| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 190 Bielsko Biała Główna - Czeski Cieszyn (Český Těšín)
0km
000m
1km
516m
3km
366m
5km
336m
7km
242m
10km
771m
12km
470m
14km
774m
18km
653m
22km
186m
24km
836m
24km
900m
28km
488m
30km
035m
32km
637m
36km
228m
38km
622m
40km
181m
41km
000m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linia kolejowa nr 190 Bielsko Biała Główna - Czeski Cieszyn (Český Těšín)

Zbudowano: 1888
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2021następna
308_Banan
 
+4 głosów:4
Do lat 90 w miejscu kawiarni znajdowała się poczekalnia i czytelnia dworcowa, pracowała tam moja mama ponad 20 lat. Pamiętam dwa olbrzymie piece kaflowe które się tam znajdowały oraz kantorek w którym wypożyczało się gazety. Żal serce ściska gdy patrzę w jaką ruinę popada cieszyński dworzec a pamiętam jak kiedyś tętnił życiem i ilu ludzi tam pracowało.
2011-12-25 16:02:03 (14 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
To se ne wrati - trzeba by rzec, niestety.
2011-12-26 19:22:22 (14 lat temu)
czesil
 
Świetlica dworcowa? Coż to takiego?
2011-12-28 15:58:38 (14 lat temu)
Stenek
 
A bo też o tą kolej nie miasto nie umie zadbać, ciekawe, że w Czechach już w PRL jeździły takie małe szynobusy, a u nas ciągle się nie da i nie da i tak bez końca. Trasa do Skoczowa, Ustronia czy Wisły byłaby w lecie nie lada atrakcją, tylko to trzeba by jakoś atrakcyjnie zorganizować!
2012-08-31 21:53:54 (13 lat temu)
stoik
 
przy moim jakże przepięknym zdjęciu z 2011 roku. stan sprzed remontu. dopóki nie uzyskamy bezpośredniego połączenia z Bielskiem Białą ten dworzec kolejowy jest pozbawiony większego sensu. Howgh :) nie wierzę zbytnio w spiskowe teorie, ale komuś ewidentnie zależy, żeby takie połączenie nigdy nie powstało. tam jest jedynie kilkanaście kilometrów torów do remontu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-03-06 16:41:04 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do czesil: Azyl dla zbłąkanej młodzieży szkolnej dojeżdżającej na lekcje pociągiem.
2011-12-28 20:31:34 (14 lat temu)
stoik
 
do stoik: jedna z przepięknych opowieści Stoika. wiecie, dlaczego w okolicach Pogórza linia tak malowniczo się kręci ? Czytałem, że ceny wykupu gruntów chłopskich były bardzo atrakcyjne. Więc zamiast zrobić prosto zrobili tak jak zrobili :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-03-06 16:55:13 (rok temu)
Dana
 
Przypisałam do widokówek.
2026-05-31 08:06:28 (27 dni temu)
ALE wybucha.
2025-08-04 13:17:01 (10 miesięcy temu)
do PLD_2017: Witam, tak ciekawości zapytam...co robiś tą ilością pobranych zdjięć z Cieszyna ? Niejest to zabronione, ale poprostu mnie to zdziwilo....
2025-08-08 16:59:01 (10 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Osobiście to bym wywalił te, które się nie nadają, a resztę zostawił. A to akurat cenne zdjęcie.
2025-08-08 21:41:48 (10 miesięcy temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
Datacja do ujednolicenia z
2025-10-21 20:18:53 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do verbensis: Ok, poprawilem na podstawie zalinkowanego, bo jednacze, datowanie jest Danky specialnoścz ☺ Dzięky za uwage...
2025-10-21 21:11:57 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Teraz jestem pewien, to jest Dworzec kolejowy.
2021-05-17 19:14:34 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1919, czerwiec.
2025-08-05 21:11:14 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-08-05 21:18:09 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Coś mi sie wydaje źe to jest Dworzec kolejowy....
2021-05-17 19:12:20 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Wizyta gen. Hallera (w centrum, z czarną opaską na mundurze - żałoba po śmierci brata poległego w styczniu 1919) w Cieszynie, 12 czerwca 1919.
2025-08-05 21:10:28 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Ok, to jest argument do niepokonania ☺
2025-08-05 21:20:17 (10 miesięcy temu)
stoik
 
ostatnio mnie stamtąd wyprosili. niezbyt przyjemna obsługa. nie chciałem się wdawać w niepotrzebne sprzeczki słowne. ale zatrudniają tam idiotów. Było minus 6 chciałem się ogrzać. Całkowity brak empatii oraz kompetencji w tym co się robi .Pochodźcie sobie nieco mądraki po polu to zobaczymy. Stosowane darmozjady. Sorry. nie mogę ich określić w cieplejszych słowach.Najpiękniejszy dworzec w Polsce nie najpiękniej wypada. Toaletę można opracować byle czym, ale nad wszystkim czuwają oczy kamer. Przywróćcie mi pociąg do Bielska, stosowane nieroby. Naród tego potrzebuje. Młodzież szkolna. A nie że - lokalni przewoźnicy prosperują. Osobiście nic mnie to nie obchodzi, ale na braku bezpośredniego połączenia Cieszyna z Bielskiem cierpi całe mnóstwo ludzi..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-03-07 15:57:10 (rok temu)
stoik
 
Przepraszam, że się tak rozpisałem. opowiem Wam jak za dawnych czasów rozpędzał się pociąg z Cieszyna do Bielska. w porywach osiągał prędkość 25 km/h. w sumie jazda trwała ponad 1.30. A często dłużej. Kto jechał ten wie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: pociąg
2025-03-07 16:11:22 (rok temu)
stoik
 
do stoik: dobra wiadomość dla podróżnych. co prawda rozkład jazdy jest tak zrobiony, żeby nikomu za cholerę nigdy nie udało się trafić, to podobno 2 razy dziennie jeżdżą pociągi do Katowic. celowo są słabo oznakowane, żebyście jeździli busami :)
2025-03-07 17:45:03 (rok temu)
Dana
 
Przejazd kolejowy przez ulicę ...... ?
2025-05-19 16:45:55 (rok temu)
do Dana : Bobrecką ?
2025-05-19 16:57:06 (rok temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do Dana : Widoczna na zdjęciu uliczka na pewno nie jest Zamkową. Jest nie dalej niż 100 - 150 metrów od widocznego budynku dworca kolejowego. Zamkowa jest sporo dalej. Patrząc na mapę satelitarną nie ma ona odniesienia do stanu współczesnego. Wydaje się, że jest to trakt dziś nieistniejący. Może to być przedłużenie chodnika biegnącego od ulicy Jana Michejdy rejon Placu J. Londzina pomiędzy klasztorem Bonifratrów a Kościołem św. Trójcy w kierunku dworca kolejowego i łączącego się z Czarnym Chodnikiem. Pod linkiem odręcznie, na szybko zaznaczone w kólku domniemane miejsce wykonania fotografii w 1905 roku.

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-05-19 17:28:33 (rok temu)
Dana
 
do da signa: To chyba z drugiej strony ... , myślałam raczej o Zamkowej (z oceną dystansów na zdjęciach mam problem).
2025-05-19 17:03:55 (rok temu)
do Dana : Wychodzi na to, że ja też :)
2025-05-19 17:11:44 (rok temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do paulus60: po prawej widać fragment dworca kolejowego Teschen Boberthal, a ten chodnik i kładka funkcjonowały w czasach, kiedy jeszcze klasztor Bonifratrów posiadał jakieś ogrody po drugiej stronie Bobrówki. widać to na innych zdjęciach.ładna pocztówka Feitzingera i ciekawy znaczek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-19 17:50:21 (rok temu)
do paulus60: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-05-19 18:54:48 (rok temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do stoik: To akurat wiem i napisałem o tym. Dobrze, że uzupełniłeś opis o włości Bonifratrów. Dziś Leroy i hotel Liburnia na łące za kładką stoją.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-05-19 17:55:21 (rok temu)
do paulus60: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-05-19 18:27:55 (rok temu)
Dana
 
do paulus60: Czyli zdjęcie mogło być zrobione gdzieś z ogrodu za przedszkolem C
2025-05-19 18:30:31 (rok temu)
stoik
 
do paulus60: sam chciałeś. podobno za dożo gadam nieistotne. jak moja rodzina mieszkała na Browarze - nie chcę nikogo skłamać. ale najpierw zbudowano szkołę. w czasie kiedy tam były szczere pola. a ja miałem przyjemność mieszkać w bloku Moniuszki 15. jeden z pierwszych, jakie powstały. po kolei Wam mogę powiedzieć, jak lecieli z zabudową. jak budowali pierwszy wieżowiec, byłem w drugiej klasie podstawówki. Dana - każde zdjęcie bezcenne. tu się wychowałem. i mam nadzieję, że to na temat. Mama chodziła z Browaru do szkoły przez górkę zwaną Miłosiery. Tak się niegdyś nazywały Siostry Elżbietanki. Od Dobrych Sióstr. Nie było drzew tylko pola uprawne. Tyle z moich rodzinnych wspomnień. Miłosiery były całkiem łyse. Hej. Mam nadzieję, że napisałem coś mądrego :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-19 18:45:09 (rok temu)
do Dana : Mniej więcej tak, choć nieco bardziej na wschód.
2025-05-19 18:59:05 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do paulus60: Dzięki za podpowiedzi :) Może zerkniesz jeszcze na opis pod zdjęciem?
2025-05-19 19:25:11 (rok temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do Dana : Opis generalnie w porządku, bo faktycznie fotograf miałby za plecami English Learning Academy Paul Brooks, choć nie w bezpośredniej bliskości. Wg mojej oceny fotograf stał między Czarnym Chodnikiem a torami kolejowymi mniej więcej w linii gabinetu weterynaryjnego Numsen przy ul. Michejdy 2.
2025-05-19 19:39:52 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do paulus60: Pozwoliłam sobie umieścić Twoje sfornułowanie w opisie - dzięki :)
2025-05-19 19:56:05 (rok temu)
stoik
 
do paulus60: nie wiem, jak się podaje namiary GPS ( zapomniałem ) ale dokładnie są to okolice dwóch ławek w dolnej części parku św. Trójcy, w okolicach kamery miejskiego monitoringu. to jakieś 200 m od ul. Michejdy. możecie mi wierzyć, codziennie tamtędy przechodzę :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-20 22:47:32 (rok temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do Dana : C.p.p.m.s. 😀
2025-05-19 20:04:52 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
To jest konsola latarni nie wiaty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-11-03 10:11:36 (7 miesięcy temu)
Stenek
 
moim zdaniem to wysięgnik latarni gazowej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dfdff
2026-01-16 22:27:38 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Chyba nie, po pierwsze, tu widać źe słup i konzola są w jednej osi i podrugie ten sam rodzaj zdobienia glowicy jest widoczny na słupku i po trzecie, wiem źe to wiata wyjścia z peronów byla spora konstrukcjia, niestety zdjięcia przeminely z wiatrem ☺☺☺ przypadkowe naświetlenie tej wiaty bylo zamocowane do konstrukcji wiaty. Tu widać wiate od strony peronów i tu fragment tego zadaszonego wyjścia od strony ul.Dworcowej-po prawej
2025-11-03 14:26:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-03 18:05:00 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Ok, toco podaleś jako czegoś niewyraźnego jest ujięcie budynku od południa, i ja napisalem w opise źe to jest od północy ☺☺☺
2025-11-03 18:26:35 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-05 18:57:46 (7 miesięcy temu)
Dana
 
Może z czasem da się uściślić datowanie ...
2026-03-22 11:35:30 (3 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-24 15:50:07 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
210 Dyskusji (ostatnia 27 dni temu)
Ogólny widok z ul. Dojazdowej na przejazd kolejowy. Widoczna jednoska motorowa 814 Czeskich Koleji (České Dráhy) w drodze do staciji Cieszyn.
Widok na jednostkę motorową 814 pędzącą do stacji kolejowej Cieszyn, na drugim planie widok na szlabany przejazdu kolejowego przy ul. Zamkowej.
1905
-
2016
1905
-
2016
2016
-
2018
2016
-
2020
2019
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2021
2020
-
2021
Linia kolejowa nr 190 Bielsko Biała Główna - Czeski Cieszyn (Český Těšín) - obiekty i wydarzenia
28,488
24,900
28,488 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet