| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 322 Czeski Cieszyn (Český Těšín) - Frydek-Mistek (Frýdek-Místek)
129km
002m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linia kolejowa nr 322 Czeski Cieszyn (Český Těšín) - Frydek-Mistek (Frýdek-Místek)

Zbudowano: 1888
Opisywana linia kolejowa powstała w 1888 r. i pierwotnie była integralną częścią składową tzw. Kolei Miast Śląskich i Galicyjskich. W 1920 r. w wyniku podziału Śląska Cieszyńskiego pomiędzy Polskę i Czechosłowację linia ta została przecięta granicą państwową. Odtąd dzieli się na część polską i czeską. Linia polska posiada nr 190 , natomiast linia czeska nr 322. Jej zarys historyczny można przeczytać pod tym adresem: .
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567891011następna
Dana
 
+4 głosów:4
Podmiana
2025-01-06 20:36:24 (rok temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
Fotopiesek :)
2017-12-19 21:12:53 (8 lat temu)
Czy napewno warto taką fotkę wstawiać na FP?.
2017-12-19 22:05:14 (8 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
często korzystam z tego skrótu. nie wiem, czy to jest na jakimś zdjęciu, ale niegdyś widniał tam napis o treści "Czeski Cieszyn żąda dostępu do morza". Co może być zaskoczeniem, Czesi posiadali morską flotę złożoną z kilkudziesięciu statków. Ostatnio jeden z nich, a mianowicie masowiec o nazwie Trzyniec został poddany złomowaniu gdzieś w Holandii. Jednostka została zbudowana w Szczecinie i była jak na owe czasy bardzo nowoczesna. Teraz pasjonaci z miasta Trzyniec chcą ocalić jak najwięcej oryginalnego wyposażenia z tego zasłużonego statku. Za GZC :)
2025-03-05 22:12:55 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Marek W : Biedny...aleź sie naczekal :-)
2017-12-19 21:14:44 (8 lat temu)
esski
 
do † marian11: Wrzuć swoje, porównamy czy warto...
2017-12-19 22:07:53 (8 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do † marian11: To jest jedno z mojich pierwszych zdjieć na fotopolska..moźe jest nieostre, ale chyba..go zostawie....I jak znajdzie w swojich zbioorach to zprubuje poprawicz, ale obawiam sie...źe juź nie mam..mialem to zdjiecie na pendrawie..i...jakoś....
2017-12-19 22:11:26 (8 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do † marian11: Warto - dokumentuje stan przed remontem i w zasadzie niczego jej nie brakuje.
2017-12-20 14:39:50 (8 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vetinari: Zawsze możesz awaryjnie ściągnąć to zdjęcie z FP i poprawić i potem podmienić. :) Fakt, że rozdzielczość mniejsza od oryginału, ale zawsze to jakieś wyjście.
2017-12-20 07:59:53 (8 lat temu)
do paulus60: Tego niewzioelm pod uwage... Coś tam pokombinowalem. Mam nadzieje źe teraz jest lepiej. Marian mial racjie, ale kaźdy poczatek jest trudny. Robiac te pierwsze zdjiecia na fotopolska bylem jeścze pod napedem natchnienia, i brakowalo mi wtedy jeścze sporo doświadczeń. Tych pare pieknych lat na fotopolska sa dobra szkola. Nieraz to tu pisalem, to wasze zdjiecia mnie najwiecej nauczili co i jak. Dziekuje.
2017-12-20 09:41:31 (8 lat temu)
stoik
 
do stoik: Stenek ostatnio rzadko się pojawia. Sorry że chwilami za dużo piszę. Pociągnąwszy wątek morski - pierwszy powojenny polski pełnomorski okręt handlowy nazywał się Sołdek. A obecnie jest okrętem - muzeum. O detalach informuje Wikipedia - Stenku. Przy okazji serdecznie Cię pozdrawiam. Ja dla utrzymania życia muszę się ratować farmacją. Ale po 50 roku życia to idzie przyjąć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-03-06 16:29:09 (rok temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
Datacja do ujednolicenia z
2025-10-21 20:18:53 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do verbensis: Ok, poprawilem na podstawie zalinkowanego, bo jednacze, datowanie jest Danky specialnoścz ☺ Dzięky za uwage...
2025-10-21 21:11:57 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Teraz jestem pewien, to jest Dworzec kolejowy.
2021-05-17 19:14:34 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1919, czerwiec.
2025-08-05 21:11:14 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-08-05 21:18:09 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Coś mi sie wydaje źe to jest Dworzec kolejowy....
2021-05-17 19:12:20 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Wizyta gen. Hallera (w centrum, z czarną opaską na mundurze - żałoba po śmierci brata poległego w styczniu 1919) w Cieszynie, 12 czerwca 1919.
2025-08-05 21:10:28 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Ok, to jest argument do niepokonania ☺
2025-08-05 21:20:17 (10 miesięcy temu)
Generał František Hrabčík (drugi z prawej)
2024-11-21 19:29:40 (rok temu)
Generał Tadeusz Malinowski, w centrum kadru.
2024-11-21 19:28:17 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Trzecia niedziela adwentowa, więc dziśaj nam na naszym wirtualnym więńcu adwentowym świecą trzy światelka....☺
2024-12-15 17:52:14 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
To jest konsola latarni nie wiaty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-11-03 10:11:36 (7 miesięcy temu)
Stenek
 
moim zdaniem to wysięgnik latarni gazowej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dfdff
2026-01-16 22:27:38 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Chyba nie, po pierwsze, tu widać źe słup i konzola są w jednej osi i podrugie ten sam rodzaj zdobienia glowicy jest widoczny na słupku i po trzecie, wiem źe to wiata wyjścia z peronów byla spora konstrukcjia, niestety zdjięcia przeminely z wiatrem ☺☺☺ przypadkowe naświetlenie tej wiaty bylo zamocowane do konstrukcji wiaty. Tu widać wiate od strony peronów i tu fragment tego zadaszonego wyjścia od strony ul.Dworcowej-po prawej
2025-11-03 14:26:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-03 18:05:00 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Ok, toco podaleś jako czegoś niewyraźnego jest ujięcie budynku od południa, i ja napisalem w opise źe to jest od północy ☺☺☺
2025-11-03 18:26:35 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-05 18:57:46 (7 miesięcy temu)
Dana
 
Może z czasem da się uściślić datowanie ...
2026-03-22 11:35:30 (3 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-24 15:50:07 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
102 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Linia kolejowa nr 322 Czeski Cieszyn (Český Těšín) - Frydek-Mistek (Frýdek-Místek) - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 322 Czeski Cieszyn (Český Těšín) - Frydek-Mistek (Frýdek-Místek) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet