W latach 1914-15 według projektu Augusta Furuhjelma wzniesiono budynek Towarzystwa Resursy Rzemieślniczej założonego w 1911 r. W 1919 r. uruchomiono tu kino „Resursa”, które od 1932 r. nosiło nazwę „Stylowy”. W okresach letnich czynne było również kino „Stylowy-Letnie”, filmy wyświetlano na tyłach budynku. Kino przetrwało do 1990 r. W następnych latach w budynku działała dyskoteka „Studio”, potem "Krypton" i wreszcie klub muzyczny „Cube”. W 2008 r. nieruchomość zmieniła właściciela, który ma w planie budowę apartamentowca na posesjach Kilińskiego 121 i 123 . Według jego deklaracji fragmenty starego budynku mają być wkomponowane w nowy obiekt.
do Dariusz Łukasik: Tak, budynek powstał w 1914 r., kino zaczęło działać w 1919 r. Styl określony jako secesyjno-modernistyczny. Podobno coś z tego ma zostać (budynek jest w miejskiej ewidencji zabytków), ale czy tak się stanie, trudno powiedzieć znając miejscowe realia.
Obiekt zajmuje całą szerokość działki. Nie było szans, żeby go sfotografować w całości - z miejsca, gdzie byłoby można zmieścić go w kadrze nic już nie było widać z powodu zarośli i chwastów. Mam jego zdjęcie zrobione od tyłu na tle budynku kina, ale tam z kolei nie było nic interesującego do oglądania. Zapewne też przeznaczony jest do rozbiórki, tak jak i kino.