| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (2)
Obiekty w okolicy
27
m
Pomnik Króla Dawida
63
m
Zamość
Brama Lubelska Nowa
93
m
Zamość
Piłsudskiego 2a
117
m
Zamość
Kazamata Bastionu V
150
m
Zamość

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Amfiteatr powstał w latach 1971-1975. Widownia mogła pomieścić 3,6 tys. osób. Amfiteatr funkcjonował do 1994 r. Jego wyburzenie rozpoczyna rewitalizację Starówki w ramach ogromnego projektu pod nazwą „Zamość miasto UNESCO, Pomnik Historii RP produktem turystycznym polskiej gospodarki”. Przewidziano tutaj częściowe odtworzenie umocnień ziemnych z miejscem na scenę pośrodku.
W ramach tego samego przedsięwzięcia (za 59 mln zł – kwota po przetargu), którego wykonawcą jest firma „Budimex”, zaplanowano również rewaloryzację Parku Miejskiego oraz odtworzenie zarysu Twierdzy Zamość, w tym rekonstrukcję unikatowego w skali kraju Bastionu III i częściową rekonstrukcję Bastionu II. Wszystko ma być gotowe wiosną 2012 r.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
+5 głosów:5
Na scenie amfiteatru odgrywa się spektakl degrengolady.
2011-06-11 20:19:16 (15 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do WW: Spektakl degrengolady może mieć swój happy end
2011-11-24 21:26:11 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Nie amfiteatr, tylko teatr a greckie to mogło być wino pite tu przez robolców.
2011-11-25 13:05:38 (14 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
Ten pan w ciemnych okularach to oczywiście ("oczywiście" dla osób w moim wieku ;) ) to prof. Wiktor Zin. Tym razem bez wiaderka węgla.
2012-03-12 21:13:17 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: .... i bez piórka ;)
2012-03-12 21:15:45 (14 lat temu)
TW40
 
do pawulon: Czasami posługiwał się też (dla kontrastu do węgla) białą kredą ;-)
2012-03-12 21:36:59 (14 lat temu)
do TW40: Oj, potrafił wyczarować tym węglem i kredą wspaniałe obrazki... :)
2012-03-12 21:39:29 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Arkadiusz K. (Arro): A jak się szybko sprzedawały, a i cenę miały słuszną :)
2012-03-12 21:49:12 (14 lat temu)
do pawulon: Domyślam się ;)
2012-03-12 21:52:55 (14 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
Nie chcę wyważać otwartych drzwi, więc proszę o informację co do zamieszczania zdjęć satelitrnych z Google Earth. Widzę, że jest takie źródło czyli domyślam, że można je wrzucać. Moja wątpliwość wynika stąd, że dotychczas jakoś nie trafiałem na zbyt wiele takich zdjęć na portalu a przecież często pokazują one stany już nie istniejące i mają kapitalne znaczenie do dokumentowania zmian w przestrzeni architektonicznej.
2013-04-07 15:54:01 (13 lat temu)
To także Rynek Solny z ul. Solną, w głębi nieistniejący amfiteatr i osiedle Planty. Przypisuję i opisuję.
2016-02-11 09:45:43 (10 lat temu)
Tomiko
 
+1 głosów:1
Dubel.
2024-11-19 20:16:05 (rok temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do Tomiko: Dzięki. Podmienione.
2024-11-19 20:20:17 (rok temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Prace przy budowie amfiteatru.
Nowy amfiteatr póki co porasta trawą i chwastami.
1969
-
1972
1969
-
1973
1972
-
1975
1973
-
1985
1978
-
1985
1990
-
2010
1990
-
2011
2010
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet