| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (7)
Obiekty w okolicy
Przychodnia lekarska
15
m
Zamość
Partyzantów 16
31
m
Zamość
Kiosk RUCH
37
m
Zamość
Partyzantów 18-18a
49
m
Zamość
Orlicz-Dreszera 10
56
m
Zamość

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Nemezis
 
Proszę ADM o korektę, budynek ma dwa adresy Gen. Gustawa Orlicz Dreszera 8 i Partyzantów 5
2024-03-13 19:06:34 (2 lata temu)
EwaMariaD
 
+3 głosów:3
Kto pomoże rozczytać napis na budynku: " Niech żyje współpraca? Narodu Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych i Anglii w walce o Polskę."
2013-04-10 20:39:53 (13 lat temu)
EwaMariaD
 
+3 głosów:3
Okupacja hitlerowska Zamościa rozpoczęła się 8.X.1939 r. i trwała 1752 dni.
2013-04-10 20:48:13 (13 lat temu)
EwaMariaD
 
+3 głosów:3
Okupacja sowiecka trwała od 26.IX. do 6.X.1939 r. Kurtuazyjne spotkanie na ratuszu niemiecko-sowieckie [pułkownik i komisarz] miało miejsce 26.IX.1939 r.
2013-04-10 20:52:30 (13 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do EwaMariaD: Ciekawe... Czyli to musi być zaraz po wojnie.
2013-04-10 20:43:15 (13 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+3 głosów:3
do EwaMariaD: Fakt, jeśli taka treść to chyba z lekka szokujące.
2013-04-10 20:43:44 (13 lat temu)
do EwaMariaD: Czyli to hasło zostało skrócone względem zalecanego przez Komitet Centralny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego pewnie ze względu na brak miejsca i ma treść "Niech żyje współpraca narodu Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych i Anglii w walce o Pokój"
2013-04-11 10:51:34 (13 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+3 głosów:3
do WW: Dotarłem do opisu zdjęcia dokonanego przez jego właściciela - "Budynek udekorowany z okazji 1 Maja, późne lata 40" Fotografię przekazał do Państwowego Archiwum w Zamościu p. Wojciech Wiszniowski z Lubina.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2013-04-10 21:10:25 (13 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+3 głosów:4
do WW: Czyli datowanie bez większego błędu można zawęzić do lat 1948-49 i przy takim datowaniu napis nie jest już aż tak szokujący.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2013-04-10 21:11:54 (13 lat temu)
mamik
 
+4 głosów:4
do Wiesław Smyk: W 1948 ani później nie był możliwy napis z taką treścią, bo już była zimna wojna. Może 1945-46?
2013-04-10 22:58:56 (13 lat temu)
† ☻
 
+3 głosów:3
do mamik: Za początek zimnej wojny uważa się wystąpienie Winstona Churchilla w Fulton 5 marca 1946.
2013-04-11 08:29:10 (13 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do † ☻: Choć jak zwykle ZSRR był pierwszy bo Stalin już 9 lutego 1946 r powiedział „komunizm i kapitalizm nie mogą koegzystować” . Czyli wychodzi na to, że jeśli to jest dekoracja 1 Majowa to mógł być to jedynie maj 1945 r.
2013-04-11 09:45:48 (13 lat temu)
luidor0
 
+1 głosów:1
2013-04-11 09:59:58 (13 lat temu)
do luidor0: No piękne wykopalisko!!! Gratulacje. Jednak nasza historia jest skomplikowana i zaskakująca :)
2013-04-11 10:02:12 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do luidor0: No jednak nic nie jest takie proste jakby sie na pozór wydawało ;-)
2013-04-11 10:29:53 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do luidor0: Aż niewiarygodne, że jest na jednej liście z poparciem dla narodu koreańskiego! No, no.
2013-04-11 10:44:34 (13 lat temu)
luidor0
 
do Dariusz Milka: Podobne, "spontaniczne" hasła funkcjonowały później.
2013-04-11 11:12:19 (13 lat temu)
do Wiesław Smyk: Dalsza część lub inne hasło jest na frontowej elewacji budynku od ulicy Partyzantów.
2013-04-11 19:41:17 (13 lat temu)
do luidor0: Tak "spontaniczność" była corocznie zatwierdzana w KC PZPR. Ale chodzi mi o współistnienie tych 2 haseł w czasie gdy trwała wojna w Korei. Czyżby to pierwsze symptomy zmian po śmierci generalissimusa?
2013-04-11 11:42:56 (13 lat temu)
EwaMariaD
 
+3 głosów:3
Pan Bolesław Sienkiewicz żył w latach 1881-1963. Kierownikiem Apteki Ubezpieczalnianej był do przejęcia jej przez Lubelski Zarząd Aptek. Spoczywa na zamojskim cmentarzu parafialnym. Od 1950 r. kierownikiem tej Apteki została Pani mgr farm. Eugenia Nagrodzka.
2013-04-10 20:25:04 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet