| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zamkowa Góra (616 m n.p.m.)
Obiekty w okolicy
Zamkowa Góra (616 m n.p.m.)
113
m
Nowy Dom 9
264
m
Wałbrzych
Leśnictwo Glinica
349
m
Wałbrzych
Nowy Dom 1
378
m
Wałbrzych
Schronisko młodzieżowe
476
m
Wałbrzych

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zamek Nowy Dwór

Obiekt istnieje częściowo
Dawniej: Burg Neuhaus
Ruiny zamku Nowy Dwór (Ogorzelec) położone są na szczycie Góry Zamkowej (618m). Prawdopodobnie zamek był wzniesiony przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka II Małego w połowie XIV wieku. Pierwsza wzmianka o budowli pochodzi z 1364 roku. Po śmierci Bolka II zamek przeszedł w ręce czeskie. W latach 1402-1417 został rozbudowany. Od 1434 roku stanowił własność rodu Czettritzów. Na początku XVI wieku ponownie został przebudowany w stylu renesansowym. Po 1581 roku, kiedy spłonął po uderzeniu pioruna, Czettritzowie zbudowali dla siebie nową rezydencję w dzisiejszym centrum Wałbrzycha.Zamek miał kształt wrzecionowaty. Składał się z zamku górnego oraz podzamcza oddzielonego suchą fosą wykutą w skale. Podzamcze rozpoczynało się od północy gotycką bramą wjazdową.
więcej
Krótka historia
dodano: 2008-07-29, autor: bonczek_hydroforgroup
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Towarzyszka najwyrazniej zmęczona :)
2011-03-19 16:00:39 (15 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: E, gdzie tam, dopiero co wyruszyliśmy na trasę. Przed nami jeszcze było z 15 km. Co ciekawe, to jest 1 styczeń 1996 r. Sylwestra nie uczciliśmy, za to na wycieczkę pojechaliśmy aby dobrze zacząć Nowy Rok 1996 ;))
2011-03-19 16:10:54 (15 lat temu)
do pawulon: Przynajmniej tego dnia pewnie było pusto na szlaku :))
2011-03-19 16:15:47 (15 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Szliśmy spod żelaznego wiaduktu kolejowego w Wałbrzychu przez Zamkową Górę do Jedliny, stamtąd przez Rybnicę Leśną do schroniska Andrzejówka i znów przez Rybnicę do stacji Wałbrzych Główny. Na trasie spotkaliśmy łącznie może z dwadzieścia osób, dwa jelenie, lisa i coś... ale nie wiemy do dziś co to było, bo szybko się ewakuowało na nasz widok ;))
2011-03-19 16:24:36 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 15 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet