| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Grecka
2
3
3
5
6
9A

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Grecka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Cristoforo
 
+3 głosów:3
Kuba, taka mała uwaga. Zauważyłem, że przy narożnych kamienicach mających po dwa adresy, tworzysz dwa różne obiekty - z dwóch ścian tego samego budynku tworzysz dwa osobne. W takim przypadku cały obiekt danej kamienicy przypisujemy do dwóch adresów - nie rozdzielamy budynków na pół :)
2012-10-28 03:05:32 (13 lat temu)
Nemezis
 
+1 głosów:1
W przypadku tej kamienicy nie ma przypisania do Greckiej 1, przyjnajmniej geopotrale tego nie pokazują, ponadto położenie działek też nie. Zatem poprawny adres tej kamienicy to Grodzka 3 i tylko Grodzka 3. proszę ADM o korektę adresu obiektu.
2024-03-16 11:31:56 (2 lata temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: Musiałem się zapatrzeć na jakieś podobne rozwiązanie, ale OK. Dzięki za poprawki.
2012-10-28 10:18:53 (13 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Nemezis:
Ta kamienica ma 2 adresy: Grodzka 3 - Grecka 3.
2024-03-16 15:10:54 (2 lata temu)
Nemezis
 
do yani: Teraz widzę to z geoportalu gov.pl Często w danym mieście korzystam z geoportali danego miasta, bo to oni przekazują dane go geoportal.gov, a na nich nie ma drugiego adresu stąd moja uwaga. Poza tym było w opisie Grecka 1, dlatego zareagowałam, bo dodawałam tą samą kamienicę.
2024-03-16 15:27:21 (2 lata temu)
Stenek
 
Typowy wygląd budynku z lat PRL, choć ten akurat kształt uchodził wówczas za dość nowoczesny.
Ja tu wciąż oczekuję starych zdjęć Zamościa z lat 40 -50 - 60 itd., ktoś je tu chyba zapowiadał ?
2012-12-02 23:27:42 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Architekt głęboko zaczerpnął z tradycji renesansu.
2012-12-02 23:42:48 (13 lat temu)
Zagadką dla mnie jest ten budyneczek z lewej. Może EwaMariaD coś wie na ten temat ?
2013-01-03 18:46:09 (13 lat temu)
Stenek
 
płyta wiórowa z drewnem ma dużo wspólnego, bo z drewna powstała ;-)
2013-01-04 00:49:19 (13 lat temu)
EwaMariaD
 
+3 głosów:3
Budynek z lewej to dawna stajnia poczthalterii (stacja podmiany koni) z II poł. XVIII w. wybudowana naprzeciw nowego pocztamtu (urząd pocztowy) powstałego po1764 r. równolegle do drogi przy obecnej przeciwskarpie kurtyny VI-VII i szyi bastionu VII, gdy jeszcze nie było widocznego na zdjęciu nadszańca południowego (źródło artykuł w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym Nr 1/2012 str 28), przed wojną służyła komendantowi RKU, po wojnie kaszarnia i magazyn MHD, w 1970 r. budynek został rozebrany i zrekonstruowany jako parterowy murowany z 4 spadowym niskim dachem, w elewacji wzdłuż ulicy Łukasińskiego po 5 arkad przeszklonych, w narożach lizeny. W latach 1972-1979 informacja turystyczna, póżn. budynek sklepowy przed hotelem "Renesans", obecnie pusty czeka na wynajem, czynny jest tylko w jego części kantor.
2013-01-04 16:25:43 (13 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-10-06 23:46:09 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-02-08 12:06:16 (12 lat temu)
Marek 66
 
+1 głosów:1
Ze wspomnień starszego brata - Brama wyjazdowa w stronę ul Łukasińskiego na zapleczu obecnego Hotelu Renesans, po lewej stronie były tam stajnie
2016-03-13 20:23:35 (10 lat temu)
To prawdopodobnie będzie to miejsce . Pierwotnie tereny kościoła ormiańskiego. W połowie XIX wieku teren ten został przejęty przez wojsko na koszary i stajnie kozackie. Do dzisiaj zachował się tylko jeden z tych budynków pod nr 5a przy ul. Łukasińskiego 5a.
2016-03-14 13:04:54 (10 lat temu)
do EwaMariaD: Czyli to co w głębi widać to Nadszaniec Południowy ? Przed wojną i częściowa w trakcie był faktycznie przykryty dachem z pokryciem blaszanym.
2016-03-14 15:23:13 (10 lat temu)
do EwaMariaD: Na miejscu budynku w głębi z okienkiem na dachu stoi obecnie Hotel
2016-03-15 22:27:22 (10 lat temu)
do Wiesław Smyk: Mam podobne zdanie, na tym zdjęciu przedwojennym widać ten dach
2016-03-15 21:59:38 (10 lat temu)
do Marek 66: Tzn. że jest to widok z ulicy Łukasińskiego a nie z Greckiej.
2016-03-15 23:12:21 (10 lat temu)
do EwaMariaD: Jak popatrzeć na to zdjęcie lotnicze to ta brama jest naprzeciwko Nadszańca po jego lewej stonie
2016-03-15 23:17:07 (10 lat temu)
do Marek 66: Czyli zdjęcie powinno być zaliczone także do ulicy Łukasińskiego 5a.
2016-03-17 13:52:07 (10 lat temu)
Rafał T
 
+2 głosów:2
Fotopiesek chyba się nudzi.
2013-10-27 17:23:24 (12 lat temu)
do Rafał T : ... chyba cóś po nim łazi.
2013-10-27 17:27:47 (12 lat temu)
pawulon
 
0 głosów:4
do Wiesław Smyk: Rafał dobrze pisze, bo pies jak się nudzi to se ... liże (w miejsce kropek wstaw właściwe słowo) ;-)
2013-10-27 17:49:15 (12 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+3 głosów:3
Krótka historia o robieniu fot dla FP.
Wchodzę na starówkę - przed kamienicą na kopercie samochód. Robię zdjęcie.
Wychodzę ze starówki - nie ma samochodu. Robię drugie ujęcie.
Chcę wsiąść do samochodu a tu leci fotopies i pozuje. Myślę o Zosi. Robię trzecie ujęcie i wrzucam.
Klaps. Koniec.
2015-02-15 13:08:52 (11 lat temu)
elmis
 
+4 głosów:4
Świetny komentarz :-)
2015-02-15 13:11:24 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Teraz dojrzałam jeszcze jeden ciekawy element - na murze nad lampą, co to takiego ?
2015-02-15 14:09:57 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Powinieneś pisać poradniki dla Fotopolan :) Z podziękowaniem za psiaka . Dodam jeszcze, że cienie padające na prawą stronę budynku są świetne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane
2015-02-15 14:00:12 (11 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
do Wiesław Smyk: O rodzinie trzeba zawsze pamiętać.
2015-02-15 14:04:23 (11 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jeden to prawie króliczek Playboya :)
2015-02-15 14:15:55 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Dolny element to uchwyt na lampę, a górny to uchwyt na odciągnik lampy.
2015-02-15 14:15:15 (11 lat temu)
do Wiesław Smyk: A tak to wyglądało kiedyś - .
2015-02-15 14:16:43 (11 lat temu)
mar
 
do Wiesław Smyk: Coś dla Stenka.
2015-02-15 14:20:50 (11 lat temu)
EwaMariaD
 
+1 głosów:1
Obecnie szkoła muzyczna mieści się w dawnym klasztorze klarysek przy Rynku Wodnym. Wcześniej mieściła się w narożnej kamienicy przy ul. Łukasińskiego 5 i Pereca nr 2. Widoczna na tym zdjęciu 4 kondygnacyjna mieszkalna kamienica Lipczyńskich została zbudowana w 1929 r.
2015-05-24 15:53:31 (11 lat temu)
do EwaMariaD: Fakt. Trochę się rozpędziłem. Poprawione. Dziękuję.
2015-05-24 16:06:36 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wiesiu, skoro masz logo archiwum w Zamościu to dlaczego źródłem jest archiwum Zielonogórskie ? Dotyczy to sporej ilości ostatnio dodanych zdjęć.
2024-12-12 14:15:24 (rok temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Widok z ul. Łukasińskiego w kierunku placu na którym stanie hotel Renesans.
Ulica Grecka. Drugi plan rewelacja. Po prawej 3 piętrowy budynek to kamienixca Lipczyńskich. Drewniany budynek to dawne kino, a także siedziba LPŻ czyli pows...
1925-1930
1925
-
1965
1925
-
1970
1965
-
1978
1970
-
2017
1980
-
2017
2024
-
2024
2024
-
2024
2024
-
2024
2024
-
2024
2024
-
2024
Ulica Grecka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet