| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 180 Dorota - Mysłowice Brzezinka
2km
722m
4km
476m
8km
410m
15km
387m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
elot360
 
+2 głosów:2
Dlaczego w obiekcie jest zaznaczony że "nie istnieje" skoro sama stacja ma się świetnie? Widzę w opisie treść że budynek stacyjny wyburzono w 2016 roku, rozumiem jakie szły za tym intencje. Czy w takim wypadku budynek dworca nie powinien być osobnym obiektem i tam winna być informacja że jest on zrównany z ziemią?
2024-09-19 01:59:02 (rok temu)
Zainteresowanym tematem transportu szynowego (kolej, tramwaje) polecam też stronę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2024-09-20 08:06:42 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do elot360: Bo się niektórym wydaje że stacja = dworzec. Innym się też czasem wydaje że stacja = ruch pasażerski.
Co do wydzielenia dworca jako podobiektu stacji - ma sens gdy mamy wiele zdjęć dworca.
2024-09-19 04:51:50 (rok temu)
4elza
 
do elot360: Skorygowałam status obiektu, aczkolwiek mam wątpliwości czy istnieje w tej formie, jako że nie pełni już funkcji stacji i nie zatrzymują się tam żadne pociągi. Co do budynku dworca, to owszem mamy jego podobiekt (b111195) z siedmioma zdjęciami i datą likwidacji (wprawdzie niewłaściwą, co właśnie skorygowałam i uzupełniłam opis). Natomiast nie bardzo rozumiem jakie intencje masz na myśli...
2024-09-19 06:44:45 (rok temu)
elot360
 
+4 głosów:4
do 4elza: To czy dany obiekt jest stacją nie zależy od tego czy zatrzymują się przy nim pociągi czy nie. Jaką rolę spełnia dany punkt eksploatacyjny zależy tylko i wyłącznie od jego infrastruktury, zresztą przecież stacje techniczne też są stacjami a nie uświadczysz tam nawet peronów :P Zapewniam cię że ten obiekt jest i będzie stacją tak długo, dopóki ktoś nie zlikwiduje wszystkich torów głównych dodatkowych (Albo nie zaora wszystkich torów całkowicie, kto wie, życie jest zagadką).

PKP PLK oferuje bardzo fajne narzędzie, w którym można między innymi zobaczyć mapę punktów eksploatacyjnych na sieci PLK: Trzeba tylko zaznaczyć odpowiednią warstwę bo nie wyświetla się ona domyślnie. Dzięki temu można rozwiać wszelkie wątpliwości jaką rolę spełnia dany obiekt.

Ostatnio przejrzałem spis podobiektów dla LK1 i zmartwiło mnie że mnóstwo przystanków osobowych nazwane jest stacjami. Ja bym chętnie poprawił co nieco ale nie mam do tego odpowiednich uprawnień :(
2024-09-19 09:13:15 (rok temu)
do 4elza: A pociągi się tam zatrzymują:
2024-09-19 22:31:43 (rok temu)
do elot360: Tak, sporo jest do poprawiania nie tylko na LK1. Może doraźnie wskazałbyś tu w komentarzu, o które obiekty chodzi, wtedy poprawię bez dodatkowej weryfikacji. Chyba że niektóre z nich zostały zdegradowane, wtedy jako nazwę dawną należałoby podac stację.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-09-19 21:58:21 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do elot360: Wydawało mi się, że zależy...
Definicja normatywna:
"Stacja, kolejowa, posterunek zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny dodatkowy, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć jazdę, krzyżować się i wyprzedzać, zmieniać skład lub kierunek jazdy lub swój skład".
_____________________________________________________________________________________________________________
rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 lipca 2005 r. w sprawie ogólnych warunków prowadzenia ruchu kolejowego i sygnalizacji
Miejsce publikacji: (Dz. U. z 2015 r. poz. 360, z późn. zm.)
2024-09-20 07:18:21 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Nie wiem czy masz konto na Semaforku, który w związku z nagonką na mikoli trochę ograniczył swoją dostępność, natomiast tam masz wykazy punktów eksploatacyjnych dla poszczególnych linii kolejowych i jest wymienione jaką rolę ma dany punkt. Jest też wspomniane jeśli był on w przeszłości stacją, podg czy czymkolwiek innym oprócz bycia samym przystankiem osobowym


Nie są to treści widoczne dla niezalogowanych, jeśli możesz to polecam założyć sobie konto (Duża skarbnica wiedzy kolejowej)
2024-09-20 10:33:45 (rok temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: No to ok, już wcześniej zmieniłam status.
2024-09-20 07:14:58 (rok temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do 4elza: Zależy od infrastruktury kolejowej - zapis rozporządzenia o tym wspomina. Pociągi mogą się rozpoczynać bieg, kończyć, zatrzymywać się ale nie muszą ... :)
2024-09-20 08:12:58 (rok temu)
elot360
 
do 4elza: Pociąg nie musi być pasażerski, a na stacji w Brzezince jak najbardziej można się krzyżować, wyprzedzać albo zmieniać kierunek jazdy (Co było nawet wykorzystywane przez osobówki w dniu 14 grudnia 2022, gdy doszło do awarii sieci trakcyjnej na szlaku z Mysłowic do Jęzora). Przypominam że techniczne możliwości nie zawsze oznaczają że są one ciągle wykorzystywane w praktyce (Np z powodu znacznie ograniczonego ruchu na danym szlaku względem stanu sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu lat), ale to nadal nie odbiera stacji jego statusu.

Jaworzno Ciężkowice, Dulowa czy Rudawa były kiedyś stacjami bo miały tory główne dodatkowe i rozjazdy. Dzisiaj są już zwykłymi przystankami osobowymi bo w trakcie modernizacji zlikwidowano dodatkowe tory i rozjazdy, zabudowano tylko nowe perony. Tak samo Balin który kiedyś był posterunkiem odgałęźnym bo miał rozjazdy w układzie trapezu które pozwalały zmieniać tor we wszystkich kierunkach (Np celem wyprzedzenia innego pociągu albo w innych sytuacjach awaryjnych). Tutaj także doszło do likwidacji i degradacji statusu punktu eksploatacyjnego
2024-09-20 10:31:38 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Nie raz korzystałem z tej strony, zwłaszcza, że tam jest wiele schematów układów torowych stacji, ale ostatnio może rok temu. Nie wiedziałem o zmianach.
2024-09-20 20:29:55 (rok temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Widok z obecnej ulicy Orląt Lwowskich w Sosnowcu w kierunku północnym. Pierwszy wiadukt to linia kolejowa Katowice-Kraków, a drugi kolei piaskowej.
2021-12-01 13:31:17 (4 lata temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Skorygowałem opis oraz przypisanie fotografii. Na zdjęciu nie widzimy LK133 tylko LK134 (LK133 w Szczakowej odbija na północ do Dąbrowy Górniczej). Dopisałem też obiekt LK180, której wiadukty znajdują się dosłownie na pierwszym tle (LK134 znajduje się "za nimi"). Przeniosłem też znacznik Kolei Piaskowej na właściwy wiadukt (W tle KP222 i KP201).

Edit: No i jeszcze obiekt wschodniej obwodnicy GOP w ciągu S1, która przebiega pod tymi wszystkimi wiaduktami :P
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2025-07-03 18:09:59 (11 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do elot360: Dziękuję.
2025-07-05 07:17:44 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 11 miesięcy temu)
Linia kolejowa nr 180 Dorota - Mysłowice Brzezinka - obiekty i wydarzenia
poprzednia2,722 2,722
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet