014-11-16 21:45:02 (11 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: Ale wiesz co? Faktycznie dla takich kadrów gdzie jest ciasno jak diabli Twój program jest genialny!!!
Spróbowałem na tym zdjęciu i efekt całkiem mi się podoba.
Tylko jedno zastrzeżenie - potrzebowałbym większej czułości przy rotowaniu zdjęcia.
2014-11-16 21:49:21 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do s_mile: Jak uważasz. W każdym razie akurat to zdjęcie bardzo dobrze się prostuje. Kiedyś też byłem zwolennikiem takich zdjęć jakie wychodzą z aparatu bo uważałem że każda ingerencja softem jest swego rodzaju przekłamaniem. Później ewoluowałem w swoich poglądach i doszedłem do wniosku, że obiektywy potrafią tak zniekształcić rzeczywisty obraz że to po stronie fotografującego leży "odpowiedzialność za prawdę", czyli dokonanie takiej korekty aby uzyskać obraz jak najbliższy temu który oglądało się gołym okiem.
2014-11-16 21:53:14 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Założyłem że wystarczy dokładność co pół stopnia obrotu. Zdaje się, że myszą jest co 1 stopień. Spróbuj strzałkami w prawo-lewo na klawiaturze.
2014-11-16 21:55:41 (11 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: Robię strzałkami, pół stopnia to dla mnie za dużo. Poza tym co stoi na przeszkodzie, żeby po korekcji pionu jeśli stwierdzę, że trzeba wypoziomować i jednak ruszę strzałką w bok odtworzyć wartość korekcji pionowej? Zaczynanie od początku jest nieco irytujące.
2014-11-16 21:58:43 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: No widzisz, to są właśnie konstruktywne uwagi do nowej wersji programu :)
2014-11-16 22:01:24 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Już można pobrać nową wersję. Co nowego? Zwiększona precyzja przekształcania. Standardowo jest jak było, tzn. obrót co 0,5 stopnia i projekcja co 2 piksele. Przy wciśniętym przycisku Shift na klawiaturze obrót odbywa się co 0,1 stopnia a korekta projekcji co 1 piksel. Jeżeli komuś wystarczało jak było (tak jak mi :) to może nie pobierać nowej wersji.
2014-11-17 19:22:33 (11 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: JA poczekam na wersję 1.2.0.0 która będzie odtwarzała stopień korekty pionowej po ruszeniu strzałką w bok... ;-)
2014-11-17 20:00:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Mówisz i masz.
2014-11-17 20:58:54 (11 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: Hmm. Zapomniałeś zmienić numer wersji :-P
2014-11-17 21:08:49 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Program ma nową wersję. Pewnie na stronie nie napisałem, już zmieniam :)
2014-11-17 21:22:49 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: A gdzie widzisz starą wersję?
2014-11-17 21:59:38 (11 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: No to lecimy dalej. Proponuję dorobić menu z pozycjami Plik->Otwórz i Plik->Zapisz jako. Oraz Pomoc->O programie z linkiem do Waszej strony ;-)
Obecnie z "pewną nieśmiałością" się kończy program po bezowocnym poszukiwaniu jak zapisać swoją pracę i z ulgą dostrzega przy wyjściu, że jednak nie przepadnie.
2014-11-17 21:35:05 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Hehe, należy czytać opis. Żadnych przycisków nie będzie :)
2014-11-17 22:01:54 (11 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Ale my chcemy, wręcz żądamy, bo inaczej bojkot i pikieta w Gęsińcu murowana ;)
2014-11-17 22:07:49 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Dobra. Mam dobre serce. Macie jeden przycisk. U góry okna po prawej.
2014-11-17 22:10:13 (11 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Jednym się nie wymigasz, zrób dwa ;-))
2014-11-17 22:14:47 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 11 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet