| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 893 Zabrze Makoszowy - Zabrze Makoszowy Kopalnia
0km
000m
2km
029m
3km
080m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
elot360
 
+1 głosów:1
Przepisałem zdjęcie do obiektu "dworca kolejowego", jak mniemam to właśnie przedstawia ta fotografia
2025-06-01 02:37:39 (rok temu)
4elza
 
do elot360: Tu:

kilka szegółów na temat.
2025-06-01 06:46:18 (rok temu)
Ekhm, sugeruję założyć stację kolejową a nastawnię jako podobiekt do niej...
2009-10-27 12:16:26 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: To nastawnia przy bocznicy do kopalni, przed nią jest kilkanaście równoległych torowisk. Zielonego pojęcia nie mam czy tam dalej jest jakaś stacja (zdaje się że to już jest teren kopalni)
2009-10-27 12:25:48 (16 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Tomasz Górny (Nemo5576): Zabrze Makoszowy Kopalnia to jest stacja PKP na linii Gliwice - Katowice Ligota (nie mylić ze stacją Zabrze Makoszowy która jest następną stacją w kierunku Ligoty).
2009-10-27 15:01:46 (16 lat temu)
Cosiek
 
Zabrze Makoszowy Kopalnia to nie jest mijanka ?
2016-12-15 20:40:40 (9 lat temu)
Eugen będzie wiedział co to za szyb po lewej :)
2011-11-03 10:19:04 (14 lat temu)
Jorg
 
Skip do wyciąganie tylko i wyłącznie urobku. Jazda ludzi, tylko w trakcie rewizji szybu.
2011-11-03 12:01:48 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Tomasz Górny (Nemo5576): To # IV.
2011-11-03 12:11:38 (14 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): To jest szyb IV basztowy wysoki 98 m i głęboki 944 m
2011-11-03 14:22:35 (14 lat temu)
do Jorg: A jak zabudowana jest skipoklatka to służy do jazdy ludzi i urobku.
2011-11-03 14:24:56 (14 lat temu)
Mikrob
 
Wy Byki Wy... :-)
2011-11-03 23:03:49 (14 lat temu)
Tradycyjnie pytanie do Eugena :) Co to za wieża wyciągowa z tyłu?
2011-11-03 10:40:11 (14 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): KWK Makoszowy - Szyb III - jako jedyny tam ma wieżę kozłową (I i II mają wieże z zastrzałem, IV ma maszynę wyciągową na wiezy basztowej).

2011-11-03 11:58:10 (14 lat temu)
Jorg
 
Typowa wieża wyciągowa do jazdy ludzi, materiałowa i urobkowa. Choć urobek wyjeżdżał tzw. skipem, co nie znaczy że kamień czy węgiel nie transportowano takimi szybami. Szyb dwuprzedzialowy.
2011-11-03 11:59:08 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Tomasz Górny (Nemo5576): Przy okazji tu są nieźle opracowane mapy pokazujące lokalizację szybów:
2011-11-03 12:03:33 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Fajne :)
2011-11-03 12:09:45 (14 lat temu)
do Jorg: Przedział A i B głęboki 717m z rząpiem.
2011-11-03 14:31:55 (14 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Fajne, oczywiście niepełne, z założenia nie ma tam na przykład szybów kopalń rudnych, a z braku informacji wielu zlikwidowanych szybów (choćby KWK Łagiewniki).
2011-11-03 14:36:44 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+2 głosów:2
Wyburzona. Prawdopodobnie w tym miesiącu.
2022-04-22 23:09:55 (4 lata temu)
mar
 
+2 głosów:2
O!!! Piotr już po urlopie:))
2021-11-16 18:27:28 (4 lata temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
do mar: Szef nie chciał dać dłuższego urlopu
2021-11-16 20:58:32 (4 lata temu)
mar
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : :))
2021-11-16 21:07:42 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Do remontu ? Chyba go całkiem rozebrali.
2022-02-12 20:31:50 (4 lata temu)
do ZPKSoft: "Na miejscu starego wiaduktu wykonany zostanie nowy o konstrukcji prefabrykowanej. Odtworzony zostanie nasyp, nawierzchnia drogowa oraz ciągi pieszo-rowerowe. Koszt całej inwestycji to 9,26 milionów złotych. W 2021 roku Zabrze otrzymało na ten cel dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej w kwocie 3,82 milionów złotych." Za:
2022-02-12 21:09:58 (4 lata temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Dopisałem zdjęcie do nowoutworzonego obiektu "posterunku", który znajduje się w centralnej części kadru
2025-06-01 01:23:09 (rok temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do elot360: Dzięki
2025-06-01 10:33:39 (rok temu)
Piotr czy wiadukt już jest oddany do ruchu?
2024-01-25 18:58:13 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: Miał być oddany w listopadzie 2013, przesunięto na marzec br.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2024-01-25 19:15:00 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Linia kolejowa nr 893 Zabrze Makoszowy - Zabrze Makoszowy Kopalnia - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 893 Zabrze Makoszowy - Zabrze Makoszowy Kopalnia w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet