starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Komunikacja miejska we Wrocławiu Tramwaje we Wrocławiu Tramwaje serwisowe (techniczne i gospodarcze) Tramwaje serwisowe N/4N Tramwaj zabytkowy "Gustaw"

30 czerwca 2018 , Debiut "Gustawa" jako tramwaju turystycznego (i na stronach Fotopolski) - tramwaj opuszcza Rondo Reagana

Skomentuj zdjęcie
vigo
+2 głosów:2
Nowy "Gustaw" w pełnej krasie
2018-06-30 21:10:43 (7 lat temu)
mirekjot
+1 głosów:1
Wedlug mnie tonie 4N, tylko N. A zna ktos jego prawdziwy numer?
2018-06-30 21:32:35 (7 lat temu)
do mirekjot: Wg informacji na stronie MPK, to Konstal N z 1950 roku.
2018-06-30 23:41:05 (7 lat temu)
Licho
+1 głosów:1
do vigo: Nazwę obiektu by poprawić, bo on jest „turystyczny”, a nie „zabytkowy”.
2018-07-01 00:58:51 (7 lat temu)
do Licho: Dla mnie on jest zdecydowanie bardziej "zabytkowy" niż "turystyczny". Zresztą taka została przyjęta nomenklatura dla wszystkich zabytkowych tramwajów.
2018-07-01 11:51:03 (7 lat temu)
mirekjot
+1 głosów:1
do vigo: Najbardziej to on jest marchewkowy, rzeklbym - Gustaw Marchewka :)
2018-07-01 14:11:52 (7 lat temu)
do vigo: Jesli im wierzyc to bylby wagon powarszawski, czyli z numeracji wroclawskiej 13xx. Moglby do swojego numeru wrocic, bo tak to "ni pies ni wydra".
2018-07-01 14:14:56 (7 lat temu)
do vigo: Zabytkowy to on za grosz nie jest. We Wrocławiu typu Konstal N tramwaje NIGDY nie miały malowania warszawskiego, wewnętrznych świateł LED wyświetlacza wewnętrznego czy zapowiedzi przystankowych. To jest zwykły naszpikowany nowoczesną technologią stary tramwaj, który nie ma nic wspólnego z zabytkiem. MPK nawet nie kryje się z tym, że ma gdzieś zachowanie oryginalnych historycznie tramwajów i uruchamiając taką linię turystyczną próbuje "podebrać" pasażerów Zabytkowej Linii Tramwajowej, na której jeździ Konstal 102N z TMWu i pięknie odnowiony do stanu fabrycznego Konstal 102Na z 1972 roku, który jest własnością Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. MPK i TMW mogłoby się od nich uczyć, jak powinien wyglądać historycznie zachowany tramwaj.
2018-07-01 14:20:12 (7 lat temu)
vigo
+1 głosów:1
do Skwarkson1680: Masz w 100% rację, ale z dwojga złego wolę taki tramwaj (malowanie można zmienić, a gadżety zdemontować) od stanu takiego:
2018-07-01 15:01:20 (7 lat temu)
do vigo: Miałem to samo napisać.
2018-07-01 15:02:13 (7 lat temu)
vigo
Na stronie od 2014 grudzień
11 lat 5 miesięcy 29 dni
Dodane: 30 czerwca 2018, godz. 21:05:08
Autor zdjęcia: vigo
Rozmiar: 1920px x 1280px
3 pobrania
1107 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vigo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Tramwaj zabytkowy "Gustaw"
więcej zdjęć (20)
Tramwaje serwisowe N/4N
więcej zdjęć (90)
Tramwaje we Wrocławiu
więcej zdjęć (86)
Zbudowano: 1877/1893
Dawniej: Straßenbahn in Breslau
Pierwszy tramwaj konny we Wrocławiu wyjechał na trasę w lipcu 1877 r., natomiast pierwszą linię elektryczną uruchomiono w czerwcu lub lipcu 1893 r.
ro. Reagana Ronalda
więcej zdjęć (195)
Rondo powstało w latach 2006-2008 w trakcie przebudowy pl. Grunwaldzkiego w miejscu dawnej Gwiazdy Szczytnickiej (Scheitniger Stern) - skrzyżowania obecnych ul. Skłodowskiej-Curie, Piastowskiej i pl. Grunwaldzkiego. Patronem został Ronald Reagan (1911-2004) - 40. prezydent USA.