| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - EC 1
Obiekty w okolicy
Dawna rozdzielnia główna elektrowni
41
m
Łódź
Kotłownia Starej centrali
58
m
Łódź
Nowy budynek CNiT
60
m
Łódź
Dawna maszynownia Starej Centrali
82
m
Łódź
Planetarium EC1 i Narodowe Centrum...
85
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

EC 1

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1907
Zlikwidowano: zamknięcie zakładu 2005
Dawniej: Elektrownia Łódzka, Elektrociepłownia EC-1
Zabytek: A/35 z 18.05.2007
1 subskrypcja

Uwaga: Na mapie oznaczono znacznikiem obszarowym obecny zasięg terenu kompleksu EC1 i znacznikiem liniowym dawne granice terenu należącego wcześniej do Elektrowni Łódzkiej, późniejszej elektrociepłowni EC1.

 

 

Elektrownia przy ul. Targowej w Łodzi (EC-1) - pierwsza łódzka elektrownia, zbudowana w 1907 roku przy ul Targowej. Działała do 2005 roku. W ostatnim czasie zespół budynków EC1 został poddany rewitalizacji, i na tym terenie powstało centrum kulturalno-rozrywkowe.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_przy_ul._Targowej_w_Łodzi Autorzy: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Elektrownia_przy_ul._Targowej_w_%C5%81odzi&action=history

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Prosiłabym o znaczniki obiektów z prawej strony. Szczególnie inetersująmnie te trzy srebrne wrzeciona:)
2013-11-05 19:01:59 (12 lat temu)
zeto
 
Ponieważ mamy już chyba finał budowy, więc zachęcam do obejrzenia:
2016-12-09 19:18:27 (9 lat temu)
do Danuta B.: To właśnie EC-1 - mogę zrobić znacznik obszarowy.
2013-11-05 20:05:39 (12 lat temu)
To jest wnętrze starszej części TEJ elektrociepłowni, tylko adres teraz jest już inny - Targowa 1/3, bo obiekt już nie należy do firmy energetycznej. Trzeba będzie zrobić remanent.
2014-08-26 22:58:51 (11 lat temu)
tommat
 
+1 głosów:1
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
Tu kręcili odcinek Klossa "Ściśle tajne".
2023-02-23 20:45:56 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup:
Oprócz odcinka serialu o ruskim agencie, to tu był realizowany ten teledysk:
2023-02-24 17:31:04 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do yani: Ale mnie zaskoczyłeś warszawiaku. Zgadza się. Już zwątpiłem, że wszyscy tego klosa tak kochają, że wybaczają mu, że z ruskiej ręki ;
2023-02-24 21:05:05 (3 lata temu)
mamik
 
Nie wiem czy dobrze przypisałem bo obiektów w EC1 sporo. Wystawa ciekawa ale 49 zł za bilet to trochę dużo.
2017-11-29 20:24:36 (8 lat temu)
do mamik: Na razie nie ma się czym przejmować. Jednak wkrótce trzeba będzie zająć się dodaniem podobiektów i wtedy zrobi się porządek.
2017-11-29 21:40:58 (8 lat temu)
Nie potrafię dopasować. Wydaje mi się, że to jest prawidłowe dopisanie o ile widoczna ulica to Tuwima.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2019-05-14 10:03:41 (7 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Desperado: Jest OK.
2019-05-14 23:42:10 (7 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Takie zdjęcia chciałem zrobić a jak na złość była wystawa, która wszystko zasłoniła ;-)
2019-10-01 09:40:36 (6 lat temu)
Woj11
 
Widok na elektrociepłownię przy Targowej
2023-05-14 21:51:20 (3 lata temu)
Nie wiem czy takie "artystyczne" fotki są dla FP okej?
2023-08-28 23:15:53 (2 lata temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do Malibujojo: Takie fotki, co by na nich nie było, oczywiście. Przecież to autentyczny industrialny widok. A co mamy teraz, to widać tu: .
2023-08-29 19:18:24 (2 lata temu)
yani
 
do Malibujojo:
Dla mnie jak najbardziej OK, ale moje poglądy na fotografię nie zawsze są zbieżne z nurtem i założeniami programowymi FP... ;)
2023-08-29 20:11:20 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Zmieniłem przypisanie, bo EC 1 jest tu głównym obiektem, nie sama ulica.
2023-11-04 17:34:32 (2 lata temu)
este
 
do blaggio.: OK. Ten chaos trudno ogarnąć :)
2023-11-04 17:36:21 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Budowa podziemnego dworca Łódź Fabryczna oraz EC-1 w szerszej perspektywie.
2 w 1. Budowa nowego dworca Fabrycznego i rewitalizacja EC 1
1906
-
1930
1906
-
1939
1930
-
1940
1939
-
1944
1940
-
1944
1960
-
2008
1960
-
2008
2008
-
2010
2008
-
2010
2010
-
2010
EC 1 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet