starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 6

Kresy Fotopolska Fotopolanie w akcji 2018.05.27-28 IX spotkanie fotopolan w Ligotce Kameralnej

26 maja 2018 , IX Spotkanie fotopolan w Ligotce Kameralnej: 26-27 maja 2018 r. W kamieniołomie.

Skomentuj zdjęcie
Czesiek znowu koduje :-)
2018-05-31 12:21:32 (8 lat temu)
Bronisław Miech
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: Chyba ma wyjść na samą górę.
2018-05-31 18:46:47 (8 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Bronisław Miech: Kiedyś sie tam nieraz powspinalem do góry. Bardzo fajne romanticzne miejsce, idealne na biwak. Obecnie chyba juź zapomniane przez nasza generacije. Jakoś sie nam spiwory i kytary przekstalcily w chaty i otwarzacze MP3.
2018-06-01 07:10:14 (8 lat temu)
Bronisław Miech
Na stronie od 2015 wrzesień
10 lat 9 miesięcy 8 dni
Dodane: 30 maja 2018, godz. 20:32:15
Autor zdjęcia: Bronisław Miech
Rozmiar: 998px x 1500px
Aparat: NIKON D3
1 / 125sƒ / 5.6ISO 20020mm
1 pobranie
652 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Bronisław Miech
Obiekty widoczne na zdjęciu
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
Kamieniołom
więcej zdjęć (14)
Dawniej: Kamieniołom Pawła Śmiłowskiego
W Ligotce Kameralnej dawniej znajdowały się dwa kamieniołomy. Najstarszy z nich powstał przed 1782 r., kiedy budowano miejscowy kościół ewangelicki a następnie katolicki. Eksploatowany piaskowiec najczęściej wykorzystywano do produkcji płyt chodnikowych. Drugi kamieniołom powstał podczas prac związanych z budową Kolei Miast Śląskich. Do 1889 r. kamieniołom był w posiadaniu Wincentego Lachety z Wędryni, który posiadał również kamieniołom w Gutach. Zmarł śmiercią tragiczną - przejechany pociągiem w Łyżbicach. W okresie międzywojnia oraz po II wś. właścicielem kamieniołomu był Paweł Śmiłowski, który zatrudniał około 60 pracowników. Kamieniołom został zamknięty około 1950 r.