| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
1000-1849 3 zdjęć z lat 1000-1849
1850-1899 23 zdjęć z lat 1850-1899
1900-1917 92 zdjęć z lat 1900-1917
1918-1938 110 zdjęć z lat 1918-1938
1939-1945 284 zdjęć z lat 1939-1945
1946-1950 15 zdjęć z lat 1946-1950
1951-1980 42 zdjęć z lat 1951-1980
1981-1999 35 zdjęć z lat 1981-1999
2000+ 5129 zdjęć z lat 2000+
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 98 99 starsze
2026-06-28
+ ZakroczymWND
1906
ul. Koźmińskiego
Kościół św. Wawrzyńca
2026-06-24
+ Nowy Dwór MazowieckiWND
1973
ul. Thommée Wiktora, gen.
Stacja Paliw PKN Orlen Bliska
+ Nowy Dwór MazowieckiWND
1973
ul. Przemysłowa
MDM Technic Sp. z o. o.
2026-06-22
+ CieksynWND
1973
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz. 43
SZKOŁA PODSTAWOWA im. Mikołaja Kopernika
+ SmoszewoWND
1973
Pałac
2026-06-19
+ Nowy Dwór MazowieckiWND
1939
POLSKA - zdjęcia niezidentyfikowane
Mosty drogowe, kolejowe, wiadukty
2026-06-18
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2002
ul. Thommée Wiktora, gen.
Most im. por. Feliksa Pancera
2026-06-15
● PalmiryWND
2001
Krzyż przydrożny
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2001
Linia kolejowa nr 9 Warszawa Wschodnia - Gdańsk Główny
Stacja kolejowa Modlin
● Nowy Dwór MazowieckiWND
2001
Obwałowania i obiekty obronne obwodu wewnętrznego
Most bramy Dąbrowskiego
2026-06-13
● NasielskWND
1980-1990
2026-06-07
● NasielskWND
1999
ul. Wojciecha, św.
Kościół św. Wojciecha
2026-06-06
+ CieksynWND
1970-1980
Kościół św. Doroty
Wnętrza
+ CieksynWND
1970-1980
Kościół św. Doroty
Wnętrza
2026-06-02
● Nowiny gm. LeoncinWND
2026
Plebania
● Nowy SecyminWND
2026
Kapliczka
● Nowy SecyminWND
2026
Kapliczka
● Nowy SecyminWND
2026
Kościoły drewniane - woj. mazowieckie
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny
2026-05-28
● KaliszkiWND
2026
Węzeł szlaków Ćwikowa Góra
Obiekt telekomunikacyjny
● Nowy SecyminWND
2026
Nowy Secymin 31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 98 99 »
Prev
Ostatnie komentarze
Nowy Dwór Mazowiecki
Parking
Rado-NDM (2026-06-10 16:31:37)

Palmiry
Muzeum Walki i Męczeństwa
Tomasz123 (2026-03-17 15:44:30)
Nigdy nie widziałem kwadratowych kul. W związku z tym one, te ślady nie wyglądają jak oryginalne przestrzeliny.
Woj11 (2026-03-17 17:16:06)
Blacha z cortenu i laser i cała tajemnica
polskup (2026-03-17 17:51:08)
Na tej stronce to kogoś poniosło: „Nieregularna pepitka przebić symbolizuje ślady pocisków, które przeszywały ciała mordowanej tu ludności cywilnej podczas II wojny światowej”. No i z pinezką nie trafili o jakieś 9 km :)
bonczek_hydroforgroup (2026-03-17 18:03:08)
Tomaszu - napisałem, że wyglądają jak prawdziwe a nie , że są....
Tomasz123 (2026-03-22 17:56:44)
Rozumiem, czepiam się formy tego budynku, który jest byle jaki, szary i pseudonowoczesny. Toporność to jego wada. Nawet nie wykorzystali odpowiednio tej stali kortenowskiej, która dawała nadzieję na ciekawy rezultat.

Palmiry
Muzeum Walki i Męczeństwa
Tomasz123 (2026-03-17 16:07:50)
Brzydka architektura (jestem wielbicielem modernizmu, zwłaszcza z lat 30.), wygląda jak nieudany, toporny sklep spożywczy z czasów Gomułki. Słaba architektura nie odpowiada powadze miejsca pamięci narodowej. Za dużo brzydkiej szarości. Poza tym bardzo inwazyjna architektura w miejscu lasu, samego w sobie wartościowego. Wzorem współczesnych trendów Europy Zachodniej budynek powinien być cały pokryty lustrem.
da signa (2026-03-17 16:15:16)
Jeżeli dobrze widzę, to powoli zarasta
polskup (2026-03-17 16:52:12)
Można podnosić wiele zarzutów wobec tego budynku i jego twórców. Można było blachy przed zamontowaniem wywieźć na poligon i puścić w nie kilka serii. Można było odbudować kilka schronów amunicyjnych i tam urządzić ekspozycję, choć nie wiem, czy ich architektura miała coś wspólnego z modernizmem oprócz czasu budowy. Jedno jest pewne – poprzedni budynek Muzeum był iście szkaradny i pokraczny, z białej cegły cementowej godnej śmietnika albo garażu i dobrze, że zniknął. A z tym lustrem w lesie to chyba żartujesz. Łosie mogłyby dostać szoku :)
polskup (2026-03-17 16:53:27)
Nie, budynek jest odseparowany od możliwości zarastania przez sporą ilość betonu.
Tomasz123 (2026-03-17 17:19:06)
Podobnie jak nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia, który jest budynkiem pretensjonalnym, brzydkim, mało funkcjonalnym i strasznie szarym. Jest też pozbawiony detalu architektonicznego i jakichkolwiek proporcji.
polskup (2026-03-17 17:40:27)
Przyznam, że nie byłem jeszcze na zwiedzaniu ukończonej inwestycji, ale przejeżdżając to żadnego budynku tam nie widzę, jedynie hale peronowe. Poprzednia buda była kompromitacją, ale cały dworzec - czytaj infrastruktura pasażerska - chyba i tak jest w podziemiu. A muszla wejściowa wpisuje sie w zmiksowany klimat dworca Ochota/Powiśle i wejść do metra :)
Tomasz123 (2026-03-19 07:53:17)
Mój opis dotyczy tej hali peronowej i to pełnej błędów w funkcjonalności, ale także przeszklonego budynku z napisem i tej kiczowatej muszli.
marjallo (2026-03-19 12:12:14)
Wewnątrz budynku są patia na których jest zieleń i rosną drzewa oraz jest zielony dach. Mi osobiście budynek się podoba, m.in. ta surowość budynku.
wczytywanie danych...
Oficjalna strona miasta:
proszę czekać...
Dodane od Dodane do
Wykonane od do
Dodane
więcej zdjęć
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet