| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 142 Katowice Ligota – Tychy
0km
757m
1km
836m
1km
840m
2km
800m
5km
236m
8km
344m
8km
874m
12km
247m
15km
172m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
† Festung
 
+2 głosów:2
Oczywiście, stacja kolejowa należy pisać wielką literą, jakżeż by inaczej!
2013-02-17 23:48:26 (13 lat temu)
2015-07-07 00:04:21 (10 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-07-07 00:04:23 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Bocznice kolejowe stacji Opole Wschód
2015-10-12 18:43:57 (10 lat temu)
Pozostając w temacie przesiedleńców: fragment z dziennika jednego z księży z Czarnowąs: "Kwiecień, 24, 1945 rok. W drodze do miasta spostrzegłem kilka dużych obozów, rozmieszczonych wzdłuż nasypu kolejowego. Mówi się, że żyją w nich Polacy z Ukrainy, których zmuszono do podążania za Rosjanami. Nikt się o nich nie troszczy. Niemiecki ksiądz, który dobrze mówi po polsku, odprawia dla nich nabożeństwo w każdą niedzielę. Powiedział mi, że to dobrzy, biedni ludzie, którzy zostali wywiezieni ze swoich domów."
2015-10-12 19:37:37 (10 lat temu)
foxi
 
2015-10-25 21:28:52 (10 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1
Opis: Lipiec 1945, Ligota k/Katowic, Polska. Repatriacja Polaków z ZSRR - 9-dniowy postój transportu repatriacyjnego ze Stanisławowa, życie na torach. Fot. Stanisław Bober, kolekcję udostępniły Danuta Mordal i Ewa Szafrańska; zbiory Ośrodka KARTA Sygnatura: OK_018921
2015-10-26 17:34:32 (10 lat temu)
To skoro to Opole, to czemu przypisane do Katowic w Ligocie ?
2021-04-18 10:06:36 (5 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Dzięki, poprawione :)
2015-10-12 19:33:48 (10 lat temu)
do ireneusz1966: Opole było fałszywym tropem, jak dowiódł Oderstr.
2021-04-18 10:14:28 (5 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Bocznice kolejowe stacji Opole Wschód
2015-10-12 18:43:25 (10 lat temu)
foxi
 
2015-10-25 21:28:17 (10 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1

Opis: Lipiec 1945, Ligota k/Katowic, Polska. Repatriacja Polaków z ZSRR - 9-dniowy postój transportu repatriacyjnego ze Stanisławowa. Na zdjęciu wewnątrz wagonu pierwsza od lewej: Maria Bober (żona Stanisława Bobera, autora zdjęcia), na jej kolanach 3-letnia córka, Danuta Bober (obecnie Mordal), obok siedzi Helena Loreth. Przed wagonem od lewej: Zbigniew Loreth, Irma Loreth (wyżej na schodkach), Edmund Loreth (niżej na schodkach) i Karol Hanka z Alicją Loreth na kolanach. Fot. Stanisław Bober, kolekcję udostępniły Danuta Mordal i Ewa Szafrańska; zbiory Ośrodka KARTA Sygnatura: OK_018919

2015-10-26 17:33:24 (10 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Dzięki, poprawione.
2015-10-12 19:34:43 (10 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Ostatnie chwile wiaduktu, wkrótce zostanie zburzony:
2024-09-30 20:01:46 (rok temu)
Cesta Silesia
 
+3 głosów:3
ten budynek z prawej , stoi do dziś
2018-11-01 17:00:49 (7 lat temu)
hopkins
 
@Cesta Silesia. Który budynek? Z tych widocznych na zdjęciu możliwe, że stoi tylko ten ledwie widoczny na prawo od starej wieży ciśnień.
2026-01-29 14:59:09 (4 miesiące temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
odetnij kawałek z lewej bo samochód zrobił się trochę zygzakowaty :)
2018-05-04 04:24:00 (8 lat temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1
Mógłby ktoś niestety zmienić mu status na nieistniejący? Wyburzony od dwóch lat
2020-05-02 02:44:10 (6 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do Milena Sontowska: Zmieniłam status :)
2020-05-02 03:58:33 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Wózek dla Tereski ☺
2021-04-17 18:28:04 (5 lat temu)
TW40
 
do vetinari: ;-)
2021-04-17 22:40:21 (5 lat temu)
Kiedyś ten przystanek nazywał się "OCHOJEC" (Piotrowice-Ochojec?), i tylko pociągiem można było dojechać do Ochojca z Katowic.
2021-12-25 13:04:20 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Piotr1941: Nazwy oficjalne: Ochojetz, Ochojec, Katowice-Ochojec i Stalinogród-Ochojec. Nazwa Piotrowice-Ochojec nie była nigdy w oficjalnym użyciu.
2021-12-25 18:23:42 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Dzięki. Nie byłem pewny nazwy w czasie gdy Ochojec i Piotrowice były jedną gminą przed przyłączeniem ich do Katowic. Dlatego dałem pytajnik.
2021-12-25 19:04:00 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Warto by bylo przypisać teź do linii kolejowej.....
2024-10-14 19:14:13 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Nadal niejest pozrzątane...wiadukt znika i panowie z regionu nadal mają w nosie....
2024-10-15 18:41:53 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Masz przypisane ale jo nie jest kolejorz ino pasażer .
2024-10-16 09:52:40 (rok temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Linia kolejowa nr 142 Katowice Ligota – Tychy - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 0,757
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet