Prev
Ostatnie komentarze
|
|
Morąg Zamek krzyżacki |
|
Jac64 (2026-06-23 05:41:15)
Fotokurka:)
|
|
|
Olsztynek 1944 - Pogrzeb generała-pułkownika Günthera Kortena |
|
Neo[EZN] (2009-11-27 21:19:23)
Zapewne. W tym czasie front był na linii Suwałki - Warszawa - Radom - zbliżając się do tych miast dosyć szybko od początku 1944 roku...
|
|
esski (2010-10-23 12:38:50)
A gdzie to cesarz się podziewa? A raczej jego szczątki doczesne.
|
|
Neo[EZN] (2010-10-23 12:45:54)
Na Wikipedii jest napisane \"Obecnie szczątki feldmarszałka spoczywają w kościele św. Elżbiety w Marburgu nad rzeką Lahn w Hesji.\"
|
|
WW (2010-10-23 14:33:35)
I to jest prawda, zaświadczam. Oczywiście Hindenburg nie był cesarzem. Dziwi mnie natomiast przypisanie obiektu do wydarzenia, a nie do punktu geograficznego, szczególnie że powstał kilka lat później niż wydarzenie, do którego jest przypisany.
|
|
Kavikvs (2010-10-23 14:48:33)
Zakładałem ten obiekt w jakieś wiosce. Ktoś to usunął i dodał do I wojny.
|
|
Neo[EZN] (2010-10-23 18:28:33)
Przecież jest dodany do dwóch miejscowości - - nikt niczego nie usuwał :)
|
|
Kavikvs (2010-10-23 18:37:15)
Aha, myśłałem, że Sudwa powinna się pojawić pod zdjęciem.
|
|
WW (2010-10-23 21:05:19)
No właśnie, dlaczego Olsztynek i Sudwa nie pojawiają się pod zdjęciem? I dlaczego w Sudwie nie ma żadnego obiektu ani zdjęcia?
|
|
Neo[EZN] (2010-10-23 21:13:59)
Nie pojawiają się pod zdjęciem ponieważ Sudwa i Olsztynek to PODOBIEKTY obiektu Mauzoleum Hindenburga do którego z kolei przypisane jest zdjęcie. Na stronie nigdy nie pokazywały się wszystkie przypisania do wszystkich podobiektów obiektu do którego przypisane jest zdjęcie.
W Sudwie nie ma tego obiektu ponieważ każdy obiekt oraz zdjęcie może posiadać tylko jedno \"miasto macierzyste\" - można je sprawdzić wchodząc do edycji obiektu lub zdjęcia - w przypadku Mauzoleum Hindenburga jest to Stębark - takie automatycznie się ustawiło kiedy ktoś tworzył przypisania - wzięte zostało z obiektu \"Bitwa pod Tannenbergiem\" - można to zmienić na inne odpowiednim guzikiem w edycji obiektu.
|
|
WW (2010-10-24 12:47:10)
Ha, to ja rozumiem jeszcze mniej. Jeszcze niedawno bowiem obiekt pojawiał się w Olsztynku, ale w Sudwie nie. Teraz nie ma go ani tu, ani tu.
|
|
Cristoforo (2011-03-19 00:57:03)
Wydarzenie przedstawione na zdjęciu nie ma nic wspólnego z Hindenburgiem. To jest państwowy pogrzeb genrała-pułkownika Günthera Kortena zmarłego z ran odniesionych w zamachu na Hitlera jaki przeprowadzono w Wilczym Szańcu.
|
|
Temistokles (2014-01-05 11:58:34)
|
|
yani (2026-06-17 00:54:50)
Korekta przypisania i opisu.
|
|
|
Olsztynek Gospoda "Tannenbergkrug" |
|
tomimaki (2023-02-08 23:16:29)
|
|
Michał. K (2026-06-03 05:38:48)
Min.1938, bo gospoda jest nowa.
|
|
a%3A3%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2212%22%3Bi%3A1%3Bs%3A20%3A%22warmi%C5%84sko-mazurskie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2256087%22%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Ponary%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Ponary to malowniczo położona wieś około 12 km na wschód od Morąga, nad jeziorem Narie. Od niego wywodzi się też pruska nazwa „Ponarien” oznaczająca miejscowość leżącą „nad Nariami”. Pierwotnie była to wieś pruska wzmiankowana w dokumentach po raz pierwszy w 1337 r. W okresie wojen polsko krzyżackich w XV i XVI w. była wielokrotnie pustoszona. W XVI w. Ponary znajdowały się w posiadaniu rodu Behrenreuterów, a następnie von Schoulzów. Od około 1700 do 1945 r. Ponary były własnością rodziny von der Groeben. Rodzina ta posiadała w Prusach liczne majątki i pełniła różne ważne funkcje i urzędy. Z tutejszym pałacem związana jest osoba generała lejtnanta polskich wojsk koronnych, uczestnika odsieczy wiedeńskiej w 1683 r., Fryderyka von Groebena (1645-1712). Brał m.in. udział w bitwach pod Wiedniem i Parkanami, był też dyplomatą polskim i pruskim. Po przejściu w stan spoczynku powrócił do Prus i nabył szereg majątków ziemskich.
Pałac został wybudowany na początku XVIII w., prawdopodobnie na miejscu późnogotyckiego dworu obronnego. W XIX w., ok. 1860 r. dobudowano do pałacu oficynę tworząc wewnętrzny dziedziniec. We wnętrzu pałacu zachowały się schody najprawdopodobniej z przełomu XVIII i XIX w. Na elewacji dwa kartusze herbowe właścicieli majątku z 1743 r. oraz z 1893 r. Po 1945 r. przez wiele lat był tutaj ośrodek wczasowy, obecnie własność prywatna. Przy pałacu znajduje się park, schodzący tarasami do jeziora Narie. Wokół pałacu znajdują się zabudowania podworskie. Najbardziej zwraca uwagę malownicza kuźnia z 1867 r. (obecnie w stanie zawansowanej ruiny) oraz dawna wozownia (obecnie mieszkania).
Za:
więcej 
|
proszę czekać...
|