starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Nie wiem co to za model tramwaju do szlifowania więc obiektu nie zakładam.
2017-05-24 12:54:45 (9 lat temu)
WINDHOFF Bahn- und Anlagentechnik GmbH
2017-05-24 13:16:04 (9 lat temu)
2017-05-24 13:27:41 (9 lat temu)
Moim zdaniem takie przyporządkowywanie do konkretnego budynku jest bez sensu.
Na zdjęciu jest ulica Jana Pawła II.
2017-05-24 16:19:34 (9 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+2 głosów:2
do yani: Pozostanę jednak przy takim przypisaniu budynku, chyba, że ma inny numer niż podałem.
2017-05-24 18:35:24 (9 lat temu)
yani
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Numer budynku jak najbardziej się zgadza. Ale skoro jest scieżka - "Warszawa › Komunikacja miejska w Warszawie › Tramwaje w Warszawie", to chyba tematem zdjęcia nie jest budynek, a tramwaj na konkretnej ulicy, w tym przypadku - JPII.
2017-05-24 23:05:08 (9 lat temu)
do yani: Przypisanie do budynku jest jak najbardziej sensowne, bo zdecydowanie zajmuje on w kadrze najwięcej miejsca. Ulicy widać zaś niewiele, choć od biedy i do niej można to zdjęcie przypisać - z racji przyjęcia zasady przypisywania pojazdów komunikacji, zarówno do modelu (lub ogólnego worka "tramwaje / autobusy / etc. - jeśli nie ma utworzonego obiektu z konkretnym modelem), jak i do miejsca jego sfotografowania (najczęściej ulica, ale może to być także obiekt typu budynek, pętla, czy zajezdnia etc.).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2017-05-24 23:22:17 (9 lat temu)
do yani: Przypomnę, iż wedle niepisanego regulaminem wieloletniego zwyczaju przypisujemy zdjęcia jak tylko da się "najciaśniej". Jaki sens mam dopisywanie tego zdjęcia do całej, długiej ulicy, gdy widać na nim jedynie blok pod numerem 117.
2017-05-24 23:23:41 (9 lat temu)
maj
do yani: Tramwaj nie musi być przypisany do ulicy której tu za wiele nie widać , przypisanie "bonczka" prawidłowe, główny temat to budynek i tramwaj a idąc Twoim tokiem myślenia to przypisując do budynku należałoby za każdym razem przypisać i do ulicy, w tym wypadku niekoniecznie.
2017-05-24 23:30:30 (9 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+1 głosów:1
Zmieniłem opis - mam nadzieję, że zadowoli wszystkich.
2017-05-25 10:07:37 (9 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup:
Teraz jest OK.
Wcześniej, ktoś kto nie zna dobrze Warszawy, mógł być zdezorientowany...
2017-05-25 11:31:59 (9 lat temu)
zygmunt_ra
+1 głosów:1
do yani: Założyłem mu oddzielny obiekt , wraz z wydzieleniem wozów serwisowych.
2017-05-29 20:04:22 (9 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Dzięki
2017-05-29 20:26:17 (9 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Takiej "lokomotywie" szanującej ciszę - należy się chyba :)
2017-05-29 21:03:01 (9 lat temu)
Na stronie od 2004 sierpień
21 lat 10 miesięcy 7 dni
Dodane: 24 maja 2017, godz. 12:52:13
Autor zdjęcia: bonczek_hydroforgroup
Rozmiar: 1800px x 1147px
3 pobrania
2353 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia bonczek_hydroforgroup
Obiekty widoczne na zdjęciu
Solidarności 117
więcej zdjęć (10)
Zbudowano: 2006

SF-50 - tramwaj - szlifierka torowa, służy także do odchwaszczania torowisk, zraszania torowisk trawowych a także jako pług śnieżny.

Wóz produkcji niemieckiej: Windhoff Bahn- und Anlagentechnik GmbH - zakupiono i wprowadzono do eksploatacji w Warszawie w 2006 r.

Prędkość maks. 50 km/h. moc: 400 kW


Tramwaje serwisowe
więcej zdjęć (7)
Tramwaje w Warszawie
więcej zdjęć (301)
Zbudowano: 1866/1908

Wszystko o komunukacji miejskiej w Warszawie.



Cenne źródło: 

https://sh-tras...asywlatach.htm"
target="_blank">
https://sh-tras...asywlatach.htm<
/a>


al. Jana Pawła II
więcej zdjęć (695)
Dawniej: Solna, Druckiego-Lubeckiego, Nowokarmelicka, Parysowska, Juliana Marchlewskiego
Aleja Jana Pawła II – jedna z głównych i ważniejszych ulic Warszawy, ciągnąca się od dworca Warszawa Centralna do ulicy Wojska Polskiego.
Aleja ma swój początek w okolicach Dworca Centralnego, będąc kontynuacją ciągu alei Niepodległości i ul. Chałubińskiego w kierunku północnym - łączącego Mokotów z Żoliborzem.

Aleja Jana Pawła II na całej długości jest ulicą dwujezdniową, rozdzieloną szerokim pasem zieleni. W pasie zieleni wyznaczone są torowiska tramwajowe. Wszystkie skrzyżowania zaopatrzone są w sygnalizację świetlną.

Wzdłuż całej niemal długości znajduje się ścieżka rowerowa. Nie jest ona niestety zbyt szczęśliwie poprowadzona - kilkakrotnie "przeskakuje" pomiędzy stronami alei.
Dzisiejszą Aleję Jana Pawła II projektowano już przed rokiem 1939; prace wznowiono w okresie powojennym, przeprowadzając ją w latach 1955-59 jako fragment trasy N-S. Odcinek od Alej Jerozolimskich do Twardej oddano w roku 1956; wciągu trzech kolejnych lat, do roku 1959, zakończono prace na całej długości, wytyczając na osi Alei Rondo Babka. W swym przebiegu nowo powstała ulica Juliana Marchlewskiego wchłonęła dawne ulice Solną, Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego oraz Parysowską wraz z Placem Parysowskiem.

Ulica Solna - Przeprowadzono ją jako krótką przecznicę około roku 1775; biegła od ul. Elektoralnej do ul. Leszno (dziś: al. "Solidarności"). W ciągu dziesięciu lat jej istnienia otrzymała stosunkowo gęstą zabudowę, uzupełnianą w okresie XIX wieku.
W okresie 1940-42 znajdowała się w obrębie getta, cała zabudowa została spalona po upadku powstania w roku 1944. Ulicę Solną wymienia jeszcze spis ulic z roku 1955; w 1956 przestała istnieć w związku z wytyczeniem trasy N-S. Ocalałą zabudowę wyburzono, pozostawiając jedynie silnie przekształconą i obniżoną kamienicę Trachtenberga z roku 1913 (Solna 16, dziś Al. Jana Pawła II 32). Mimo ciekawego ukształtowania oficyn podczas remontu 1985-6, niepotrzebnie zrezygnowano z odtworzenia wystroju fasady i dodano wysoki mansardowy dach.

Ulica Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego - powstała przed rokiem 1861, łączyła ulicę Gęsią (dziś: ul. Anielewicza z ul. Miłą. Zabudowywana po 1875 czynszówkami typu przedmiejskiego, zamieszkiwana przez biedotę żydowską. Od roku 1940 w obrębie getta, utraciła całą zabudowę po powstaniu 1943. Ostatecznie zlikwidowana wraz z budową trasy N-S.
Ulica Parysowska - powstała w roku 1893, biegła od ul. Stawki do Dzikiej. Jednocześnie po zachodniej stronie ulicy wytyczono Plac Parysowski w kształcie zbliżonym do trapezu. Nazwę nadano dla upamiętnienia jurydyki Parysowskiej, istniejącej tu od XVI wieku. Zabudowana ulicy powstawała od pierwszego dziesięciolecia XX wieku, z nasileniem przed wybuchem I wojny światowej. W okresie 1940-42 znalazła się w obrębie getta, zabudowania zostały doszczętnie zniszczone podczas powstania 1943.
Ulica i plac zostały ostatecznie zlikwidowane w roku 1961 po wytyczeniu końcowego odcinka Trasy N-S. Współczesnej varsavianistyce nie są niestety znane żadne zdjęcia ukazujące wygląd zabudowy Parysowa i ul. Parysowskiej przed rokiem 1939. Zachowały się jedynie fotografie lotnicze, ukazujące ogólny zarys zabudowań.
Źródło: