| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (13)
Obiekty w okolicy
Fabryka Lloyda
195
m
Bydgoszcz
Przystanek osobowy (stary)
240
m
Bydgoszcz
Fordońska 239
240
m
Bydgoszcz
Przystanek autobusowy
260
m
Bydgoszcz
Przystanek kolejowy Bydgoszcz Wsch...
280
m
Bydgoszcz

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stocznia remontowa Żeglugi Bydgoskiej

Zbudowano: 1887
1 subskrypcja
Stocznia i Fabryka Maszyn na Kapuściskach Małych powstała w 1887 r. W 1891 r. przejęło ją nowo powstałe Bydgoskie Towarzystwo Żeglugi Holowniczej, które było największym przedsiębiorstwem żeglugi śródlądowej w mieście, a od 1920 r. jednym z większych w Polsce[2]. Zakład położony był nad starorzeczem Brdy w pobliżu portu przeładunkowego na Brdzie i połączony był bocznicą kolejową z linią Bydgoszcz-Toruń oraz portem rzecznym.

Fabryka maszyn produkowała m.in. kotły parowe, żurawie, różnego rodzaju konstrukcje stalowe i łańcuchy holownicze oraz wyspecjalizowała się w produkcji urządzeń na wyposażenie gorzelni[5]. Natomiast w stoczni budowano parowce, berlinki oraz innego typu statki rzeczne, zarówno konstrukcji drewnianej, stalowej, jak i kombinowanej
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Maciej W.
 
+1 głosów:1
2015-10-22 18:35:38 (10 lat temu)
toon
 
To, niestety, nie cegielnia Medzega, a rzeka to nie Wisła, tylko Brda, a dokładnie jej (obecnie ślepa, kończąca się przy ul. Spornej) odnoga prowadząca do stoczni rzecznej Żeglugi Bydgoskiej (d. „Lloyd Bydgoski”/ d. „Bromberger Schleppschiffahrt Aktien Gesellschaft”).
Dwa bliższe kominy to f-ka sklejki przy Fordońskiej. Najdalszy komin należy do „Kabla”.
2015-10-23 19:53:00 (10 lat temu)
labeo7
 
do Maciej W.: Dzieki za info! Akurat ten obiekt jest już utworzony.
2015-10-23 16:42:04 (10 lat temu)
labeo7
 
do toon: Zmieniłem przypisanie aby znowu nie pozostało błędne.
2015-10-23 21:26:02 (10 lat temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
z lewej statek Gniew, ten sam co tu tylko w gali banderowej, mamy więc rok 1929, kiedy go wodowano. Jak powiększysz zdjęcie na stronie NAC, wyjdzie napis "Gniew" na kole ratunkowym -
2024-07-29 08:14:59 (rok temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do marekantoniusz: Wodowanie "Gniewu" miało miejsce 29.grudnia 1929
2024-07-29 08:52:08 (rok temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do Woj11: śnieg jest, woda wygląda na zamarzniętą :)
2024-07-29 09:00:08 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Proponowałbym sprawdzić, czy to nie Stocznia Modlińska Państwowych Zakładów Inżynierii
2024-07-26 15:20:44 (rok temu)
do Pomuchelskopp: miałem takie podejrzenie, ale trochę mnie zmylił ten Danzig, na foto z Modlina są jakieś drewniane budynki obok pochylni, ale stocznia była rozbudowywana -
2024-07-26 15:46:37 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: To nie Modlin,ale Bydgoszcz - stocznia Lloyda Bydgoskiego
2024-07-26 18:01:35 (rok temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet