| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Plac Staszica Stanisława, ks.

1881 - Śląska Wystawa Rzemiosła i Przemysłu

2022-2024 - Przebudowa ulicy Pomorskiej i części pl. Staszica

OBIEKTY - Plac Staszica Stanisława, ks.
1
1a
2
10
2b
3
4
4
4a
5
6
6a
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
28
30
Więcej (9)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Plac Staszica Stanisława, ks.

Dawniej: Ross Platz, Bender Platz, Nordpark
Artykuły ze Słowa Polskiego dotyczące wypadku tramwajowego u zbiegu Pomorskiej i pl. Staszica.
dodano: 2010-08-18, autor: Neo[EZN]
  
Plac Staszica Stanisława, ks. w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789101112następna
Tadeusz Piotrowski
 
+3 głosów:3
Według zzm Wrocław "Po 1980 roku ustawiono tu rzeźbę "Tańcząca para" autorstwa Janiny Piskorskiej-Pieli. " UWAGA Pani nazywa się Piskorowska-Piela !!! Proponuję dodać do opisu, nie widzę możliwości edytowania
2024-07-27 10:00:59 (rok temu)
Cały czas zamknięta, czy znacie plany co do stacji ?
2024-10-28 09:15:15 (rok temu)
do bonczek_hydroforgroup: A te przebudowy zakończono?
2024-10-28 11:27:29 (rok temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Przebudowę ulicy zakończono, stacja stoi cały czas zamknięta i ogrodzona. Nie widać na razie ani przymiarek do otwarcia, ani do rozbiórki. Pylon cenowy stoi jeszcze,
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-10-30 00:28:49 (rok temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: Aktualizacja: stacja wznowiła działalność.
2025-05-18 16:32:53 (rok temu)
A propos powyższego - w ogóle dużo zmian mniejszych i większych w trasach komunikacyjnych wrocławskiego MPK od września, oczywiście nie tylko powiązanych z przebudową węzła na pl. Staszica, Jakby ktoś nie doczytał jeszcze, vide:
2023-08-13 02:26:35 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
No niestety - znowu jakiś geniusz partolenia ciekawych pomysłów zrobił jak zwykle: i
2024-06-21 02:05:27 (2 lata temu)
HMarek
 
Dzięki za zdjęcie, trzeba będzie obrócić :)
2023-10-13 10:38:47 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
Dzięki wprowadzonemu w tym miejscu zakazowi parkowania dobra okazja do obejrzenia w całości starej nawrotki w torowisku na pl. Strzeleckim. Wcześniej prawa krawędź jezdni niemal zawsze była zasłonięta samochodami: coś w ten deseń -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2023-10-31 00:21:52 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
Jak widać po raz kolejny, ktoś poszedł na łatwiznę - zamiast zachować oryginalny rozstaw zachowanego torowiska, położono dwa fragmenty uciętych szyn, bez zachowania nawet pozorów równoległości :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-21 01:58:24 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
Święty Jacku z pierogami - kto popełnił tą masakrę?
2024-06-21 07:15:52 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
Z toru zrobiono dwa kawałki żelastwa. Tak ten tor nie wyglądał - - nie ta kostka, nie takie ułożenie kostki, fatalnie ucięte szyny - powinny być ucięte równolegle, brak kawałka szyny który osłania rowek. Niestety wiele osób myśli że najlepszy sposób na zachowanie toru dla potomnych to wyłupanie go i ułożenie go po nowemu - moim zdaniem już lepiej żeby taki tor trafił na złom niż miał oszukiwać ludzi, jak ten którego w tym miejscu w takiej postaci nigdy nie było. Nie same szyny są najważniejsze tylko również ich otoczenie. ... no i powstają takie dziwolągi, ten będzie drugi do kolekcji -
2024-06-21 13:20:32 (2 lata temu)
do zygmunt_ra: One są mniej więcej równoległe. Można to sprawdzić licząc kostki na odcinku między punktami przecięcia szyny z jedną i druga stroną rzędu kostek. Co do rozstawu nie wypowiadam się, bo nie wiem, jaki być powinien, ale sam pomysł przesunięcia o 1/3 długości tych szyn z zakrzywionymi końcówkami już kłóci się z intencją, bo nie kojarzy się to z normalnym torowiskiem, a raczej z jakimś tworem artystycznym. I czy to już jest całkiem wuykończone?
Rozstaw wynosił 750 mm w osiach szyn - sprawdziłem. Jeżeli to sa kostki 20x20, to rozstaw jest zbliżony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-06-21 12:09:32 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Okropieństwa jakieś - a akurat na pl. Solidarnościj mogli sobie darować bo przecież jest jeszcze kawał zachowanego oryginalnego torowiska po tej dawnej liniii na Rybackiej i pl. św. Mikołaja.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-23 23:25:38 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Dokładnie tak, w dodatku tory są wyżej niż jezdnia a przecież były niżej :) A wracając do tego zdjęcia - dwie dawne szyny otoczone kostką brukową tak że się kostka prawie styka z szynami to już nie jest tor. W dodatku nikt nigdy nie układał w ten sposób kostki między szynami. Jeżeli nie dało się zachować tego toru tam gdzie był przed remontem to powinni go ułożyć w miejscu w którym przebiegał i tam gdzie jest np. trawnik lub chodnik i odtworzyć kawałek jezdni lub jeżeli tor oryginalnie był w ziemi to po prostu zostawić go w ziemi! W dodatku dlaczego w chodniku jest jeden tor a nie dwa? Przecież pierwotnie były dwa -
2024-06-24 11:04:55 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
W tym fragmencie - oryginalny rozstaw torowiska poległ w walce z niechęcią wykonawcy do cięcia płyty chodnikowej.
2024-06-21 02:01:09 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: A gdzie drugi tor? Przecież tu były dwa Jeżeli nie mieli oryginalnych szyn to w hucie by dorobili - chyba że 10m szyn kosztuje kilka milionów złotych. Oprócz tego lewa szyna jakoś dziwnie skręca w prawo w oddali.
2024-06-24 11:07:39 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Lewa ze żłobkiem (chyba), prawa bez. Kpina do kwadratu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kpina
2024-06-24 12:27:00 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do blaggio.: A 100m od tego miejsca wyłupali kawałek starych torów na placu Strzeleckim - te miały żłobek, równie gruby co ten tor wąskotorówki - - nie można było ich użyć? Ktoś zobaczy że to tor tramwajowy a nie kolejowy? Pewnie nawet identycznie wygląda. Jedyne co może dobrze robili to rozstaw ale to trzeba będzie sprawdzić na miejscu.
2024-06-24 14:02:50 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Ale przecież były zostawione te oryginalne tory, wraz z oryginalnym rozstawem - wystarczyło je wpleść w kostkę mniej więcej w tym miejscu gdzie były wcześniej ułożone. To jednak wykonawców zdecydowanie przerosło jak widać na załączonych obrazkach.
2024-06-28 00:35:06 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: I to we Wrocławiu?! Po prostu nie chce się wierzyć. Przecież tam wykonawcy koszą kasę nie z tej ziemi, i żeby nie dało się wyegzekwować od nich takich rzeczy. Niesamowite. To jest Polska właśnie. :-(
2024-06-28 00:56:38 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
2025-09-30 22:36:32 (8 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-22 11:02:35 (5 miesięcy temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Wiem, wiem, Zosiu, data mi wskoczyła dzisiejsza. Już poprawiłem :)
2026-01-22 11:08:29 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
118 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Kolejka wąskotorowa przy Placu Staszica.
Wypadek tramwaju linii "0" przy wjeździe na "pętlę" przy pl. Staszica. W tle kamienice przy ul. św. Wincentego przy skrzyżowaniu z ul. Rydygiera --> http://l...
1881
-
1900
1881
-
1910
1900
-
1915
1909
-
1940
1920
-
1940
1930
-
1940
1930
-
1940
1935
-
1944
1935
-
1947
1941
-
1947
Plac Staszica Stanisława, ks. - obiekty i wydarzenia
4 4a
50
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet