| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 187 Ruda Kochłowice - Ruda Orzegów
0km
000m
1km
880m
4km
267m
5km
223m
5km
323m
5km
450m
7km
500m
7km
668m
7km
097m
8km
938m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Dana
 
Proponuję dopisać to zdjęcie do ul. Dworcowej. Sama nie potrafię.
2016-02-14 06:56:30 (10 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana:)
2021-10-25 09:21:52 (4 lata temu)
augiasz
 
do Dana : Proszę bardzo!
2016-02-14 08:02:34 (10 lat temu)
Podmiana. Zdjęcie zrobione podczas pożaru szybu Schaffgotsch.
2020-04-02 18:11:03 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Warto przypisać także do stacji Ruda Chebzie.
2020-04-02 18:15:57 (6 lat temu)
ciekawe, czy wiata zostala przeniesiona, czy ta istniejaca, to zupelnie nowa konstrukcja
2015-11-23 14:56:53 (10 lat temu)
do Wojtek-SRS: Tej wiaty niema była tylko do jednego toru przed rozbudową.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2015-11-23 15:36:01 (10 lat temu)
do Eugeniusz S.: wiem, ze jej tam nie ma, ale zastanawialem sie, czy istniejaca na peronie, to ta sama, czy calkiem inna.
2015-11-24 14:53:21 (10 lat temu)
Dana
 
do Eugeniusz S.: Natrafiłam na pocztówkę ze stemplem 19.11.1909.
2022-08-13 08:12:28 (3 lata temu)
do Wojtek-SRS: Inna, obecna ma słupy w osi wiaty. Tu są dwa rzędy słupów.
2022-08-14 13:55:27 (3 lata temu)
w zyciu nie wiedzialem, ze taki dworzec tam byl
2015-12-31 17:46:53 (10 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Przeniosłem niezidentyfikowanych.
2015-12-31 22:49:12 (10 lat temu)
znalazłem zdjęcie w jednej grupie na fejsbuniu, kto ma może sprawdzić, wygląda na Chebzie jednak
2018-05-24 16:04:04 (8 lat temu)
Moim zdaniem wygląd zgadza się z pocztówką przywołaną przez Petrusa (choć jest na niej budynek od drugiej strony). Czy ktoś mógłby jakoś przekopiować to coś z facebooka? Też nie mam dostępu.
2018-05-24 19:13:25 (8 lat temu)
Wacek
 
+2 głosów:2
Szanowni Panowie - kartkę taką mam od lat kilkunastu i jedyny problem to to, iż jest to litografia - czyli rysunek artysty a nie fotografia - zresztą zobaczcie proporcje budynek - lokomotywa.... Wg moich "badań" z innymi pocztówkami problem jest z zagospodarowanym terenem wokół dworca (jak i z jego umiejscowieniem). Pomocna byłby data zdjęcia, ale z tego co rozumiem: nie mamy jej. Trudno zatem wnioskować, że to własnie on - choć w bryle przypomina ten z pocztówki. Kłopot mam też z kominami - najstarsze kartki pokazują inne wysokości kominów i inne ich ułożenie w kopalni Paweł. Na starej mapie widać zarys peronu (?) przed dzisiejszym rejonem energetycznym - być może pozostałość po wcześniejszym dworcu, który musiałby stać na środku ulicy zabrzańskiej. Może tak mogłoby być - ale w takim razie gdzie te budynki są tutaj? Jeśli ich jeszcze nie ma, to budowano je zaraz za dworcem, a potem na miejsce zburzonego dworca "położono" ulicę zabrzańską? Wg mnie naciągana teoria. Może być też tak, że stał na miejscu nowego - ale to chyba jeszcze bardziej naciągana teoria. No i i jeszcze - przecież ten budynek nie jest mały - po co burzyć duży, żeby wybudować inny - też duży? - nie łatwiej zmienić bieg ulicy? Pozdrawiam.
2018-05-24 23:51:08 (8 lat temu)
może szkody górnicze :)
2018-05-25 02:11:38 (8 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Stary dworzec został rozebrany z powodu rozbudowy stacji Chebzie około 1900 r. Stał na północ od zbiegu ulic Zabrzańskiej i Dworcowej - w jego miejscu są obecnie tory.
2018-05-26 05:06:54 (8 lat temu)
Krzyś_
 
2018-11-09 23:21:39 (7 lat temu)
Wreszcie trafiło na swoje miejsce. Jeżeli na pierwszym planie widać tor tramwajowy wzdłuż ulicy biegnącej łukiem (nie jestem tego pewien) to datowanie po roku 1894.
2018-11-10 14:37:35 (7 lat temu)
To co w miejscu Chebzia na orsipie na osi czasu figuruje jako rok 1880 to jest w rzeczywistości rok 1901 tylko skanowane z innego egzemplarza (wszystkie widoczne budynki są identyczne przy obu datach rocznych). Orsip to bardzo dobry portal ale babole im się zdarzają. Osobiście posiadam egzemplarz kserowany tego arkusza mapy z 1880 tylko gdzieś mi się zapodział wśród papierów.
2018-11-10 15:35:35 (7 lat temu)
Okazuje się że w czeluściach dysku znalazłem parę planów sytuacyjnych sprzed 1901 z archiwalnych akt kolejowych które kiedyś sfociłem. Jakbyś chciał to mogę wysłać na maila.
2018-11-10 15:41:01 (7 lat temu)
do Wojtek-SRS: To nie jest dworzec w Chebziu ten który tam stoi został wybudowany w XIX w.
2015-12-31 20:04:26 (10 lat temu)
Petrus
 
do Wojtek-SRS: Nie mam dostępu, więc nie wiem co tam pokazali, ale to raczej na pewno Chebzie - stary dworzec widać na pocztówce
2018-05-24 18:42:03 (8 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: To można zrobić podobiekt ze znacznikiem.
2018-11-10 12:04:18 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Tak, przypisałem. Na orsip jest mapa z 1883, ale w miejscu stacji nie widać różnic w stosunku do map późniejszych. Ustawię znacznik na podstawie łuku toru tramwajowego - chyba go widzę :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2018-11-10 15:28:53 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Ustawiłem znacznik, czasem go widać, czasem znika. W miarę napływu wiedzy będziemy go pewnie trochę przesuwać.
2018-11-10 15:37:48 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Jasne, chętnie!
2018-11-10 16:11:56 (7 lat temu)
do ritterswalder: moge tez prosic? :)
2018-11-12 23:19:10 (7 lat temu)
Dana
 
do augiasz: Jeśli do niczego - wyrzucaj !
2016-02-14 08:26:12 (10 lat temu)
augiasz
 
do Dana : A może zostawmy, a ktoś kiedyś będzie miał większe i wrzuci? Temat do dyskusji.
2016-02-14 09:28:20 (10 lat temu)
ireneusz1966
 
+1 głosów:1
Ten przy ciężarówce to dworzec Chebzie
2021-11-18 23:08:48 (4 lata temu)
PiotrW
 
No ale co te chorzowskie schody maja wspólnego z dworcem. Wodzowie FP, jaki sens ma umieszczanie tutaj kadrów ze wspólczesnych filmów?
2021-11-19 19:38:49 (4 lata temu)
do ireneusz1966: Na dalszym planie Kopalnia Paweł.
2021-11-19 08:08:15 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do PiotrW: Bo.... istnieje podobiekt

Po drógie, jeźeli dobrze zrozumialem opis, to widoczne schody które wytykaś juź nieistnieją, i po trzecie, zanim ponownie będzieś komuś wytykal drzezge w oku, to spójrz jak dlógo czekamy znaim dodajeś regulaminowi opis swojich zdjęć tak jak naprz. tutaj


2021-11-19 19:49:57 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do PiotrW: Nie istnieją również budynki na peronie st. Chorzów Miasto, kominy stalowni, stalownia. Kopalnia Paweł też nie istnieje...
2021-11-19 22:09:59 (4 lata temu)
PiotrW
 
do vetinari: To mże zaozyć podobiekt.. Pacanów na podstawie kreskówek z Koziołka Matołka
2021-11-19 23:59:33 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do PiotrW: Zapòżno, już jest.
2021-11-20 05:36:52 (4 lata temu)
Urocze te gwiazdki :)
2020-07-26 22:54:14 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do da signa: To jest pozostałość po XV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Śląsku.
2020-07-27 15:03:11 (5 lat temu)
Ja_Q_b
 
60 lat Rudy Śląskiej nie było w 2011...
2021-11-14 07:31:10 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Tu też Star 29,kiosk też na 100% nie z lat 60-tych
2023-09-29 23:15:11 (2 lata temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
do Woj11: hasło niech żyje i zwycięża socjalizm chodziło w mniej więcej 1977
2023-09-29 23:24:33 (2 lata temu)
reden
 
+1 głosów:1
do Woj11: W "Daleko od szosy" (1976) przy kiosku nie ma jeszcze ławki i jest jeszcze bruk przed dworcem. Tu raczej płasko, czyli asfalt.
2023-09-30 18:10:08 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do rdx0: Zdjęcie z linku ma błędna datację. Fryzury pań i ludobójstwo w Wietnamie w 77 były już nieaktualne. Hasło już 1969 wisiało na budynku ZSL
2023-09-29 23:40:16 (2 lata temu)
reden
 
do rdx0: Ochab już w 1956 r. tym hasłem kończył przemówienia.
2023-09-30 17:49:35 (2 lata temu)
Mam do Ciebie pytanie Eugeniszu...ostatnio jest problem z obiektami kolejowymy, i nie tylko...kiedy editor automaticznie przypisuje obiekty linii kolejowych tylko do samej linii kolejowej. Nawed ja niezauwaźylem źe moje zdjięcia z Gdańska są przypisane do ogólnopolskiego podobiektu porty morskie.... Ale zauwaźylem, źe Twoje zdjięcia są przypisywane prawidlowo. Więc moje pytanie..czy zprawdzaś po dodaniu ścieźke przypisań albo podczas dodawania zdjięcia kontrolujeś propozicjie przypisania w editorze ??? Tak z ciekawości pytam....
2025-02-21 20:16:26 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie przypisałem tylko obiekt do stacji.
2025-02-21 20:20:00 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Nie o to mi chodzilo ☺☺☺ Rozumiem źe wlaśnie ten obiekt nastawni ztworzyleś, dla tego jest scieźka przypisań ok...
2025-02-21 20:22:03 (rok temu)
Pokaż na mapie
19 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Linia kolejowa nr 187 Ruda Kochłowice - Ruda Orzegów - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 187 Ruda Kochłowice - Ruda Orzegów w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet