| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Poziom 320

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Wyrobiska na tym poziomie są utrzymane w stanie jak najbardziej zbliżonym do pierwotnego, kiedy to górnicy po raz ostatni zakończyli pracę i opuścili kopalnię. Część komór na tym poziomie jest już wykorzystana na działalność usługową i restauracyjną, odbywają się tu liczne koncerty, spotkania i przedstawienia teatralne.
Źródlo
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Wózki kablowe.
2023-09-01 10:27:03 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Przenośnik podwieszany Skat odbierający urobek z kombajnu.
2023-09-01 10:25:57 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Przenośnik zgrzebłowy z Alpine AM-50 podający urobek na przenośnik odbierający Skat.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2023-09-01 10:23:38 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Kombajn chodnikowy Alpine AM-50, podczas drążenia chodnika.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 123455
2023-09-01 10:23:07 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Kombajn chodnikowy Alpine AM-50
2023-09-01 10:22:52 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: 5 x dzięki
2023-09-01 18:05:56 (2 lata temu)
To jest kopalniana obudowa ścianowa zmechanizowana.
2023-09-03 08:04:53 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
To jest kopalniana lokomotywa pneumatyczna.
2023-09-03 08:02:11 (2 lata temu)
To są lokomotywy do kopalnianej kolei podziemnej.
2023-09-03 08:06:59 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: Co to są kolaski ?
2023-09-03 08:42:42 (2 lata temu)
do piotr brzezina : Nie wiem
2023-09-03 09:10:38 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: Prawdopodobnie tak nazywają na Budryku, wagoniki do tych lokomotyw.
2023-09-03 09:13:19 (2 lata temu)
do piotr brzezina : To tylko Budryku jest taka nazwa wagony osobowe na innych kopalniach to Manszaft-wagonik osobowy kolei podziemnej tak wygląda
2023-09-05 15:25:11 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: Zgadza się, dzisiaj z nim o tym gadałem
2023-09-05 16:13:35 (2 lata temu)
Troche chaoticzne te dziury po wierceniu ☺☺☺
2023-09-04 19:46:05 (2 lata temu)
Albo pokazówka albo pozostałość po Kopalni Doświadczalnej M-300 gdzie testowano maszyny i urządzenia górnicze - być może w tym przodku testowano wiertarki, żerdzie i raczki.
2023-09-04 20:01:34 (2 lata temu)
Piotr to są otwory w przodku kamiennym.
2023-09-04 21:19:57 (2 lata temu)
do vetinari: To jest bardziej pokazówka.
2023-09-04 19:49:46 (2 lata temu)
do piotr brzezina : No chyba tak ☺
2023-09-04 19:52:00 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: No tak, ale i tak są troche chaoticznie nawiertane. Mją być od środka w spirale, albo w kręgu.....
2023-09-04 21:48:45 (2 lata temu)
Jazzek
 
+4 głosów:4
do vetinari: Tam mi się skojarzyło a propos wiercenia: "na zahrade krtek vrta, drapy ma jak vyvrtky, vrta metro pro krtky"
2023-09-05 09:29:57 (2 lata temu)
do Jazzek: Jarek Nohavica ☺☺☺
2023-09-05 09:38:18 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Ponoć Nohavica napisał to specjalnie dla swojego synka, bo ten nie umiał wymawiać "r" :)
2023-09-05 09:38:36 (2 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do da signa: Zapytam koleźanky, jest kogopedką i razem wielbicielką Nohavici, moźe coś będzie wiedziala ☺
2023-09-05 09:44:19 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do da signa: No, zapytalem i naprawde, napisal tą piosenke dla syna źe by się nauczyl wymiawiać "r", niestety bez rezultatu ☺☺☺
2023-09-05 18:38:23 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do vetinari: Logopedką, kogopedka byłaby specjalistką od uczenia (kształtowania) obgadywania bliźniego (kogo by tu dziś obsmarować) ;-)
2023-09-05 10:44:18 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Spokojnie mnie...☺☺☺
2023-09-05 10:52:46 (2 lata temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do vetinari: Przy okazji znalazłam taką piosenkę , mieszkańcom Warszawy powinna przypaść do gustu :
2023-09-05 19:09:23 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do da signa: Po czesku też fajne.
2023-09-06 10:44:15 (2 lata temu)
do Jazzek: yhm ::)
2023-09-06 14:13:09 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dodatkowa drewniana obudowa do podtrzymania sufitu, po naszemu "Kaszna"
2023-09-04 19:07:03 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki.
2023-09-04 19:20:29 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do vetinari: Po naszemu zaś "kaszt".
2023-09-04 19:25:42 (2 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Podobne drewniane wsparcie sufitu uźywano albo podczas likwidacji wyrobiska, kiedy demontowano obudowe zmechanizowaną i takie wsparcie mialo zapobiegać gwaltownemu ciśnieniu. Starzy górnicy mluwili źe stal jest dobra, ale drewno jest lepsze. Stal trzyma i trzyma i nagle pęknie, drewno powoli ulega ciśnieniu u pękaniem daje oznake źe coś się dzieje. I drógie uźycie tej obudowy bylo utrzymzwanie chodników które się znajdowaly w rejonie wydobytych terenów i byly potrzebne naprz. do odwodu zuźytego powietrza....albo jako droga uciczkowa.
2023-09-04 19:44:53 (2 lata temu)
do Jarosław Dubowski: O ciekawe ☺
2023-09-04 19:40:18 (2 lata temu)
44 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Kopalnia Guido - upadowa kamienna.
Ogólny widok z górnej staciji upadowej kamiennej. Nic niejest proste, i w kopalni tym bardziej. Glównym przeznaczeniem chodników w kopalni jest dostęmp ludzi...
1983
-
2009
1983
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Poziom 320 - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet