| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 161 Katowice Szopienice Północne – Chorzów Stary
0km
000m
2km
048m
6km
152m
8km
119m
8km
860m
12km
126m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linia kolejowa nr 161 Katowice Szopienice Północne – Chorzów Stary

Zbudowano: 1868
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
mag
 
Lokomotywa przesłoniła widok - można było przeczekać...
2014-09-07 21:42:53 (11 lat temu)
Miroslaw2
 
+2 głosów:2
a mi się podoba tak jak jest
2014-09-07 23:17:16 (11 lat temu)
do mag : Jak zrobię inne to podmiene.
2014-09-07 21:49:16 (11 lat temu)
Gaj777
 
+5 głosów:5
do Eugeniusz S.: Nie podmieniać. To ma być zdjęcie przejazdu, a skoro tak najlepiej żeby był z pociągiem! Budynek w tle spokojnie może być tematem innego zdjęcia :)
2014-09-07 22:28:20 (11 lat temu)
mag
 
+1 głosów:1
do Gaj777: Nie chodzi tu o budynek (budynki) a o przejazd, którego na zdjęciu nie widać. Można wnioskować, że tematem fotki jest 311D.
2014-09-07 22:38:00 (11 lat temu)
Kanfis
 
+1 głosów:1
do Gaj777: moim zdaniem podmieniać! to przejazd ma być bohaterem zdjęcia a nie lokomotywa
2014-09-07 22:39:33 (11 lat temu)
Gaj777
 
+5 głosów:5
do Kanfis: A moim zdaniem mamy uwieczniać nie tylko nieruchomości, ale ogólnie nasze miasta i wsie. Szczerze mówiąc, za kilkadziesiąt lat widok tego szlabanu, lokomotywy i czekających samochodów będzie dużo ciekawszy niż samych torów w asfalcie.
2014-09-07 22:53:36 (11 lat temu)
mag
 
+2 głosów:2
do Gaj777: ... a cały kunszt w tym by było widoczne jedno jak i drugie.
2014-09-07 23:14:07 (11 lat temu)
fck
 
+1 głosów:1
do Gaj777: A mnie niesamowicie zaciekawił biały Peugeot 205F Fourgonette! Rzadki okaz, wyprodukowano niewiele egzemplarzy, a w Polsce to już w ogóle takowego ze świecą szukać!
2015-09-20 09:44:47 (10 lat temu)
Gaj777
 
do mag : Ja tam tory widzę ;)
2014-09-07 23:41:11 (11 lat temu)
huling
 
Marek - to nie jest wąskotorówka. To jest szeroki tor, a ulicy Głowackiego? za nim jeszcze nie ma. Są nawet szlabany.
2018-03-25 23:54:07 (8 lat temu)
do huling: Cześć!
Ja piszę o tym torze co leci górą.. Tuż przed chłodnią ;)
2018-04-07 20:15:15 (8 lat temu)
huling
 
do Marek Stańczyk: Cześć. Na te zdjęcie zwrócił mi uwagę mój znajomy. On zrozumiał, że te pierwsze tory, to właśnie wąskotorówka. Tak się jakoś nim zasugerowałem, że nie zwróciłem uwagi na kolejkę na pomoście.
2018-04-07 21:57:26 (8 lat temu)
Dana
 
Nie znalazłam obiektu "Dworzec kolejowy", więc nie wiem, czy to nie dubel. Przypisałam na razie do stacji kolejowej Siemianowice.
2017-08-30 17:08:09 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Może to jego pierwsze zdjęcie na FP. Wg www.bazakolejowa.pl obiekt nie istnieje.
2017-08-30 17:20:04 (8 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
W polskiej terminologii fortyfikacyjnej jest nazywany "bunkrem typu ołówek", w niemieckiej zaś "ein mann bunker splitterschutzbauten". Pełnił on funkcje obserwacyjne i wartownicze. Nazywany był też złośliwie garnkiem Kocha, ponieważ podobne schrony produkowała rodzina Ericha Kocha, gauleitera Prus Wschodnich. Był bardzo popularny w czasie wojny, ustawiany w różnych miejscach, które były uważane przez władze wojskowe za punkty strategiczne. Można je było zobaczyć przy ważnych urzędach, portach, stoczniach, zakładach przemysłowych, koszarach wojskowych.
2019-05-04 01:00:20 (7 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Przejazd przy obecnej ulicy Fitznerów.
2020-12-13 15:09:39 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Stacja Siemianowice Wąskie - widok od Starej Katowickiej w kierunku wschodnim, po lewej huta Jedność.
2021-07-10 07:42:33 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
To jest źle przypisane.
2021-12-04 23:07:37 (4 lata temu)
do ritterswalder: Obawiam się, że jeśli już, to stacja Siemianowice Śląskie ;)) Obiekt takowy istnieje, zmieniam przypisanie.
2022-01-02 19:13:48 (4 lata temu)
do ritterswalder: Prosimy "kolejarzy" o założenie obiektu .
2021-12-04 23:52:43 (4 lata temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Stacja wąska a nie normalnotorowa.
2022-01-02 22:38:28 (4 lata temu)
do ritterswalder: A.... oki, nie zwróciłem uwagi. ;)
2022-01-03 05:54:50 (4 lata temu)
Stacja Siemianowice Wąskie - widok od Starej Katowickiej w kierunku wschodnim.
2021-12-04 08:01:54 (4 lata temu)
do ritterswalder: Kto potrafi założyć obiekt kolejowy ?
2021-12-04 14:18:46 (4 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: To powinno być tu
2021-12-04 21:15:03 (4 lata temu)
Przypisałem do budynku nastawni, uzupełniłem opis.
2022-01-02 18:49:19 (4 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Jak się spotkamy, ja stawiam :-)
2022-01-02 19:29:52 (4 lata temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : :-))
2022-01-02 19:38:39 (4 lata temu)
T.D.M.
 
Autobus to chyba San H100A. Może pekaes do Częstochowy.
2023-03-09 20:18:01 (3 lata temu)
T.D.M.
 
Na dawnym peronie widoczny niemiecki schron wartowniczy.
2023-03-22 19:08:52 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Linia kolejowa nr 161 Katowice Szopienice Północne – Chorzów Stary - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 161 Katowice Szopienice Północne – Chorzów Stary w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet